Kredi Kartı Borç Erteleme ve Yapılandırma Devam Ediyor

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Kredi Kartı Borç Erteleme ve Yapılandırma Devam Ediyor
Kredi Kartı Borç Erteleme ve Yapılandırma Devam Ediyor

Koronavirüs salgınının ekonomiyi olumsuz etkilemesinden dolayı kredi kartı borcunu ödemekte güçlük yaşayanlar için kredi kartı borç erteleme ve yapılandırma devam ediyor. Bu bağlamda bankalar kredi kartı borçlarını erteliyor. Başta Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası olmak üzere; özel bankalar da bir takım kredi kartı borç erteleme paketlerini devreye aldılar.

Sizlere bu yazımızda pandemi ile mücadele kapsamında kredi kartı borç erteleme, kredi kartı yapılandırma yapan bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Hangi Bankalar Kredi Kartı Borç Erteleme ya da Yapılandırma Yapıyor ?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın talimatıyla üç kamu bankası (Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank) önderliğinde başlayan kredi kartı borç erteleme ve yapılandırma işlemleri, özel bankaların bazıları tarafından da devreye alındı. İşte o bankalar;

 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank

Kredi Kartı Borç Erteleme veya Yapılandırma Şartları

Müşterinin ihtiyacına göre kredi kartları için ister 6 aya kadar eşit taksitli, ister 3 ay ertelemeli yapılandırma yapılmaktadır. Kredi kartı sahipleri asgari tutarı ödemek dışında hiç bir ön koşul aranmaksızın, Ekstre Atlat seçeneğiyle 3 ay süreyle erteleme yapabilmektedirler.

Kredi Kartı Borç Erteleme veya Yapılandırma Nasıl Yapılır ?

Kredi Kartı Borç Erteleme için bankanızın internet şubesi ya da mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla yapılacak başvurulardan sonra size SMS ile geri dönüş yapılır. Geri dönüş yapıldıktan sonra bankanızın internet şubesi ya da mobil bankacılık uygulamasından erteleme işleminin yapıldığını görebilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma için kartını kullandığınız bankanın size en yakın şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuruda bulunduğunuzda size yapılandırma seçenekleri sunulacaktır.

Kredi Kartı Borç Erteleme ya da Yapılandırma Yapılabilecek Kartlar

 • Maximum
 • Axess
 • Bonus
 • Bankkart Combo
 • World
 • Paraf

Bu yazımızda sizlere koronavirüs ile mücadele ekonomik paketi kapsamında kredi kartı borç erteleme, kredi kartı yapılandırma yapan bankalar hakkında bilgiler verdik. Konu ile alâkalı sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Garanti Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları (Örnek Hesaplama)

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kredi Kartı Borç Erteleme ve Yapılandırma Devam Ediyor Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Kredi Kartı Borç Erteleme ve Yapılandırma Devam Ediyor Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Serkan

  Kart bocum var kredi borcum var bunları nasıl yapıladırabilirim yapılandırdımmı kredi kullanabilirmiyim

  • access_time 24 Ağu 2021, 19:05
  • Cevapla