Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır? (Yapılandırma İşlemi)

Map Anasayfa Kampanyalar Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır? (Yapılandırma İşlemi)
Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır? (Yapılandırma İşlemi)

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır? Kredi kartları bazı durumlar da oldukça faydalı olurken bazı durumlarda ise oldukça zararlı olabiliyor. Bütçenizi en iyi şekilde ayarladıktan sonra bütçenize göre kredi kartında harcama yaptığınız taktirde sizler için bir ilaç görevi gören kredi kartları, bütçenizin dışında harcama yaptığınızda ise bu durum borcunuzu öderken sizi oldukça zorlayacaktır. Özellikle de başka borçlarınız da olduğu zaman kredi kartı borcunuz sizi oldukça fazla gelerek ödemekte zorlanabilir ve ödemeleri geciktirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ise bankanın takibine ve kara listeye girmemek için kredi kartı borcunuzu taksitlendirerek ödemenizi daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borçlarınızı ödemekte zorlandığınız zaman veya ödeyemediğiniz de borcunuzu yapılandırabilir ve böylece aylık bazda daha az miktarda ödeme yaparak borcunuzu kolaylıkla kapatabilirsiniz. Hangi bankanın kredi kartını kullanıyorsanız, müşteri hizmetlerini arayarak yada en yakın şubeye giderek kredi kartı borç taksitlendirme için başvuruda bulunabilirsiniz. Böylece kredi kartınızın borcunu az bir faiz ile 12, 24, 36 ve 48 ay vadeye böldürerek kolayca borcunuzu ödemeye başlayabilirsiniz. Her bankanın vereceği faiz oranı ve vade farklılık gösterebiliyor. Bankanızdan faiz oranını öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi kredi notunuzu düşürebiliyor. Banka ödeyemediğinizi görünce kredi kartınızı iptal de edebiliyor. Kredi notunuz düştükten sonra ise kredi çekme işleminiz başarısız olabiliyor. Bankanız kredi kartı borcunuzu taksitlendirme işlemini reddederse eğer Ziraat Bankası 60 aya kadar borcunuzu 1.20 ve 1.10 faiz oranı ile yapılandırmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma başlıklı bağlantıya tıklayarak Ziraat Bankasının kredi kartı borcu taksitlendirme için detaylara ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Şekerbank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2019 (Örnek Hesaplama)

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır? (Yapılandırma İşlemi) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *