KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları

Map Anasayfa KOSGEB KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları
KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları

KOSGEB faizsiz kredi hakkında merak edilen bütün soruların cevabını sizler için araştırdık. Nasıl başvuru yapılır, şartları nelerdir, anlaşmalı banklar hangileridir. Gibi daha bir çok sorunun cevabına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. İş yeri açmak isteyen veya mevcut işyeri için faizsiz devlet desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız başvuruda buluna bilir.

Öncelikle kısaca iş yeri sahipleri için verilen faizsiz kredi şartlarında değinelim ve ardından kredi çeşitlerini başlıklar halinde aktaralım. Yazımızın devamında yeni iş yeri açmak isteyen vatandaşlar için verilen hibe ve kredi bilgilendirmeleri de yapılacaktır. KOSGEB 0 faizli kredi başvuru için veri tabanına kayıtlı olma şartı aranmamaktadır. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan düzenleme ile kayıt yaptırmadan başvuru yapılabileceği belirtilmişti. Toplamda 50.000 TL’ye kadar faizsiz KOBİ kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredinin ilk 1 yılı ödemesizdir. Akabinde taksitlerinizi 3 aylık periyotlar şekilden 60 ay vade ile ödersiniz.

0 Faiz Başvuru Şartları ve Anlaşmalı Bankalar

Evvela başvuru yapan işletmeleriniz, yapılan güvenlik soruşturmalarından geçecektir. İşletme sıralamaları, Hasılatı ve çalışan sayısı az olan dan fazla olana doğru sıralanacaktır. Geçtiğimiz yıllar içerisinde Esnaf ve Sanatkarlar için verilen 50.000 TL faizsiz devlet kredisi alan işletmeler bu krediden yararlanamayacaktır. Yani başvurusu geçersiz sayılacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi başvuru aşamasında KOSGEB veri tabanına kayıtlı olma şartı aranmayacak. Lakin başvurusu onaylanan esnafların hemen KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları gerekiyor. Akabinde KOBİ Bilgi Beyannamesi oluşturmaları mecburi kılınmıştır. Başvurusu onaylanan işletmeler SMS veya e-posta yolu ile bilgilendirilirler. 2020 yılı içerisinde başvurular KOSGEB resmi sitesi üzerinden ve e-devlet sistemine giriş yapılarak yapılmaktadır. 

 • Akbank
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Halk Bankası
 • İş Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi Bankası

İş Yeri Açma Hibesi ve KOSGEB Faizsiz Kredi

Yeni bir iş yerinin hayalini kuran vatandaşlarımız için KOSGEB bünyesinde faizsiz kredi desteği ve hibe verilmektedir. Kendi iş yerinizin patronu olmak için KOSGEB’e başvuruda bulunmanız yeterlidir. Geçtiğimiz yıl içerisinde uygulana bazı şartlar çıkarılmış daha yumuşak koşullar eklenmiştir. Değişen şartların başında başvuru için gerekli koşul olarak sunulan girişimcilik sertifikası’dır.

İlginizi çekebilir:  Devlet Destekli Arıcılık Hibesi Kredisi Şartları, Faiz Oranları 2018

En önemli değişiklik ise iş yerinizi açmadan KOSGEB HİBE başvurusunda bulunabilmek. Önümüzdeki dönemlerde iş yerinizi açıp ardında KOSGEB desteğine başvuruda bulunma şartı olmayacaktır. Başvuru sürecinden açmak istediğiniz iş yerine ait projenizi kurula sunarsınız. Her vatandaşın başvuru limiti 3 ile sınırlıdır. Projenizin onaylanması için potansiyel sektörel fırsatlar, sürdürülebilirlik ve karlılık gibi kriterlerden geçmesi gerekiyor.

Projesi kabul gören vatandaşın 90 gün içerisinde iş yerini açması gerekmektedir. Akabinde KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmalı ve taahhütnameyi imzalaması gerekmektedir. Bununla birlikte 2 yıl geri ödemesiz olarak verilen 100.000 TL faizsiz kredi desteği de bulunmaktadır. Başvuru detayları için KOSGEB 50 Bin TL Hibe konumuzu okuyabilir ve desteklenen sektörleri inceleyebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda kosgeb faizsiz kredi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bilgiler ile kolay bir şekilde başvurunuzu yapabilir ve devlet tarafından verilen hibe krediler ile faizsiz kredileri alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Başvurusu ve Şartları Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Pınar TANKİŞİ

  Bu destekten her vatandaş yararlanabilir mi?

  • access_time 7 Tem 2020, 21:21
  • Cevapla