Kredi Borcum Devam Ederken İkinci Krediyi Çekebilir miyim?

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Kredi Borcum Devam Ederken İkinci Krediyi Çekebilir miyim?
Kredi Borcum Devam Ederken İkinci Krediyi Çekebilir miyim?

Kredi Borcum Devam Ederken İkinci Krediyi Çekebilir miyim?

Kredi çekmek günümüzde hepimizin ihtiyacı. Dilediğimiz zaman nakit bulamaya biliyoruz bu yüzden de bankların sağladığı krediler sayesinde nakit ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz. Çektiğimiz bu krediyi bazen ödemekte zorlanıyor veya daha çok nakit ihtiyacımız olabiliyor. Bu durumda da yeni kredi çektiğiniz için yeni kredi çektim tekrar çekebilir miyim ve 2. kez kredi çekebilir miyim diye araştırmaya başlayabiliyoruz. Bu konu devamında da 2. kez kredi çekebilir misiniz yoksa çekemez misiniz tüm cevapları paylaşacağız.

Devam Eden Kredi Üzerine 2. Kredi Çekilir mi?

Nakit ihtiyacınızı karşılamak için belirli bir faiz oranı ile bankalardan kredi çektiğinizde bazı durumlarda kredi devam ederken de yine nakit ihtiyacımız daha fazla olabiliyor. Bu nakit ihtiyacımızı da gidermek için 2. kez kredi çekmeye çalışıyoruz. 2. Kez kredi başvurusu yaptığınızda ise olumsuz bir cevap almamak için detaylı bir araştırma yaparak daha bilgili bir şekilde bankaya başvuruda bulunmak istediğiniz için de bu konu hakkında ki sorularınızın cevabını araştırmaya başlıyorsunuz. Bu sorunun cevabı tam net değil. Çekebilir siniz de çekemeyebilirsiniz de.

Bankadan 2. kez kredi çekebilmek için bankanın sizlere sunduğu şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Öncelikle Kredi Notunuzun yüksek olması gerekiyor. Buda mevcut kredinizi düzenli yatırıp yatırmamanıza da bağlı. Kredinizi günü gününe eksiksiz bir şekilde yatırıyorsanız kredi notunuz da yüksek çıkacaktır. Eğer kredi notunuzun nasıl yükseltileceğini bilmiyorsanız daha detaylı bilgi için Kredi Notu Nasıl Yükseltilir makalesini ziyaret edebilirsiniz. Kredi notumu nasıl öğrenirim diyorsanız da Ücretsiz Kredi Notu Sorgula bağlantısına tıklayarak ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuz yüksek ise banka sizin aylık gelirinize ve üzerinize kayıtlı olan mal varlığınıza bakacaktır. Aylık geliriniz iki krediyi de zorlanmadan ödeyebilecek durumda ve mal varlığınız da borcu karşılayacak nitelikteyse bankalardan 2. krediyi bankaya göre kefilli veya kefilsiz bir şekilde rahatlıkla alabilirsiniz. Eğer geliriniz iki krediyi ödemeyi karşılamıyor ve üzerinize ipotekli olan mal varlığınız da borcu karşılamayacak durumdaysa bankadan 2. krediyi çekmeniz oldukça güç hatta imkansız olabilir. Bu durumda da 2. seçenek olan Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım makalemizi ziyaret ederek alternatif kredi yöntemlerini araştırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Burgan Bank Konut Kredisi (Faiz Oranları, Maliyetler)

Aynı Bankadan 2. Kredi Çekebilir Miyim?

Daha önce kredi çektiğiniz bankadan faiz oranları nedeniyle veya başka sebepler ötürü yine aynı yerden kredi çekmek isteyebilirsiniz. Çoğu zaman borç kapatmak veya bir şey alma için yine toplu paraya ihtiyacımız oluyor ve devam eden kredimiz olduğu için de yeni bir kredi çekmemiz gerekebiliyor. Bu durumda da aynı bankayı tercih ettiğiniz de yine yukarıdaki belirtmiş olduğumuz kredi notu yüksek olması, aylık gelirinizin iki krediyi karşılayabilmesi ve üzerine olan mal varlığın değeri gibi şartları karşılayabildiğiniz de aynı bankadan ikinci kez kredini çekebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kredi Borcum Devam Ederken İkinci Krediyi Çekebilir miyim? Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *