KPSS Şartı Olmadan Özel İdare Müdürlüğü Memur Alımı Yapıyor

Map Anasayfa Genel Rehber KPSS Şartı Olmadan Özel İdare Müdürlüğü Memur Alımı Yapıyor
KPSS Şartı Olmadan Özel İdare Müdürlüğü Memur Alımı Yapıyor

İşsiz sayısının ülke tarihinin rekor seviyesine ulaşmasıyla birlikte bir çok vatandaş İŞKUR ilanlarını yakından takip ederken, Özel İdare Müdürlüğü İŞKUR üzerinden KPSS şartı olmadan kadrolu personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilanda adaylarda aranan şartlar, başvuru şartları ve başvuru süresi de detaylı olarak ifade edildi. Bu yazımızda Özel İdare Müdürlüğü’nün KPSS şartı olmadan yaptığı kadrolu memur alımı şartları, başvuru nasıl yapılır ve başvuru süreci ile ilgili bütün bilgileri vereceğiz.

KPSS Şartı Olmadan Memur Alımı

İşsizlikle mücadele etmeye çalışan Türkiye Cumhuriyeti, bütün kurum ve imkanlarıyla istihdam sağlamaya çalışıyor. Devlet bünyesinde çalışacak personeli belirlemek için geçtiğimiz hafta sonu Kamu Personeli Seçme Sınavı yapılmıştı. Bu sınava girmeyen veya sınav sonrası beklediği sonucu alamayan vatandaşlarınsa önünde farklı seçenekler de bulunabiliyor. İşte bu seçeneklerden biri de Özel İdare Müdürlüğü bünyesinde kadrolu personel olarak çalışmak.

Özel İdare Müdürlüğü’ne çeşitli kategorilerde personel alımı yapılıyor. Tır Çekici Şoförü, Kazma ve Yükleme Operatörü (Ekskavatör) ve Greyder Operatörü gibi birimlere yapılan alımlarla ilgili detaylara bir göz atalım.

Personel Alım Başvurusu Nereden Yapılacak ?

Koronavirüs salgını sebebiyle, bir çok işlem online olarak sürdürülüyordu. İŞKUR da, Özel İdare Müdürlüğü’ne yapılacak personel alım başvurularını online olarak kabul ediyor. Belirli şartları taşıyan adayların; İŞKUR internet sitesi üzerinden üye girişi yaparak sistem üzerinden online başvuru yapmaları gerekiyor. Özel İdare Müdürlüğü’ne yapılacak olan KPSS şartsız personel alımı için başvuru yapacak vatandaşların 11 Eylül 2020 Cuma gününe kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. İŞKUR’a üye olmayan vatandaşların İŞKUR internet sitesi üzerinden üye olmaları gerekiyor.

KPSS Şartsız Personel Alım Başvuru Şartları

Alım yapılacak üç kadro için de farklı farklı şartlar mevcuttur. Bu şartları her bir kadro için şöyle sıralayabiliriz;

İlginizi çekebilir:  Finansbank ATM Sim Bloke Kaldırma (TÜM YÖNTEMLER)

Tır Çekici Şoförü Alım Şartları

 • Eski Ehliyete Sahip Olanlar İçin D Sınıfı Ehliyetli Olmak
 • Ehliyetini Yenileyenler İçin M, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E ve F Sınıfı Ehliyetli Olmak
 • Yeni Ehliyete Sahip Olanlar İçin M ,B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ve F Sınıfı Ehliyetli Olmak
 • SRC-5 Belgesine sahip olmak
 • En az 5 yıl ehliyet sahip olmak ve 3 yıl iş deneyimine sahip olduğunu SGK dökümü ile belgelemek

Kazma ve Yükleme Operatörü Alım Şartları

 • Eski Ehliyete Sahip Olanlar İçin G Sınıfı Ehliyetli Olmak
 • Yeni Ehliyete Sahip Olanlar İçin G ve M Sınıfı Ehliyetli Olmak
 • En az 5 yıl ehliyet sahip olmak ve 3 yıl iş deneyimine sahip olduğunu SGK dökümü ile belgelemek

Greyder Operatörü Alım Şartları

 • Eski Ehliyete Sahip Olanlar İçin G Sınıfı Ehliyetli Olmak
 • Yeni Ehliyete Sahip Olanlar İçin G ve M Sınıfı Ehliyetli Olmak
 • En az 5 yıl ehliyet sahip olmak ve 3 yıl iş deneyimine sahip olduğunu SGK dökümü ile belgelemek

Personel Alımı Başvuru Detayları

Yukarıdaki şartları sağlayan vatandaşlar E-Devlet, Alo 170 ve esube.iskur.gov.tr üzerinden başvuru yapabileceklerdir. İŞKUR müdürlüklerinden ve hizmet merkezlerinden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Gereken Evraklar

Başvuru yapan vatandaşların 17 Eylül 2020 Perşembe saat 15:00’a kadar gereken belgeleri Özel İdare Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesi’ne ulaştırmaları gerekmektedir. Belgeleri zamanında ulaştırmayan vatandaşların başvuruları iptal edilecek ve kura işlemine alınmayacaklardır.

Kura İşlemi

Kura çekimi 18 Eylül Cuma günü saat 10:00’da gerçekleşecektir. Adayların isteğine bağlı olarak; sosyal mesafe ve maske kuralıyla kura çekimini izleme hakları vardır. Sonuçlar kura çekiminin ardından Özel İdare Müdürlüğü internet sitesi üzerinden açıklanacaktır. Kazanan veya kaybeden adaylara yazılı belge ile bilgilendirme yapılmayacaktır.

Bu yazımızda Özel İdare Müdürlüğü’nün KPSS şartı olmadan yaptığı kadrolu memur alımı şartları, başvuru nasıl yapılır ve başvuru süreci ile ilgili bütün bilgileri verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  İş Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma [Tanımlı Telefonu Değiştirme]

 

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

KPSS Şartı Olmadan Özel İdare Müdürlüğü Memur Alımı Yapıyor Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *