İNG Bank Konut Kredisi Faiz Hesaplaması ve Maliyet Oranları

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri İNG Bank Konut Kredisi Faiz Hesaplaması ve Maliyet Oranları
İNG Bank Konut Kredisi Faiz Hesaplaması ve Maliyet Oranları

İNG Bank’ın müşterilerine verdiği kredi türlerinden biri; konut kredisi olmaktadır. Konut kredisi ile alınacak kredi tutarının son derece yüksek meblağlara ulaşabildiği görülmektedir. Ayrıca 120 aya kadar vade yapma seçeneği sunulmaktadır. Birçok banka internet şubeleri üzerinden hesaplama araçlarını kullanma olanağı sunmaktadır. İNG Bank’ın da internet sitesinde konut kredisi hesaplama aracı bulunmaktadır. 100 Bin TL tutarlı örnek bir İNG Bank konut kredisi hesaplaması yapıldığında bunun maliyet tablosu; 120 ay üzerinden aylık faiz oranı %1,22, yıllık akdi faiz oranı %14,64, kredi tahsis ücreti 500 TL, aylık taksit tutarı 1.591,37 TL, aylık maliyet toplam oranı %1,2499, yıllık toplam maliyet oranı %16,0738 olduğu görülmektedir. Açıklanan listede sigorta tutarı yer almamaktadır. Konut kredisi alınacağı zaman; alınması planlanan konutun krediye uygun olması gerekmektedir. Burada bina yaşı en önemli faktörlerden biri olmaktadır. Ekspertiz raporu ile belirlenen konut tutarının; %80’i kredi olarak bankalar tarafından müşterilerine verilmektedir. Kalan %20’lik tutar evi alacak kişi tarafından ödenmektedir. Konut kredisinde, birçok banka gibi tahsis ücreti alan İNG Bank, bu tutarı 100 bin TL için 500 TL olacak şekilde bildirmektedir. Ayrıca kredi sahiplerine yaşam sigortası yapılması zorunlu uygulamalardan biri olmaktadır. Sigorta ücretleri ise kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bu tutarı etkileyen başlıca faktörler; müşterinin yaşı ve cinsiyeti gibi faktörler olmaktadır. İNG Bank’ın konut kredileri ile ilgili tüm bilgi; telefon bankacılığından da alınabilmektedir.

 

İNG Bank Konut Kredisi Faiz Oranları Hakkında

İNB Bank’ın müşterilerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak adına, nakit çekim olanakları sunduğu görülmektedir. Konut kredisi, araç kredisi, ihtiyaç kredisi gibi adlarla adlandırılan bu kredi türlerinin, farklı vade seçenekleri ve farklı maksimum limitleri bulunmaktadır. Konut kredisinde vade farkının son derece yüksek olduğu görülmektedir. Ayrıca 120 ay gibi oldukça uzun süreli geri ödeme olanağı bulunmaktadır. İNG Bank’ın konut kredisi faiz oranları incelendiğinde; bu oranların devlet bankalarına nazaran bir miktar daha yüksek olduğu görülmektedir. Bankanın internet sitesinde bulunan hesaplama aracı kullanılarak; alınacak tutarla orantılı olarak faiz oranı, tahmini geri ödeme tutarı incelenebilmektedir. İNG Bank konut kredisinde ortalama aylık %1,22-1,23 arası faiz uygulamaktadır. Kredilerle birlikte müşteriden tahsil edilen tahsis ücreti ve sigorta tutarları gibi kalemlerin, bankadan bankaya farklılık gösterdiği bildirilmektedir. Sigorta ücreti; müşterinin yaşı ve cinsiyetine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple konut kredisi hesaplaması yapılırken, bu etkenlerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

İlginizi çekebilir:  QNB Finansbank Hemen Onaylı İhtiyaç Kredisi

 

İNG Bank’tan Konut Kredisi Almak Kolay mıdır?

İNG Bank’a yapılacak konut kredisi başvurusundan olumlu yanıt alabilmek için; bütün bankalarda geçerli olduğu gibi, yemiz bir kredi siciline sahip olmak gerekmektedir. Kredi raporlarına bakılan müşterinin, olumlu puanının olması durumunda; hem İNG Bank’tan hem de diğer tüm bankalardan konut kredisi alma olanağı bulunmaktadır. Bu durumda; şu veya bu bankadan kredi almak kolay veya zor demek zor olmaktadır. Geçmiş dönemde kullanılan kredilerin veya kredi kartlarının geri ödeme durumlarının, zamanında ve eksiksiz olarak yapılması, kredi puanının olumlu olması bakımından son derece önemli bir faktör olmaktadır. Gelir gider dengesini iyi kurmak, borçları zamanında ödemek, bankaların vadesiz hesaplarında bir miktar para bulundurmak kredi puanını olumlu etkileyen unsurlardan bazılarıdır. Kredi puanı ortalamalarda olan müşterilere; bazı bankaların kredi vermezken, bazı bankaların kredi kullanım olanağı sunabildiği gözlemlenmektedir. Bu sebeple başvurunun olumsuz yanıtlanması sonrası, diğer bankalara da kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. Fakat alınacak her olumsuz yanıtın, müşteri siciline az da olsa olumsuz etkisinin bulunacağı bildirilmektedir.

