Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Map Anasayfa Genel Rehber Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak
Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Konut kredilerinde aylık ödemelerin yüksek olması, şartların zor gelmesi gibi nedenlerden kaynaklı ev alamayan ve bu sebeple kira öder gibi ev almak istiyorum diyen vatandaşlar için bir çok farklı çözüm mevcuttur. Biz de bu çözümleri araştırdık ve bu yazımızda sizlere kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen, taksitle ev almak isteyen vatandaşları aydınlatacak detayları yazmaya karar verdik.

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum Diyenler İçin Çözümler

Bankaların konut kredilerinde uyguladıkları düşük faiz oranları normalleşmeye geçiş döneminden sonra yükselmeye başlamıştı. 15 yıl vadeli olarak uzun geri ödeme kolaylığının da kaldırıldığı şu dönemde ev almak isteyen vatandaşlar için kredi kullansalar bile, belli bir peşinat isteniyor. Piyasayı hareketlendiren düşük konut kredisi faizlerinden yararlanamayan vatandaşların ise şu sıralar akıllarında tek soru var : Kira öder gibi nasıl ev sahibi olabilirim ? İşte bu noktada devreye bir çok alternatif giriyor. Yazımızın devamında bu alternatifler hakkında bütün detayları bulabilirsiniz.

Elden Taksitle Ev Almak

Taksitle ev almak istiyorum diyenlere elden taksitle ve banka kredisiz taksitle ev satışı yapan bir çok firma mevcuttur. Senetle ve banka kredisiz konut projelerinden ve emlak konut projelerinden elden taksitle ev satın alarak hayalinizdeki eve çok kısa bir sürede sahip olup, uzun vadede kira öder gibi ödeme yapabilirsiniz. Bu projelerin genelinin İstanbul’da hizmete sunulduğunu hatırlatmakta fayda var.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri 2018 (Tarla, Bahçe, Sera vs)

Yarısı Peşin Yarısı Taksitle Ev Almak

Bankalardan kredi çekmeden elden taksitle ev sahibi olmak isteyenlere senetle ev satışı yapan firmalar da mevcuttur. Bu şekilde elden taksitle ev satın almak isteyen vatandaşlar; yarısını peşin ödeyip diğer yarısını da taksitle ödeyerek, sahibi tarafından satılığa çıkarılan evleri alabilirler.

Tasarruf A.Ş. Aracılığıyla Ev Almak

Her ay kira öder gibi ödeme yaparak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların başvurabileceği bir diğer hizmeti de Tasarruf A.Ş. sunmaktadır. Taksitle peşinatlı ya da peşinatsız 2, 3, 5, 10 ve 20 yıllık gruplardan birine dahil olarak banka kredisi kullanmadan aylık cüzi taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz.

Banka Kredisiz Taksitle Ev Nasıl Alınır ?

Bankalardan konut kredisi kullanmadan ev sahibi olmak isteyenler için farklı yöntemler de mevcuttur. İsterseniz bunu biraz açalım.

Kooperatiflere Başvuru Yaparak Ev Almak

Eskiye göre kooperatif üzerinden ev alımlarında azalma yaşansa da bitti diyemeyiz. En az 7 ortaktan oluşan kooperatifler önceden belirlenmiş sistemler üzerinden işlemektedirler. Güvenilir kooperatif bulduktan sonra başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Burada bilinmesi gereken en önemli husus, kooperatifin güvenilir olmasıdır. Aksi takdirde Türkiye’de geçmişte gördüğümüz gibi para toplayarak dolandırıcılık yapılan bir şebekeye denk gelebilirsiniz.

TOKİ’den Ev Almak

TOKİ’den ev almak isteyen vatandaşların ilk bilmesi gereken husus, başvuru yapacak kişinin TOKİ projesinin yapıldığı ilde en az 1 yıl süre ile ikamet ediyor olmasının gerektiğidir. Kişinin yaşadığı hanenin toplam gelirinin 4.500 lirayı geçmiyor olma şartı vardır. TOKİ başvurusu yapacak kişinin en az 25 yaşında olması gerekmektedir. Şartları sağladığınızda tek yapmanız gereken TOKİ duyurularını takip ederek, uygun zamanda başvuru yapmanızdır.

Yüzdelik Peşinat Karşılığında Taksitle Ev Satın Almak

Emlak konut gibi hazır inşaat firmaları veya müteahhitlerle anlaşma yaparak belirlenen yüzdelik peşinat karşılığında taksitle ev satın alabilirsiniz. Faizsiz ev almak isteyen vatandaşlar için en uygun projenin bu olduğu görüşü yaygındır. Burada da dikkat edilmesi gereken ilk nokta, müteahhitin veya inşaat firmasının güvenilir olması gerekliliğidir.

İlginizi çekebilir:  E-Haciz Nedir, Nasıl Kaldırılır ? E-Haciz Sorgulama

Kredisiz Ev Almak İçin Diğer Projeler

Yukarıdaki çözümlerden hiç birisi sizi tatmin etmediyse, sizler için en uygun olanlarını şimdi okuyacaksınız demektir. Bu da Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) olarak bilinen sistemdir. Türkiye piyasasında önde gelen bir kaç firma mevcuttur. Biz sizinle en bilinenlerini paylaşıyoruz.

Eminevim Aracılığıyla Ev Almak

Peşinatlı sistemler küçük taksitler sunan Eminevim, Türkiye’de bir çok vatandaşı ev ve araba sahibi yaptı. Bu sistemin en büyük avantajı ise taksitlerin faizsiz olmasıdır. Organizasyona ödenen ücret dışında herhangi bir ekstra ücreti yoktur. Bu sistemde ortak giren bütün müşterilerin hakları korunmaktadır. Detaylar için Eminevim internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fuzulev Aracılığıyla Ev Almak

Fuzulev de müşterilerine bir çok avantaj sunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise kira yardımıdır. Kura sonucu en son çıkmanız durumunda alacağınız kira yardımları sayesinde hesabınızda bir değişiklik olmaz. Daha fazla detay öğrenmek isterseniz, Fuzulev internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazımızda kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen, taksitle ev almak isteyen vatandaşlarımızı aydınlatmaya çalıştık. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *