İş Bankası Konut Kredisi (Faiz Oranı ve Hesaplama)

Map Anasayfa Kampanyalar İş Bankası Konut Kredisi (Faiz Oranı ve Hesaplama)
İş Bankası Konut Kredisi (Faiz Oranı ve Hesaplama)

İş Bankası konut kredisi hakkında bilmeniz gereken bütün detayları ve kampanya çeşitlerini detaylıca ele aldık. İlk etapta diğer banka kredilerinden farkını ortaya koymak gerekiyor. Bu fark 3 ay ertelemeli olmasıdır. Yani başvurusu onaylanan kredinize ait ödemelerinizi 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Bu bağlamda diğer bankalardan ayrılmaktadır. Bu yazımızda sizlere İş Bankası Konut Kredisi hesaplama, faiz oranı, özellikleri, şartları ve konut kredisi türleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Ve Genel Özellikleri

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi İş Bankasının vatandaşlarımıza verdiği konut kredisinin 3 aya kadar erteleme özelliği bulunmaktadır. Maddeler halinde kredinin genel özelliklerinden ve faiz oranlarını aktaralım.

 • İş Bankası ev kredi güncel faiz oranı hayat sigortası yaptırırsanız %1,95‘tir. (bkz. Ziraat Bankası Konut Kredisi, )
 • Hayat sigortası yaptırmadan kullanmak istiyorsanız bu oran %2,07 olmaktadır.
 • Ayrıca taksitlerinizi aylık, 2 aylık, 3 aylık periyotlarla ödeme imkanınız bulunmaktadır.
 • Gelirinize uygun ödeme dönemleri belirlemenizde mümkün görünmektedir.
 • Kullanmak istediğiniz krediye ait faiz oranından bir kısmını katkı payı olarak ödediğiniz durumlarda indirimli faizlerden faydalanarak indirimli konut kredisinden faydalanırsınız.
 • Eşit Anapara Ödemeli konut kredisi, ödediğiniz her taksitte anaparaya ait ödemelerinizi eşit tutarlarda yaparsanız bu krediden faydalanabilirsiniz.
 • Yıl içerisinde aylık gelirinizin artmasına veya azalmasına bağlı olarak artan taksitler veya azalan taksitler şeklinde konut kredisine sahip olabilirsiniz.
 • Kredi vadesi 120 ay ile sınırlıdır. (Garanti Bankası Konut Kredisi, ile 240 ay vade ile Denizbank Ev Kredisi ise 300 ay vade ile konut kredisi vermektedir. Detaylar için o yazılarımıza tıklayabilirsiniz.)
 • Özellikle çiftçilerimizin alabileceği diğer bir kredi türü de Balon Ödemeli konut kredisidir. Yılın belirli dönemlerinde veya döneminde toplu olarak taksit ödemesi yapılabilir.

İş Bankası Ev Kredisi Hesaplaması – %1,95 (Hayat Sigortalı)

Vade Miktar Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
4 yıl 100.000 TL 3.227 TL 154.900 TL
6 yıl 100.000 TL 2.596 TL 186.940 TL
8 yıl 100.000 TL 2.312 TL 221.962 TL
9 yıl 100.000 TL 2.226 TL 240.470 TL
10 yıl 100.000 TL 2.163 TL 259.573 TL
İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Konut Kredisi Şartları ve Hesaplama

İş Bankası Ev Kredisi Hesaplaması – %2,07 (Hayat Sigortasız)

Vade Miktar Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
4 yıl 100.000 TL 3.306 TL 158.726 TL
6 yıl 100.000 TL 2.6833 TL 193.241 TL
8 yıl 100.000 TL 2.406 TL 231.039 TL
9 yıl 100.000 TL 2.324 TL 251.020 TL
10 yıl 100.000 TL 2.263 TL 271.639 TL

Bankaları karşılaştırarak hesaplama yapmak için Konut Kredisi Hesaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İş Bankası Konut Kredisi Türleri

Yukarıda belirttiğimiz faiz oranı ve diğer özellikler aşağıdaki kredi türleri içinde geçerli kılınmıştır. Yani aşağıdaki bahsi geçen krediler içinde bu koşullar da kredilendirilirsiniz. Ayrıca Türkiye üzerinde

Her Şey Dahil Ev Kredisi:

İsminden de anlaşılacağı üzre kredi ev sahibi olurken yaptığınız bu başvuru ile ortaya çıkan masrafları da kredilendirerek ödeyebilirsiniz. Yukarıdaki görselde kredi masraflarına göz atabilirsiniz.

Evden Eve Konut Kredisi:

Aslında bu kredi türü hemen her banka tarafından vatandaşlarımıza sunulmaktadır. Mevcut evinizin satışını beklemeden ve biran önce hayalinizdeki eve ulaşmanız için her iki evi de bankaya teminat olarak gösterirsiniz. Bu sayede beğendiğiniz evin %100’üne kredi alabilirsiniz. Normal şartlarda %10 ödemeniz gereken peşinatı bu kredide ödemezsiniz. Akabinde 6 aylık bir süre içerisinde eski evinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi:

Riskli Yapı Raporu* düzenlenen ya da Riskli Alan* ilan edilen bölgelerde yer alan taşınmazların sahibi ya da bu taşınmazlarda asgari 1 yıldır kiracıysanız;
​Evinizi yenilemek veya başka bir muhitten yeni bir ev satın almak için Bankamızdan kullanacağınız kredilere, ev için yıllık %4, işyeri için yıllık %3 devlet desteği sağlanmaktadır.​

Ev Tamamlama Kredisi:

Mevcut arsanız üzerine bir konut inşa etmek istiyorsanız bu krediye başvuru yapmalısınız. Veya yarım kalan inşaatınız için yine bu krediye başvuru yapmalısınız. Tamamen inşaat tamamlama kredisi olarak verilmektedir.

İlginizi çekebilir:  TEB Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 (Gerekli Şartlar ve Belgeler)

Yabancılara Konut Kredisi:

Yurt dışında yaşayan ve ülkemizde yatırım veya ikamet etmek suretiyle alabileceği kredi türüdür. Ülke dışında yaşayan yurt dışı uyruklu vatandaşlarımız bu krediden yararlanabilirler.

Kısaca Başvuru İçin 4 Adım:

 1. Başvuru: İş Bankası online işlemler veya şube üzerinden yaptığınız anında başvuru ile süreci başlatabilirsiniz. Bankanın bakacağı ilk özelliğinizin kredi notunuz ve aylık geliriniz olduğunu unutmayın. Ne kadar Kredi Çekebilirim yazımızda bahsetmiştik.
 2. Ekspertiz: Ön başvurusu olumlu olan vatandaşlar, satın alacakları eve ait tapuyu online olarak bankaya gönderir ve ekspertiz süreci başlamış olur. Ekspertiz sonucu e-mail olarak size bildirilir.
 3. Onay: Ekspertiz raporunuzun sonuçlanmasının akabinde gerekli belgeler için şube tarafından bilgilendirme telefonu alırsınız. (bkz. Konut Kredisi Gerekli Evraklar) Akabinde yapılması gereken tapu işlemlerinin tarih ve saatlerini İş Bankası online işlemler bölümünden bildirmelisiniz. Ki banka çalışanı bu belirttiğiniz saat ve tarihte tapu müdürlüğünde hazır olarak bekleyecektir.
 4. Tabu: Akabinde kullanmış olduğunuz krediye dair sözleşme imzalarsınız. Ödeme planlarınız gibi ayrıntıları bu esna da kararlaştırırsınız. Akabinde kredi mevcut hesabınıza hemen yansıtılır.

Bu yazımızda sizlere İş Bankası Konut Kredisi hesaplama, faiz oranı, özellikleri, şartları ve konut kredisi türleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Sormak istediğiniz bütün detayları yazımızın altındaki yorum bölümünden yazarlarımıza iletebilirsiniz. En kısa zamanda dönüş sağlanacaktır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

İş Bankası Konut Kredisi (Faiz Oranı ve Hesaplama) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

İş Bankası Konut Kredisi (Faiz Oranı ve Hesaplama) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. RECEP koc

  Ihdiyacim var ısıracağım ondan

  • access_time 30 Haz 2020, 9:17
  • Cevapla