Kamu Kurumlarına 1750 Personel Alımı Yapılacak

Map Anasayfa Destekleme Kamu Kurumlarına 1750 Personel Alımı Yapılacak
Kamu Kurumlarına 1750 Personel Alımı Yapılacak

Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından tarafından yeni bir personel ve memur alım ilanı yayınlandı. İş arayanların ilgisini çekecek, bir çok kamu kurumu tarafından yapılacak olan personel alımı ile ilgili bütün detayları bu yazımızda bulacaksınız. Bu yazımızda kamu kurumlarına alınacak 1750 personel istihdamı, alım yapan kurumlar, alınacak personel sayısı ve başvuru hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

81 İlden Başvuru Alınacak

22 kurum tarafından alınacak olan 1750 personelin başvuruları internet üzerinden alınacak. Üniversitelerden bakanlıklara, belediyelerden devlet kurumlarına kadar bir çok kamu kurumu tarafından yapılacak olan bu alımlara Türkiye’nin 81 ilinde de ikamet eden vatandaşlarımız başvuru yapabileceklerdir.

En Çok Alım Sağlık Alanında

Dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle sağlık çalışanlarının oldukça zor ve yorucu günler geçirdiğini söyleyebiliriz. Artan hasta sayıları ve hastanelerdeki yoğunluk nedeniyle personel alımlarında önceliğin sağlık alanına verildiğini görüyoruz. Özellikle de üniversite hastanelerinde çalışmak üzere aranan sağlık personeli sayısında oldukça yüksek bir artış var.

Alım Yapılacak Kurumlar

Alım yapacak olan kurumların tamamı kendi ilanlarını yayınlayarak aranan şartları sıraladılar. Dilerseniz bu kurumlara detaylı bir göz atalım.

Bakanlıklar

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından son başvuru tarihi 31 Mayıs olacak şekilde 10 adet sözleşmeli personel alımı yapılacak.
 • İçişleri Bakanlığı tarafından son başvuru tarihi 2 Haziran olacak şekilde 110 adet kaymakam adayı alınacak.

Belediyeler

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 27 Haziran olacak şekilde 278 zabıta memuru, son başvuru tarihi 1 Haziran olacak şekilde de 541 itfaiye eri alımı yapılacak.
 • Sivas Gürçayır Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 23 Haziran olacak şekilde 1 adet memur alımı yapılacak.
 • Tekirdağ Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 18 Haziran olacak şekilde 50 zabıta memuru ve 40 itfaiye eri alımı yapılacak.
 • Kayseri Melikgazi Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 10 Haziran olacak şekilde 5 zabıta memuru alımı yapılacak.
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 28 Mayıs olacak şekilde 100 memur alımı yapılacak.
 • Beykoz Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 28 Mayıs olacak şekilde 55 memur alımı yapılacak.
 • Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 14 Haziran olacak şekilde 15 memur alımı yapılacak.
 • Konya Karapınar Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 28 Mayıs olacak şekilde 7 adet zabıta memuru alımı yapılacak.
 • Erzurum Köprüköy Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 24 Mayıs olacak şekilde 9 adet memur alımı yapılacak.
 • Kırklareli Büyükmandıra Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 28 Mayıs olacak şekilde 1 adet memur alımı yapılacak.
 • Muğla Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 9 Temmuz olacak şekilde 171 memur alımı yapılacak.
 • İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından son başvuru tarihi 4 Haziran olacak şekilde 30 adet zabıta memuru alımı yapılacak.
İlginizi çekebilir:  6 Yıl Erken Emekli Olmanın Yolları

Üniversiteler

 • İnönü Üniversitesi tarafından son başvuru tarihi 1 Haziran olacak şekilde 95 adet sağlık personeli alımı yapılacak.
 • Gaziantep Üniversitesi tarafından son başvuru tarihi 31 Mayıs olacak şekilde 102 adet sağlık personeli alımı yapılacak.
 • Ankara Üniversitesi tarafından son başvuru tarihi 24 Mayıs olacak şekilde 45 adet sürekli işçi alımı yapılacak.
 • Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından son başvuru tarihi 31 Mayıs olacak şekilde 13 adet sözleşmeli personel alımı yapılacak.
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi tarafından son başvuru tarihi 11 Haziran olacak şekilde 3 adet sözleşmeli personel alımı yapılacak.
 • Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından son başvuru tarihi 21 Mayıs olacak şekilde 4 adet sözleşmeli hemşire alımı yapılacak.

Atatürk Kültür Dil Tarih Kurumu Başkanlığı

Atatürk Kültür Dil Tarih Kurumu Başkanlığı tarafından son başvuru tarihi 21 Mayıs olacak şekilde 15 adet sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Yukarıda saymış olduğumuz bütün alımların başvurularıyla ilgili detaylara Kamu Personeli Alım İlanları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda kamu kurumlarına alınacak 1750 personel istihdamı, alım yapan kurumlar, alınacak personel sayısı ve başvuru hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kamu Kurumlarına 1750 Personel Alımı Yapılacak Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *