Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar
Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar

Krediye herkesin her an ihtiyacı olabiliyor. Bu durum günümüz ekonomik şartlarında daha gerçekçi bir yaklaşım olarak öne çıkmaktadır. Krediye ihtiyacınız olduğunda şubeye gitmek zorunda kalmadan verilen kesin onaylı kredilere başvuru yapabilirsiniz. Kesin onaylı kredi veren bankalar sayesinde bir çok vatandaş, bankaların ön başvuru değerlendirmelerine takılmadan kolay yoldan ve doğrudan kredi kullanabiliyor. Biz de bu yazımızda kesin onaylı kredi nedir ? Kesin onaylı kredi veren bankalar, kesin onaylı kredi nasıl alınır, kesin onaylı kredi başvurusu ve şartları gibi merak edilenleri yanıtladık.

Kesin Onaylı Kredi Nedir ?

Kesin onaylı kredi, bankaların müşterilerine sunduğu bir bireysel ihtiyaç kredisi ürünüdür. Kesin onaylı kredi söz konusu olduğunda bir çok banka müşterisi hiç bir şarta bakılmadığını ve talep edilen kredi tutarının doğrudan hesaplarına geçeceğini düşünüyor. Ancak bu durum doğru değil. Kesin onaylı kredi hakkında tek gerçek olarak nitelendirebileceğimiz tek durum; ön değerlendirme veya onay olsun ya da olmasın, başvuru yapan müşterinin ödeme geçmişi, borçluluk oranı, geçmiş ödeme düzeni gibi kredi notunu etkileyen faktörler bankalar tarafından dikkate alınmaktadır.

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kesin onaylı kredi başvuruları; bankaların internet şubeleri, mobil uygulamaları, SMS bankacılığı veya ATM yoluyla yapılabilmektedir. Başvuru durumuna göre onaylanan kredi tutarı müşterinin hesabına aktarılmaktadır.

İlginizi çekebilir:  TEB Hoşgeldin Faizli Kredi Şartları ve Hesaplama

Kesin Onaylı Kredi Miktarı Nedir ?

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından hazırlanan mevzuat gereğince; kesin onaylı kredi başvurularında talep edilebilecek maksimum kredi miktarı 100.000 TL olarak belirlenmiştir. Bazı bankalar bu miktarı kendi politikaları çerçevesinde düşürebilmektedirler.

Kesin onaylı kredinin geri ödeme plânı ise 50.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile, 50.000 TL ile 100.000 TL arasındaki miktarlar için 24 ay vade ile sınırlı tutulmuştur.

Kesin Onaylı Kredi Detayları

Kesin onaylı kredinin bilinmesi gereken iki detayı vardır. Bunları detaylı olarak inceleyelim.

Kesin Onaylı Kredi Başvuru Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Resmi bir gelire sahip olmak
 • Kredi notunun yüksek olması
 • Kredi sicilinin temiz olması

Kesin Onaylı Kredi Avantajları

Kredi notunu etkileyen faktörleri olumlu olan müşteriler, kesin onaylı kredi başvurusu yaptıklarında dosyalar dolusu belgelerle şubelere başvuru yapmak zorunda kalmadan, çok fazla sayfaya imza atmadan kredilerini kullanabilmektedirler. Kesin onaylı kredi sayesinde uzun başvuru inceleme süreleri de ortadan kalkmaktadır.

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar

Şubeye gitmeye gerek kalmadan, sanal kanallar aracılığıyla kesin onaylı kredi başvurusunu kabul eden bankalar ve diğer detaylarını iyi okumanızı öneririz.

İş Bankası Kesin Onaylı Kredi

Anında Kredi adındaki hizmetiyle internet şubesi aracılığıyla 36 aya kadar vade ile 30.000 TL’ye kadar yapılacak olan kesin onaylı kredi başvurularının olumlu olması durumunda, talep edilen miktar İş Bankası hesabınıza geçmektedir. İş Bankası hesabı olmayan müşteriler içinse vadesiz Türk Lirası hesabı açılmaktadır.

Yapı Kredi Kesin Onaylı Kredi

Yapı Kredi Bankası, kendi politikaları kapsamında mevcut müşterilerine doğrudan internet şubesini başvuru için aracı kılarak 75.000 TL’ye kadar kesin onaylı anında kredi verebiliyor.

Aktif Bank Kesin Onaylı Kredi

Aktif Bank’ın “N Kolay Kredi” ismini verdiği bireysel ihtiyaç kredisi ürünü için de başvurunuzu internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Vakıfbank SMS ile Kredi Başvurusu (Faiz Oranı ve Hesaplama)

Akbank Kesin Onaylı Kredi

Akbank, talep ettiği şartların karşılanması hâlinde şubeye gitme zorunluluğu olmadan 30.000 TL’ye kadar anında belgesiz kredi verebiliyor. Akbank Direkt Kredi isimli bu ürünle Akbank, kesin onaylı kredi veren bankalar arasında yer alıyor.

Fibabanka Kesin Onaylı Kredi

Fibabanka; şubesiz, kefilsiz ve belgesiz bir şekilde 20.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredi başvurularını internet üzerinden alan banka, kredisi onaylanan müşterilerinin ödeme plânlarını seçmesi için de 7 günlük bir seçenek sunmaktadır.

Bu yazımızda kesin onaylı kredi nedir ? Kesin onaylı kredi veren bankalar, kesin onaylı kredi nasıl alınır, kesin onaylı kredi başvurusu ve şartları gibi merak edilenleri yanıtladık. Konu hakkındaki soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Ufuk

  Puanım düşük kredi almıyorum yardımcı olrmusunzu

  • access_time 21 Kas 2020, 11:21
  • Cevapla
 2. Ayse

  Puanim dusuk kredi alamiyorum yardimci olurmusunuz

  • access_time 23 Mar 2021, 17:59
  • Cevapla