Koyun Hibe Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Destekli 2018

Map Anasayfa Destekleme Koyun Hibe Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Destekli 2018
Koyun Hibe Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Destekli 2018

Koyun hibe kredisi çiftçilik ile uğraşanların imdadına yetişmektedir. Küçükbaş hayvancılık ile uğraşanlar ya da bu işi yapmak isteyenler devlet tarafından ve bankalar tarafından sağlanan desteği sunmaktadırlar. Koyun hibe kredisi veren bankaların hangi kuruluşlar olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızın ilerleyen bölümlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca devlet tarafından sunulan hibe kredisi şartları, başvuru evrakları hakkında detaylı bilgilere de yer vermiş olacağız.

 • Ziraat Bankası,
 • Şekerbank,
 • QNB Finansbank,
 • Denizbank,
 • Yapı Kredi Bankası

Küçük Baş Hayvan Almak İçin Gerekli Şartlar 2018

Küçükbaş hayvan statüsünde bulunan koyun alımlarında devlet girişimcinin belirli şartlara sahip olmasını istemektedir. Bu şartlara sahip olmayan kişiler çiftçi desteği olanağından yararlanamayacaktır. Şimdi maddeler halinde kredi kullanım şartlarını açıklayacağız.

 • ÇKS Belgesine sahip olmak,
 • ÇKS Belgesi olmayanların kayıt yaptırmaları,
 • Kredi Notu düşük olmamak,
 • Bir proje hazırlanması ve hazırlanan projenin bankaya sunulması,
 • Satın alınacak hayvanların satış bedellerinin %25 oranında sermayesi bulunmak.

Bankalar kredi verirken, öncelikli olarak kredi notlarını gözden geçirmektedir. Kredi notunuz kredi almaya elverişli bir değere sahip ise çok daha şanslısınız demektir. Ayrıca alacağınız kredi karşılığında ne kadar teminat sağlayabiliyorsanız o kadar çok avantajlı olursunuz. Küçükbaş Hayvancılık Kredisi ve Hibesi yazımızda devlet desteği ve bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Koyun Kredisi Hangi Cinsler İçin Verilmektedir?

Koyun hibe desteği ve kredi veren bankalar 2018, koyun desteklemeleri 2019
Koyun hibe desteği ve kredi veren bankalar

Devlet tarafından sağlanan hibe kredisini alıp; koyun, keçi yetiştirmek veya et ve süt hayvancılığı yapmak istiyorsanız öncelikli olarak hangi tür koyunların alınabileceği hususunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Aşağıdaki cinsten koyunların alımında kredi kullanmanız mümkün olacaktır.

 • İvesi, Hemşin, Karakaya, Tuj, Sönmez, Bafra, Acıpayam, Menemen, Katahdin,
 • France, Malya, Tahirova, Konya Merinosu, Karacabey Merinosu, Dağlıç,
 • Kangal, Karaman, Sakız, Kıvırcık, Kamerun, Texel, Dorper, Doğu Friz, Charollais, Merinos,
 • Ramanov, Suffolk, Lacaune, Orta Anaodolu Merinosu, Colombia
İlginizi çekebilir:  Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ? (Şartlar ve Başvuru)

Geri Ödemesi Olmayan Devlet Destekli Hibe Kredisi Almak İçin Ne Yapılmalı?

Gerek devlet bankaları, gereksi özel bankalar hayvancılık işi ile uğraşmak isteyenlere kredi kullandırmaktadır. Ancak bankalar tarafından alınacak kredilerde hem geri ödeme söz konusu olup, hem de canlı hayvan alınmasına izin verilmemektedir. Devlet tarafından sağlanan geri ödemesiz hibe kredisi almak için ilk önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Yukarıdaki şartları sağlamanız halinde devlet tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 30.000 TL hibe kredisi almanız mümkün olacaktır. Başvuru yapma süresi ilan edildikten sonra 30 gün içerisinde başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Belirlenen bu otuz günlük süreyi aşmanız halinde başvurularınız geri çevrilecektir.

Başvuru aşamasında alacağınız dişi hayvanların sayısı en az 40 adet olmalı ve 2 adet de erkek küçükbaş hayvan alacağınıza ilişkin bir projeyi devlet kurumu olan Tarım Bakanlığı destekleri için başvurmalısınız.

Ziraat Bankası Hibe Kredisi Alamayanlara Faizsiz Kredi İmkanı 2018

Ziraat Bankası tarımsal kalkınmayı desteklemek amacı ile çiftçilere kredi kullanma imkanı tanımaktadır. Devlet tarafından sunulan 30.000 TL hibe kredisi başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde sizlere desteği esirgemeyen Ziraat Bankası aracılığı ile geri ödemeli 100.000 TL faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır. Ziraat Bankası kredi kullanacak kişilere canlı hayvan alımı haricindeki masraflar için kredi imkanı vermektedir. Bu sebeple Ziraat Bankasından kredi kullanmadan önce bu hususu değerlendirmenizde yerer bulunmaktadır. Detaylar için Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi yazımızı okuyabilirsiniz. Koyun hibe desteği için araştırmalarımız 2019 yılı içinde sürekli güncellenecektir. Sorularınızı veya görüşlerinizi aşağıdaki bölümden bizlere iletebilirsiniz.

 

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Koyun Hibe Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Destekli 2018 Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Koyun Hibe Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Destekli 2018 Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. atila tatgil

  şu anda mecut olarak çardagım var 30 büyük başlık 150 küçük başlık kapalı yerim var ama içinde mallım yok almak içinde destege ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim veya yol gösterin

  • access_time 26 Eyl 2018, 18:56
  • Cevapla
 2. Gürkan çakır

  Küçük baş hayvancılık hibe desteği almak istiyorum gereken bütün şartlara uygun hiç bir olumsuz örnek olduğunu göremiyorum bilgilendirilmek istiyorum

  • access_time 2 Eki 2018, 0:52
  • Cevapla
 3. EROL

  Kücük baş hayvancılık| yapmak istiyorum nasıl yardlmcl olabilir siniz teşekürler

  • access_time 25 Ara 2019, 3:16
  • Cevapla