Kredi Sicili Bozuk Olanlara Sicil Affı Geliyor

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Kredi Sicili Bozuk Olanlara Sicil Affı Geliyor
Kredi Sicili Bozuk Olanlara Sicil Affı Geliyor

Vatandaşların ihtiyaç duydukları nakite banka yoluyla ulaşmalarındaki en önemli engelin kredi sicili olduğu malum. Pandemi sürecinde de bir çok vatandaşımız kredi sicilinin bozuk olmasından dolayı düşük faizli kredi kampanyalarından yararlanamamışlardı. Sicili bozuk olan vatandaşlar için müjdeli haber Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından verildi. Bakan Albayrak tarafından yapılan açıklamalardan sonra bir çok vatandaşımız nasıl kredi çekebileceklerini araştırmaya başladı. Biz de bu yazımızda sizlere sicil affı, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar ve şartlar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Kredi Sicili Bozuk Ne Demek ?

Kredi veya kredi kartı ödemelerinin yasal gecikme süresi olan 90 günü geçmesi veya kefil olunan kişinin aynı duruma düşmesi durumunda borçlu kişi hakkında yasal takip süreci başlatılıyor. Haklarında yasal takip başlatılan kişilere kredi sicili bozuk veya kara listede deniyor. Kredi sicilinin düzgün olması bankalardan kredi almanın yolunu açıyor. Bankalar kredi siciline ise kredi notuyla bakıyorlar. Kredi sicili bozuk olan vatandaşların kredi alma durumu söz konusu olmuyor. Peki kredi sicili bozuk olanlar kredi alabilirler mi ? Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileridir ? Bakan Albayrak’tan sicili bozuk olanlara müjde.. Bütün merak edilenler yazımızın devamında.

Kredi Sicili Affı Geliyor

Özellikle koronavirüs salgını döneminde sicilinin bozuk olması sebebiyle düşük faizli kredi çekmek isteyip de kampanyalardan yararlanamayan vatandaşlarımız için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan müjdeli haber geldi. Bakan tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda; sicili bozuk olan vatandaşlar için yapılacak düzenlemelerle, kredi çekme fırsatı doğacak gibi gözüküyor. Bankalar tarafından sunulacak olan 5.000 lira ile 15.000 lira aralığındaki kredi fırsatından yararlanabilmek için şartlar ve bu kredileri sunacak olan bankalar da belli oldu. Düşük faiz oranlı ve kolay ödeme seçenekleri ile sunulacak olan bu kredi hizmetini üç banka sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir:  Konut Kredisi Masrafları Nelerdir?

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olan veya kara listede yer alan vatandaşlarımıza kredi verileceğine dair yapılan açıklamalardan sonra internette bir çok vatandaş kredilerin hangi bankalar tarafından verileceğini araştırmaya koyuldu. Sicil affından yararlanarak kredi hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlara üç kamu bankası tarafından kredi sunulacaktır. Bu bankalar şunlardır;

 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası

Sicili Bozuk Olanlara Verilecek Kredi Şartları

Sicil affından yararlanmak isteyenler için bilinmesi gereken en önemli husus son 9 ay içerisinde herhangi bir bankanın kredi hizmetinden faydalanmamış olunması gerektiğidir. Bakan Albayrak’ın açıklamaları ekonomik açıdan sıkıntı içinde olan vatandaşlarımız için bir umut kaynağı olurken, şu an için belli olan tek şartın son 9 ay içerisinde kredi çekilmemiş olması olduğunu biliyoruz. Bakanın açıklamaları resmiyet kazandıktan sonra diğer şartlar da belli olacaktır.

Bu yazımızda sizlere sicil affı, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar ve şartlar hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi uzmanlarımızın yanıtlaması için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Sicil Affı Geliyor Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Sicil Affı Geliyor Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Cemal

  Krediye çok ihtiyaç var

  • access_time 10 Kas 2020, 18:00
  • Cevapla
 2. Cemal

  Nasıl alabilirim acaba

  • access_time 10 Kas 2020, 18:02
  • Cevapla
 3. Durmuş Güzel

  Emekli ve çalışanın 10500 TL gelirim var düşmüş olduğum bir sıkıntı yüzünden aksamadan dolayı sicilim bozuldu borçlarının hepsini tek bankada toplamak istiyorum.

  • access_time 2 Ara 2020, 10:16
  • Cevapla