 

Konut Kredisine Başvuracakların Nelere Dikkat Etmeleri Gerekiyor?

Günümüzde bankalarla çalışmadan işlem gerçekleştirme ihtimali son derece zayıf olmaktadır. Hemen hemen herkesin birkaç bankadan kredi kartı kullandığı, ihtiyaçları doğrultusunda kredi aldığı görülmektedir. Alınan krediler veya kredi kartlarının ödenmesi gereken tutarları, belirlenen süreler içerisinde ödenmediği durumda, müşterinin kredi puanı olumsuz bir şekilde etkilenmektedir. Bu da konut kredisi gibi kredi türlerine başvuru da müşteriyi potansiyel riskli müşteri durumuna düşürülebilmektedir. Konut kredisine başvurmayı düşünenlerin, mevcut kredi veya kredi kartı borçlarını zamanında ödemesi önemli olmaktadır. Bu sebeple temiz bir sicile sahip olunduktan sonra konut kredisi başvurusu yapmak gerekmektedir. Ev almayı düşünüp, konut kredisi almayı amaçlayanların; bankaların sunduğu ilgili kredi türündeki kampanyaları karşılaştırmaları gerekmektedir. Bankalar arasında kredi faiz oranlarında ciddi farklar olduğu görülmektedir. Ayrıca, masraf ve tahsis ücreti gibi tutarlarında farklılık gösterebildiği gözlemlenmektedir.

İlginizi çekebilir:  PTT Kredi Başvurusu, Emekli Kredisi Şartları, Faiz Oranları

 

İNG Bank’tan Konut Kredisi Başvurusu Yapma

İNG Bank’tan konut kredisi almak isteyenlerin; internet sitesini kullanarak randevu almaları, işlemlerin i kolaylaştırmak için gerekli uygulamalardan biridir. Bankaların müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına, çeşitli adlar altında farklı kampanyalar düzenlediği görülmektedir. Konut sahibi olmak isteyip, bir seferde bu tutarı ödeyemeyecek olanların, bankaların düzenlediği konut kredisi kampanyaları ile uzun vadelerde ödeme yaparak ev sahibi olmaları mümkün olmaktadır. Bütün bankalarım müşterilerini bilgilendirmek ve işlemlerini gerçekleştirmek adına online sistemlere geçiş yaptığı görülmektedir. İNG Bank müşterileri de birçok bankacılık işlemlerinde; sıra beklemeden, şubeye gitmelerine gerek olmadan işlemlerini gerçekleştirebildikleri görülmektedir. Konut kredisi gibi yüksek tutarlı ve uzun vade seçenekli kredi başvurularında, banka şubelerine gitmek ve istenen belgeleri elden teslim etme zorunluluğu bulunmaktadır. Tüketici ihtiyaç kredisi gibi kredi türlerinde, birçok banka şubeye başvurma zorunluluğu olmadan, internet şubesinden, mobil bankacılıktan veya telefon bankacılığından kredi kullanım olanağı sunduğu görülmektedir. Fakat konut kredisi gibi belge isteyen kredi türlerinde, mutlaka müşterinin yolu banka şubesi ile kesişmektedir. Bu uygulamanın İNG Bank’ta da geçerli olduğu görülmektedir.

 

Kredi ile Konut Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak adına, bankalardan kredi başvurusu yapma imkânları bulunmaktadır. Bunun için kredi kullanma şartlarının oluşması gerekmektedir. Kredi risk faktörü ve kredi puanı uygun olan herkesin, dilediği kredi türüne başvuru yapma şansı bulunmaktadır. Ev sahibi olmanın önemi, ev kiralarının yüksekliği ile doğrudan ilgili olmaktadır. Hemen hemen herkesin en büyük hayali olan ev sahibi olmak, dışarıdan bir destek olmaksızın gerçekleştirilmesi zor konulardan biridir. Bu konuda alınacak en güvenilir desteğin; bankalar tarafından sunulan konut kredisi kullanım olanağı olduğu görülmektedir. Konut kredisi alınacağı zaman; öncelikle temiz bir kredi sicili olması gerekmektedir. Ev fiyatlarının yüksekliği sebebi ile birçok kişi bankalardan bu konuda kredi talebinde bulunmaktadır. Diğer kredi türlerinden farklı olarak son derece uzun vade seçenekleri bulunan konut kredisinde, 1 milyon TL gibi yüksek bir tutarda kredi kullanım olanağı bulunmaktadır. Alınması düşünülen evin krediye uygun olup olmadığı, evin tahmini değerini belirleyen eksperler, kredi kullanım tutarlarını belirleyen bilirkişiler olarak açıklanabilmektedir. Bu kişi veya kurumların belirlediği konut tutarının; %80’i banka tarafından müşteriye konut kredisi adı altında verilmektedir. Bu da demek oluyor ki; alınacak konutun tutarının en az %20’si kadar bir alım gücüne sahip olunması gerekmektedir. Bankaların birçok kredi türünde; tahsis ücreti gibi masraflar aldığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca birçok bankada ve birçok kredi türünde sigorta yapılması zorunluluğu bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir:  Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi (Hesaplama ve Başvuru)

 

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

İNG Bank Konut Kredisi Faiz Hesaplaması ve Maliyet Oranları Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *