Kredi Notu Öğrenme (Ücretsiz)

Map Anasayfa Genel Rehber Kredi Notu Öğrenme (Ücretsiz)
Kredi Notu Öğrenme (Ücretsiz)

Kredi notu ya da bilinen diğer adıyla kredi puanı şahısların finans kurumlarıyla arasındaki dengenin sayısal ifadesidir. Bankalar genel olarak müşterisine bir referans aradığında ilk başvurdukları yer bireysel kredi notudur. Peki kredi puanınızı nasıl öğrenebilirsiniz ? Bu yazımızda sizlere ücretsiz kredi notu öğrenme ve E-devlet üzerinden ücretsiz kredi notu öğrenmeyi detaylı bir açıklama ile sizlere anlatacağız.

Kredi Puanımı Nasıl Öğrenebilirim ?

Bireysel müşteriler, kendi kredi notlarını öğrenerek bankalar tarafından sunulacak hizmetlerden ne miktarda yararlanabileceklerini bilebilirler. Kredi notu öğrenme için çeşitli aracı kurumların yanında bankaların müşterilerine sağladığı uygulamalar da mevcuttur. Bu uygulamalar ücretli iken, e-devlet sistemine yakın bir zaman önce eklenen Risk Merkezi Raporu Başvurusu ile de ücretsiz olarak kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Yoluyla Kredi Puanını Öğrenme (Ücretsiz)

E-devlet kanalıyla kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız e-devlet girişinizi yaptıktan sonra arama butonuna Risk yazdığınızda karşınıza gelecek Risk Merkezi Raporu Başvurusu ekranından aşağıda göstereceğimiz adımları takip ederek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

1. Adım : E-devlet’te arama yaptıktan sonra aşağıda gösterdiğimiz gibi “Türkiye Bankalar Birliği/Risk Merkezi Raporu Başvurusu” yazısına tıklıyoruz.

blank

2. Adım : Aşağıda gösterdiğimiz gibi sağ üstteki “Yeni Başvuru” yazısına tıklıyoruz.

blank

3. Adım : Karşımıza çıkan ekrandaki başvuru bilgilerinin size ait olduğundan emin olduktan sonra “Başvur” butonuna tıklıyoruz.

4. Adım : Başvurumuzu yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bundan sonra tarafımıza SMS ile bildirilecek şifreyi beklememiz gerekmektedir.

blank

5. Adım : Eğer şifreniz geldiyse Aşağıda gösterdiğimiz gibi “Raporu Görüntüle” butonuna tıklamamız gerekmektedir.

blank

6. Adım : Aşağıdaki görselde gösterilen yere bize gönderilen SMS şifresini giriyoruz.

blank

7. Adım : Güvenlik metnini giriyoruz.

8. Adım : Aşağıdaki görselde gösterildiği gibi “Rapor Görüntüle” butonuna tıklıyoruz.

blank

9. Adım : Son aşama ise, aşağıda gösterdiğimiz gibi bize gelen SMS şifresini tekrar girmemiz gerekiyor.

İlginizi çekebilir:  Banka Kara Liste Sorgulama (Nedir, Nasıl Yapılır, Ne Zaman Silinir?)

blank

Bütün bunları yaptıktan sonra e-devlet kanalıyla ücretsiz bir şekilde kredi notunu, kredi puanını, güncel limitimizi, güncel borçlarımızı görüntüleyebiliriz. Bu rapor ücretsiz olup bir aylık süre için geçerlidir. Bir aylık süre zarfı içerisinde e-devlet yoluyla tekrar kredi puanınızı öğrenme imkanı bulunmamaktadır. Son rapor başvurusundan bir ay geçtikten sonra tekrar e-devlet üzerinden ücretsiz kredi notunu öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere ücretsiz kredi notu öğrenme ve E-devlet üzerinden ücretsiz kredi notu öğrenmeyi detaylı bir açıklama ile sizlere anlattık. Kredi puanınızı e-devlet üzerinden öğrenmede problem yaşıyorsanız aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kredi Notu Öğrenme (Ücretsiz) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Kredi Notu Öğrenme (Ücretsiz) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Kenan

  Siz de bir girip te Kredi Puanınızı sorgulasanız. Göreceksiniz ki sadece Kredi borç ve Limit billginizi göreceksiniz ama Kredi Puanı diye bir bilgi YOOOKKKKK.

  • access_time 1 Tem 2020, 2:50
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Doğrudur, bankalardaki limitinizle borç miktarınız arasındaki farktan kullanabileceğiniz kredi miktarını öğrenebilirsiniz.

   • access_time 1 Tem 2020, 21:10
   • Cevapla
 2. limaluck

  Bence android

  • access_time 22 Tem 2020, 0:55
  • Cevapla
 3. muhammed

  Nasıl para kazanabiliriz

  • access_time 24 Tem 2020, 10:54
  • Cevapla
 4. muhammed

  Telefonundan telefon oynayarak para kazanmak

  • access_time 24 Tem 2020, 10:57
  • Cevapla
 5. Nurlan

  Çok güzel nasil para çekmek

  • access_time 6 Ağu 2020, 16:06
  • Cevapla