Kartınızın 3D Secure Güvenlik Doğrulaması Yapılamadı Hatası

Map Anasayfa Genel Rehber Kartınızın 3D Secure Güvenlik Doğrulaması Yapılamadı Hatası
Kartınızın 3D Secure Güvenlik Doğrulaması Yapılamadı Hatası

Kredi kartları veya banka kartlarında 3D Secure Güvenlik Doğrulaması hatası çok sık karşılaşılan bir durum. Bu doğrulama hatası neredeyse bütün bankaların kartlarında karşılaşılabilecek bir durum. Bu hata ile karşılaşılmasının altında bir çok sebep yatıyor olabilir. Biz de bu yazımızda Kredi Kartlarında ve Banka Kartlarında uygulanan 3D Secure Güvenlik Doğrulaması nedir, Kartınızın 3D Secure Güvenlik Doğrulaması Yapılamadı hatası ve 3D secure hatası nasıl düzeltilir sorularına cevap vermeye çalışacağız.

3D Secure Nedir ?

Sanal ortam üzerinden banka kartıyla veya kredi kartıyla yapılan ödemelerde en önemli husus güvenliktir. Güvenli alışveriş için de bankalar bir çok önlem almışlardır. 3D Secure, güvenli alışveriş için bankaların aldığı önlemlerden bir tanesidir. Alışveriş yaparken kullandığınız kartınıza tanımlı telefon numarasına banka tarafından, alışverişi sizin yaptığınızı doğrulamak adına kod gönderilir. Bu kodun doğru girilmesi durumunda alışveriş tamamlanır. 3D Secure sayesinde kayıp veya çalıntı durumlarında kart ile yapılacak harcamalar önlenmiş olur. Kart sahibi dışında başka birisinin alışveriş yapmasını engellemek için oluşturulmuş olan 3D secure, güvenli alışverişin anahtarıdır.

3D Secure Hatası

Banka veya kredi kartlarında “Güvenlik Doğrulaması Yapılamadı” hatasının 4 temel nedeni vardır. Bunlar şu şekildedir :

  1. Kartın 3D Secure ayarının kapalı olması
  2. Karta tanımlı cep telefonu numarasının hatalı olması
  3. Cep telefonuna gönderilen SMS’te yazan güvenlik kodunun yanlış girilmesi
  4. Cep telefonuna gönderilen güvenlik kodunun belirtilen sürede girilmemesi

3D Secure Hatası Nasıl Düzeltilir ?

Kredi kartları ve CVV koduna sahip olan bütün banka kartlarının dahil olduğu 3D Secure, hata verdiği durumlarda basit çözüm yöntemlerine sahiptir. Siz de internetten alışveriş yaparken 3D Secure Güvenlik Doğrulaması Hatası alıyorsanız, sırasıyla aşağıdaki adımları izlemenizi tavsiye ediyoruz.

  • Banka kartınızın veya kredi kartınızın internetten alışverişe açık olup olmadığını kontrol edin.
  • Kullandığınız kartın internet alışverişlerine açık olduğunu doğruladıysanız, bankada kayıtlı telefon numaranızı kontrol edin.
  • Kayıtlı telefon numaranız doğruysa, size SMS ile gelen kodu doğru girdiğinizden emin olun.
  • Alışveriş sırasında kodu girmeniz için gereken sürede kodu girdiğinizden emin olun. Sürenin dolması durumunda “Tekrar Kod Gönder” butonuna tıklayın.
İlginizi çekebilir:  Döner Dükkanı Açmak (Maliyet, Şartlar, Evraklar)

Bu yazımızda Kredi Kartlarında ve Banka Kartlarında uygulanan 3D Secure Güvenlik Doğrulaması nedir, Kartınızın 3D Secure Güvenlik Doğrulaması Yapılamadı hatası ve 3D secure hatası nasıl düzeltilir sorularına cevap vermeye çalıştık. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kartınızın 3D Secure Güvenlik Doğrulaması Yapılamadı Hatası Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *