İş Bankası Eft iptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Map Anasayfa Genel Rehber İş Bankası Eft iptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?
İş Bankası Eft iptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası Eft iptal etme, EFT işlemi kısaca farklı bankalardan yapılan para gönderme işlemidir. Paranızı kendi bankanızdan başka bir bankaya gönderirken bazen yanlışlıkla bir harfi yada rakamı yanlış yazabilirsiniz. Bu durumda paranın göndermek istediğiniz kişinin dışında başka birine gitmesine sebep olur. Yada gönderdiğiniz parayı başka sebepler ötürü iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda da eft iptal itme işlemi yapmanız gerekebilir. İş Bankası kullanıcıları için bu yazımızda İş Bankası Eft iptal etme işleminin nasıl yapıldığını paylaşacağız. Yazımızı okumaya devam ederek, Eft işleminin nasıl iptal edildiğini öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Eft iptal Etme

Bu işlemi gerçekleştirmek için bir kaç yol mevcut. Ancak hızlı davranmanız gerekiyor. Çünkü para karşı tarafın hesabına yatmadan iptal etmeniz gerekiyor, aksi taktirde işiniz oldukça uzayacaktır. Bu yüzden para henüz bankanın havuzunda iken iptal etmek için hızlı davranmalısınız.

İş Bankası Para Karşıya Ulaşmadan Eft iptal Etme

Eğer ki para karşıya ulaşmamış ise işiniz oldukça kolay. Hemen müşteri hizmetlerini ( 0850 724 0724 ) arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp iptal ettirebilirsiniz. Yada internet ve mobil bankacılığını kullanarak Para Transferleri bölümünden Eft işlemlerine girerek eğer ki para karşı tarafa ulaşmadıysa iptal edebilirsiniz.

Bknz : İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

İş Bankası Para Karşıya Ulaştıktan Sonra Eft iptali

Para karşı tarafın hesabına ulaştıktan sonra iptal etme işlemi oldukça zorlamakta. Müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmeniz gerekiyor ve müşteri temsilcisi de karşı banka ile iletişime geçerek paranın aktarıldığı hesabın sahibinden onay istemesi gerekmektedir. Eğer ki onaylarsa işlem iptal olur. Eğer ki onaylamazsa hukuki süreç başlatabilirsiniz.

Yukarıda sizlere İş Bankası EFT iptal etme işlemi için gerekli yolları paylaştık. Bu yolları kullanarak EFT işleminizi iptal edebilirsiniz. Bankalar ile ilgili bir çok sorunlarınız için sitemizi takip edebilir ve en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  350 Bin TL Konut Kredisi 120 Ay Hesaplama (Tüm Bankalar)

Ayrıca bu makalelere de göz gezdirebilirsiniz

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

İş Bankası Eft iptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır? Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *