KOSGEB Kurs Tarihleri ve Kurs Yeri Adresleri

Map Anasayfa KOSGEB KOSGEB Kurs Tarihleri ve Kurs Yeri Adresleri
KOSGEB Kurs Tarihleri ve Kurs Yeri Adresleri

KOSGEB kurumu genç girişimcilere hayalini kurduğu işyerine sahip olabilmesi, piyasa içerisinde aktif rol alabilmesi ve aynı zamanda piyasada rekabeti arttırılmaları amacıyla 18 yaşını doldurmuş olan girişimcilere çeşitli imkanlar sunmaktadır. Bu imkanların başında ise çeşitli hibeler ve krediler gelmektedir. Belirli şartları tamamlayan gençlere herhangi bir ödeme talep etmeden finansal destekler sunulmaktadır. KOSGEB’in sunduğu bu imkanlar için öncelikli olarak KOSGEB’in aktif ettiği Girişimcilik kursunu başarılı bir şekilde bitirmiş olmak ve sertifika almış olmak gerekmektedir. Sertifika alındıktan sonra, hibelere ve kredilere başvuru yapılabiliyor. Bu konuda en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Kosgeb kurs tarihleri ve kurs yeri adresleri oluyor. Bu yazımızda detaylı olarak yer vereceğiz.

KOSGEB Girişimcilik Kurs Yeri Adresleri

Yeni girişimcilerimize eğitim katılımları için zaman kaybı yaşatmayan KOSGEB anlaşmış oldukları iş ortakları ile 2018 yılında da bu seferberliğine devam etmektedir. Özellik ile Ankara ve İstanbul, İzmir gibi büyük illerimizde çok daha sık bir şekilde düzenlenen bu eğitimlere 18 yaşına adım attım tüm girişimciler başvurabilmektedir. Sadece birim tarafından düzenlenmek ile kalmayıp iş ortakları tarafından da Türkiye’nin tüm ile hatta ilçelerinde dahil düzenlenen bu kursların güncel tarihleri tek bir adres olan buradan yayımlanmaktadır. Katılım için il seçim işlemi yaptıktan sonra yeni açılan sayfadaki kurs tarihlerinden, size en uygun pozisyonda olanı seçip kurs adresi ve iletişim telefon numaraları dahil olmak üzere bir çok eğitim başvuruları için ihtiyaç duyduğunuz bilgilere erişim sağlaya bilirler. Kurs tarihleri ve kurs adresleri bu alan üzerinde detaylı olarak yazılmaktadır. Bu alan üzerinde gerekli filtrelemeyi doğru bir şekilde yapmanız durumunda, sizlere en yakında olan adreslere ulaşabileceksiniz. Böylece herhangi bir şubeyi aramanıza gerek kalmadan hızlı bir şekilde adrese gidebileceksiniz. Filtrelemeden sonra kurumun tüm iletişim bilgileri ve adresleri ekran üzerinde çıkacaktır.

İlginizi çekebilir:  Tarım Bakanlığı Destekleri 2020 (Tarımsal ve Hayvansal Teşvikler)

İstenilen Şehre Başvuru Yapılabilir

Genel olarak Bursa, Adana gibi büyük şehirlerimizde yaşanan bir konuyu dile getirmek istiyoruz. Bu konu ne yazık ki özellik ile devletimiz tarafından kuruma verilen desteğin artması ile birlikte başlayan eğitim katılım yoğunluğundaki sıra beklenmesidir. Kurum bu sorunu kolay yoldan çözmek adına en başta eğitim katılımları için ikametgah şartını kaldırmıştır. Yani isteyen yeni girişimciler 2018 senesinde düzenlenecek olan KOSGEB kursları için başvurularını kendilerine uygun daha az nüfusa sahip ilçelerde yapabilmektedirler. Az nüfuslu ilçelerde düzenlenen eğitimlere rağbetin çok daha az olacağı için sıra bekleme kaygısı yaşamaz üstelik öncelik hakkı içinde düzenlenen yazılı veya mülakatından da elenme gibi bir şansınız olmaz. Yani sizler daha az nüfuslu yerlere başvuru yaparsanız, dersleri daha hızlı geçip, bu eğitimleri çok daha hızlı tamamyalabilirsiniz.

Başvuru Formu E-Devlet Üzerinde

Artık hangi kurum tarafından neredeki il den eğitim alacağınıza karar verdiyseniz girişimcilik eğitimi başvuru formuna doldurmaya sıra gelmiştir demektir. Ama bu işlemi sağlamadan önce mutlaka size ait bir e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Çünkü başvuru formu daha önce kurum tarafından el ile doldurulurken şimdi artık İnternet üzerinden doldurulması ile sağlanmaktadır. Eğer bir e-Devlet şifreniz mevcut değilse bunu size en yakın PTT şubelerinden temin edebilirsiniz. E-Devlet şifresi olan girişimciler eğitim başvuru formuna erişim sağlayabilmeleri için https://www.turkiye.gov.tr/iletisim-secenekleri adresine doğrudan girerek elektronik posta adreslerini girmeleri gerekir. Bu alana postalarını giren katılımcılar ” İl Filtresi ” bölümün yanında başvuru formuna ulaşmak için e-Devlet ile başvur demeleri yeterli olacaktır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

KOSGEB Kurs Tarihleri ve Kurs Yeri Adresleri Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *