KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvuru Evrakları ve Detayları

Map Anasayfa KOSGEB KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvuru Evrakları ve Detayları
KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvuru Evrakları ve Detayları

KOSGEB kurumu vatandaşlarımız piyasa sahalarında yer alabilmeleri ve işletme projelerini hayata geçirebilmeleri için finansal destek sunan bir kurumdur. Bünyesinde vatandaşlara geri alınmamak üzere verilen hibe krediler ve faizsiz kredileri barındırmaktadır. Böylelikle piyasadaki rekabeti de arttırmak isteyen KOSGEB, genç girişimcilere pratik çözümler sunmaktadır. Bilindiği üzere KOSGEB kurumu ilk önce yardımlarını verebilmesi için bazı şartları da aktif etmiştir. Bunlardan bir tanesi 18 yaşında olmak, diğer ise KOSGEB Girişimcilik kursundan başarılı bir şekilde mezun olmaktır. Bu dersleri tamamlayan genç girişimcilere sertifikaları verilir ve KOSGEB desteklerini alabilir. Peki KOSGEB Girişimcilik Kursu nedir ve ne gibi detayları vardır, hangi belgeleri istiyor? Gibi sorulara detaylı cevaplar verelim.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Nedir?

KOSGEB girişimcilik kursu, vatandaşlarımızın kendi işinin patronu olabilmesi için, hem pratik hem de hukuki bilgi deposu olarak geçmektedir. Bu kursa katılımın kredi ve hibeleri alabilmek için aranan ilk şartın olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Çünkü girişimcilik derslerinde, işletmenin, girişimlerin ve risklerin iyi oranda analiz edilmesi ve sizleri nelerin beklediğini öğrenmeniz gerekiyor.  Kurslara sadece kredi ve hibeleri alabilmek için girenlere ise, derslerini başarısız bir şekilde tamamlamaları halinde sertifika verilmiyor diyebiliriz. Kursu başarıyla tamamlayan adaylara ise diğer şartları tamamladığı zaman 50 bin TL tutarına kadar hibe desteği veriliyor. Bu hibe de kurulacak olan işletme için sermaye olarak aktarılıyor yani başka amaçlar için kullanılamaz.

32 Saat Zorunlu Girişimcilik Kursu

Yapılacak olan bütün sermaye harcamaları hizmet faturası hariç olarak, faturalar halinde KOSGEB’e sunulur ve yetkili kişiler gerekli detaylı araştırmayı yapar. Bu süreçte herhangi bir problem ile yüz yüze kalmamak için bütün harcamaların faturalanmış olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. KOSGEB girişimcilik kursu en az 32 saat olarak devam ediyor ve genel olarak katılıma açıktır diyebiliriz. Bununla birlikte verilen bu eğitimler sizlere ücretsiz olarak sunuluyor. Bunun yanında aynı zamanda il ve ilçe merkezlerinde kursların başlayıp başlamayacağını, hangi tarihte eğitimlerin başlayacağı konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizlere en yakında olan KOSGEB kurumlarına giderek, bunun hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Genç Çiftçi Hibesi 2020 (Geri Ödemesiz 30 BİN Lira Proje Desteği Şartları GÜNCEL)

KOSGEB Girişimcilik Kursu İçin Gerekli Belgeler

KOSGEB girişimcilik kursuna başvuran vatandaşımızın 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Bununla birlikte kişinin kimlik belgesi de başvuru yaparken mutlaka yanında olmak zorundadır. Aynı zamanda kişinin hali hazırda sigortalı olarak çalışmıyor olması ve daha önce İşkur kurumunda kaydı bulunmak zorundadır. Kayıt esnasında da bunu doğrulayacak nitelikte bir belge bulundurulma şartı vardır. Bunların dışında sizlerin götürmesi gereken herhangi bir belge yoktur. Yani sizler sadece sizlere en yakında olan KOSGEB ve İŞKUR kurumları üzerinden başvurunuzu kimlik belgeniz ile beraber yapabiliyorsunuz.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Ders İçerikleri

KOSGEB Girişimcilik kursunun ders içeriklerine gelecek olursak eğer, temel bilgiler, işletmeniz kar-zarar durumları, olması ekstra durumları vb gibi detaylar anlatılmaktadır. Yani vatandaşlarımıza işletmesini devam ettirirken başına gelebilecek olaylar karşısında nasıl bir yol haritası izlemesi gerektiği hakkında detaylı bilgiler sunulmaktadır. Bu sebepten dolayı Girişimcilik kursunun son derece gerekli bir işlem olduğunu söylemek isteriz. Kursta alabildiğinizce bilgi almanızı ve işletmeniz için dip notları, kaydetmenizi öneririz. Dersler genel olarak 2-3 aylık saatlere bölünmektedir ve devamsızlık hakkınız da mevcuttur. Dersleri başarılı bir şekilde vermenizin devamında artık Hibe kredileri alabilirsiniz diyebiliriz. Tek eksik kalan sizlerin işletme kurması ve tüm giderleri faturalar halinde saklamanızdır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvuru Evrakları ve Detayları Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *