Kredi Kartınızda Biriken Paraları İade Almayı Unutmayın

Map Anasayfa Kredi Kartları Kredi Kartınızda Biriken Paraları İade Almayı Unutmayın
Kredi Kartınızda Biriken Paraları İade Almayı Unutmayın

Yeni yılın gelmesiyle birlikte bir çok banka kimsenin umurunda olmayacağını düşünerek; kredi kartında biriken puanları yeni yıla aktarmadı. Ancak BDDK’nın kararıyla birlikte biriken puanlarınızı silen bankalardan iade talep edebilirsiniz. Tüm kamu bankaları ve özel bankalar geçtiğimiz sene biriken puanları yeni yıla devretmek zorundalar. Vatandaşları uyaran uzmanlar, silinen puanlarınıza itiraz edip iade alabileceğinizi belirtiyorlar. Bu yazımızda kredi kartı puan iadesi yaparak biriken paralarınızı iade almanızın yollarını göstereceğiz.

Tüketici Başvuru Merkezi Karar Verdi

Milyonlarca vatandaş sene boyunca kredi kartı kullanarak alışveriş yaptı. Bu alışverişler neticesinde de koca sene boyunca baya bir para birikti. Bu paranın, yani kredi kartındaki puanın vatandaşa haber verilmeden sessiz sedasız silindiğine dair bilgiler geliyor. Kredi kartında biriken puanların silinip silinmeyeceğine, yeni yılda devredilip devredilmeyeceğine dair bir merak söz konusuydu. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu konuyla ilgili açıklama yaparak, yıl boyunca biriken puanların yeni yıla devredileceğini açıkladı. Ağaoğlu tarafından yapılan açıklamada ayrıca bankaların, vatandaşın kazanmış olduğu hakkı belli bir süre sonra silmesinin hukuki bir dayanağının olmadığı belirtildi.

Silinen Puanım İçin Ne Yapmalıyım ?

Kimi bankanın kredi kartlarında bonus, kimi bankanın kredi kartlarında ise parapuan olarak geçen puanlarınızın silindiğini düşünüyorsanız, izlemeniz gereken 2 yöntem vardır.

Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla İade Talebi

Kredi kartınızda biriken puanlarınızın yeni yıla geçmenizle birlikte silindiğini düşünüyorsanız, bankaların müşteri hizmetleri aracılığıyla iade talebi oluşturabilirsiniz.

Tüketici Hakem Heyeti’ne Başvurun

Bankanızın müşteri hizmetleri aracılığıyla iade talebi oluşturamadıysanız, ya da iade talebi oluşturup ret cevabı aldıysanız; nihai çözüm noktası olan Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yapın.

İlginizi çekebilir:  Kesin Onaylı Kredi Kartı Veren Bankalar (Başvuru ve Diğer Detaylar)

Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yapabilmek için BURAYA TIKLAdıktan sonra e-Devlet girişi yapmanız gerekmektedir.

Bazı Bankalar Açıklama Yaptı

Sosyal medya üzerinde kredi kartı puanlarının silinerek, bankaların paralarını gasp ettiğini söyleyen vatandaşların olması sebebiyle bazı bankalar açıklama yaptılar. İşte o açıklamalar;

Ziraat Bankası

Kazanılan puanlar yıl sonunda silinmeyecek. Yeni yıla devredilen para puanlar istenildiği zaman kullanılabilecek.

Halkbank

Müşterilerimizin kazandığı puanları silmiyoruz. Biriktirilen paralar e-ticaret harcamalarında kullanılabilecek.

Vakıfbank

Müşterilerimizin kazanmış olduğu para puan hakları sonsuza dek geçerlidir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Yıl boyunca biriken puanların sonraki yılda kullanmaları için devrediliyor. Kazanılan hakların ne zaman bittiğini müşterilere bildiriyoruz.

ING Bank

Biriken puanlar yeni yıla devredecek. Biriken puanlar kampanya ile sınırlı ise bunu müşterilerimize bildiriyoruz.

Bu yazımızda kredi kartı puan iadesi yaparak biriken paralarınızı iade almanızın yollarını gösterdik. Merak ettiklerinizi uzmanlarımızın yanıtlaması için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kredi Kartınızda Biriken Paraları İade Almayı Unutmayın Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *