Kuveyt Türk Altın Hesabı Açma (Kâr Payı ve Hesaplama)

Map Anasayfa Altın Kuveyt Türk Altın Hesabı Açma (Kâr Payı ve Hesaplama)
Kuveyt Türk Altın Hesabı Açma (Kâr Payı ve Hesaplama)

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşların birikimlerini genel olarak üç şekilde değerlendirdikleri bilinmektedir. Bu üç şekil; döviz, altın ve gayrimenkul yatırımlarıdır. Son yıllarda bu üç yatırım seçeneği de oldukça kâr getirse de, altına yapılan yatırımın diğer bütün yatırımlardan kat kat fazla kâr getirmesi vatandaşı da altına yoğun bir şekilde yönlendirmeye başladı. Altın yatırımı yapmak isteyen vatandaşların kimisi altınları fiziki olarak satın alıp yastık altında saklarken, kimisiyse bankalar aracılığıyla açtıkları altın hesaplarıyla yatırımını saklamayı tercih ediyor. Bu yazımızda sizlere Kuveyt Türk Altın Hesabı açma, kâr payı,hesaplama, getirisi ve nasıl açılacağıyla ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Nedir ?

Parasını altına yatıran vatandaşların; fiziki altınlarını saklama sorununa karşılık alternatif olarak kullandıkları sistem genelde altın hesabı olmaktadır. Kuveyt Türk de altın hesabını kullanmak isteyen müşterilerine gayet avantajlı fırsatlar sunarak, altın hesabı arayışında olan vatandaşların ilk tercihlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Kuveyt Türk Altın Hesabı vadeli veya vadesiz olarak açılabilen, birikimlerin altın olarak değerlendirilmesini sağlayan hesap türüdür.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Özellikleri

Kuveyt Türk altın hesabı açan müşterilerine sunduğu seçeneklerle sektörün öncüsü konumunda bulunmaktadır. Gram Altın, Çeyrek Altın, Külçe Altın, Altın Çek ve Altın Havale gibi ürünleriyle Türkiye’nin en geniş altın hesabını müşterilerine hizmet olarak sunmaktadır. Kuveyt Türk Altın Hesabı’nda biriktirilen altınlar müşteri istediği zaman fiziki olarak gram şeklinde tüm Kuveyt Türk şubelerinden çekilebilmektedir. Ayrıca “Altın Günleri” kampanyasıyla da yastık altındaki altınların da ekonomiye kazandırılması hedeflenmektedir.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Getirisi

Kuveyt Türk bir Katılım Bankası olarak Altına Altın Katılma Hesabı seçeneğiyle altına faizsiz getiri sağlamaktadır. Hesap sahiplerine hem tasarruf etme hem de kazanç elde etme imkanı sağlayan Altına Altın Katılma Hesabı’nın bir takım özellikleri mevcuttur. Bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Hesaba yatırılan gram altınlar reel sektörde değerlendirilir ve burada elde edilen kâr size altın olarak geri döner.
 • 1 ay vadeli açılmak istenen Altına Altın Katılma Hesabı 100 gram altın ile açılabilmektedir.
 • 3 ay ile 1 yıl arasındaki vadelerle açılmak istenen hesap ise 10 gram altın ile açılabilmektedir.
 • Stopaj oranı vadeye göre değişkenlik göstermeyip, tüm vadeler için %15‘tir.
İlginizi çekebilir:  Altın Hesabı Hangi Banka Avantajlı ? (Makas Aralığı)

Kuveyt Türk Altın Hesabı Nasıl Açılır ?

Kuveyt Türk’ün dijital bankacılığı olan SeninBankan hizmetleri, müşterilerin en uygun şekilde bankacılık hizmetlerinden faydalanmasını sağlamaktadır. Kuveyt Türk’ten altın hesabı açmak isteyen müşterilerin de SeninBankan üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Başvurusu İçin Buraya Tıklayınız.

Kuveyt Türk Altın Günleri

Ziynet altınlarınız ( (çeyrek, yarım, cumhuriyet, bilezik, kolye vb. her ayarda beyaz ve sarı altın) Kuveyt Türk tarafından belirlenen tarihlerde 24 ayar saf altın olarak Kuveyt Türk şubelerinde hesaplarınıza yatırılabilir. Altın günlerinin detaylarını ise şöyle sıralayabiliriz :

 • Ziynet altınlar, Nadir Metal Rafineri eksperleri tarafından kontrol edilir.
 • Hesaba  995/1000 gr saf altın olarak yatırılır.
 • Altınlarınızı cari hesaba yatırılabilir ya da Ziynet Altın Katılma Hesabına yatırarak kazanç elde etme imkânına kavuşursunuz.
 • Altın hesapları, gerçek kişiler için 150.000 TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır.
 • Altın gününde hesabınıza yatırılan altınların dönüşüm süresi olan 5 iş gününden sonra satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Kuveyt Türk Altın Hesabı açma, kâr payı,hesaplama, getirisi ve nasıl açılacağıyla ilgili detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi uzmanlarımızın yanıtlaması için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kuveyt Türk Altın Hesabı Açma (Kâr Payı ve Hesaplama) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Kuveyt Türk Altın Hesabı Açma (Kâr Payı ve Hesaplama) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. korhan

  yurtupsarassürat

  • access_time 13 Eyl 2020, 9:22
  • Cevapla