Kara Listede Olanlara Kredi (60.000 Lira)

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Kara Listede Olanlara Kredi (60.000 Lira)
Kara Listede Olanlara Kredi (60.000 Lira)

Koronavirüs salgınının ülkemizde Mart ayı itibariyle başlamasının ardından yaşanan ekonomik buhranla birlikte bir çok işletme kepenk kapatırken, bir çok vatandaşımız da işsiz kalmıştı. Pandemi ilanıyla birlikte çalışma sisteminin alt üst olması, devleti ekonomik olarak bir takım önlemler almaya itti. Bulunduğumuz şu durumda da maddi zorluk çeken bir çok vatandaş içinde bulunduğu durumdan kurtulmaya yönelik araştırmalar yapıyor. Biz de bu yazımızda kara listede ve sicili bozuk olanlara 60.000 lira kredi veren bankalar, şartları ve başvuru ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Kara Listede ve Sicili Bozuk Olanlara 60.000 Lira Kredi

Devletin salgına karşı aldığı ekonomik önlemlerden en dikkat çekeni kredilere yönelik olanıydı. İşsiz kalan ve ödemelerini aksatıp bankalar tarafından kara listeye alınan vatandaşlara müjdeli haber geldi. Ödenmeyen borçları için kara listeye giren veya sicili bozuk olarak tescillenen vatandaşlar sesini duyurmayı başardı. 60.000 liraya kadar verilen bu krediyi hangi bankaların ne şartlarla vereceği ise merak konusuydu. Detaylar belli oldu ve sizler için yazımızın devamında açıklıyoruz.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Cumhurbaşkanı’nın ve Maliye Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalarla devlet tarafından vatandaşa gereken desteğin verileceği söylenmişti. Normalleşmeye geçiş döneminde devlet destekli hamleler azalsa da, bazı hamleler vatandaşa su gibi gelmeye devam ediyor. Bunlardan en dikkat çekeni olan 60.000 liralık krediye başvuru sayısının rekor seviyede olması bekleniyor. Bu kredi fırsatından yararlanmak için vatandaşın elini çabuk tutması gerekebilir. Bu kredi üç kamu bankası tarafından verilmektedir. Bu bankalar şunlardır;

 1. Halkbank
 2. Ziraat Bankası
 3. Vakıfbank

Kara Listede Olanlara Verilen Kredinin Şartları

Aşağıda saymış olduğumuz şartlar üç banka için de geçerlidir.

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Bankalarla çalışmalarınızın düzgün olması
 • İpotek verilecekse eş rızasının yazılı olarak bankaya bildirilmesi
 • İhtiyaç kredilerinde 36 aylık vade talep edilmesi
 • Aile gelirinin krediye dahil edilmemesi
 • Gelirin resmi evrakla (gelir belgesi, maaş bordrosu) beyan edilmesi
İlginizi çekebilir:  Denizbank Emekli Kredisi 2020 Hesaplama, Başvuru ve Yaş Sınırı

Kara Listede Olanlara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Yukarıda saydığımız şartları taşıyorsanız;

 • T.C. nüfus cüzdanı
 • Kefiliniz (Varsa)
 • Eş muvafakatnamesi (İpotek gösterilecekse)
 • Gelir belgesi veya maaş bordrosu

ile Halkbank, Vakıfbank veya Ziraat Bankası şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Kara listede veya sicili bozuk olanlara verilen bu kredi için online başvuru yapılamamaktadır.

Bu yazımızda sizlere kara listede ve sicili bozuk olanlara 60.000 lira kredi veren bankalar, şartları ve başvuru ile ilgili detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kara Listede Olanlara Kredi (60.000 Lira) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *