İlk Defa Ev Sahibi Olacaklara Devletten 30 Bin TL Hibe Müjdesi

Map Anasayfa Destekleme İlk Defa Ev Sahibi Olacaklara Devletten 30 Bin TL Hibe Müjdesi
İlk Defa Ev Sahibi Olacaklara Devletten 30 Bin TL Hibe Müjdesi

Pandemi dönemiyle birlikte artan devlet desteklerine bir yenisi daha eklendi. Öyle bir müjde verildi ki, yararlanabilen herkes çok memnun kalacak. Konut alacaklara karşılıksız ve geri ödemesiz olarak verilecek bu hibenin detayları yazımızda. Bu yazımızda ilk defa ev sahibi olacaklara devletten 30 bin TL, şartlar ve diğer ev yardımları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Konut Alacaklara 30 Bin TL Devlet Desteği

Ev fiyatlarının yükseldiği, dolayısıyla kiraların da artış gösterdiği bu günlerde; kendi evini almak isteyen vatandaşlara devletten destek müjdesi geldi. Üstelik bu destek; ne düşük faizli, ne faizsiz, ne de herhangi bir geri ödemeli. Tamamen hibe olarak verilecek olan 30.000 TL konut desteği için bir takım şartlar aranıyor.

30.000 TL Konut Desteği Şartları

  • Oturulamayacak kadar eski, bakımsız ve sağlıksız bir konutta yaşıyor olmak
  • Muhtaç durumda olmak
  • Hane halkı aylık gelir toplamının aile içerisinde ki kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden daha az olması (Yani 960 TL’yi geçmemesi)
  • Yaşlılık, tek ebeveynli aile, dul olma, engellilik gibi özel koşullardan en az birine sahip olmak
  • Onarımı gerçekleştirilecek veya üzerine prefabrik ev kurulacak olan arsanın tam hisseli tapusuna sahip olmak

Başvuru Nasıl Yapılacak ?

Yukarıda saymış olduğumuz şartları sağladığını düşünen vatandaşlarımız mütevelli heyeti tarafından tespit edilecektir. Ardından bu vatandaşlarımızın Kaymakamlık binaları içerisinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı‘na bizzat ve gereken evraklarla birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuruların yazılı bir şekilde gerçekleştirileceğini özellikle belirtmek istiyoruz. Herhangi bir sanal ortam üzerinden bir başvuru yapılmamaktadır.

Devletten 30 Bin TL Prefabrik Ev Yardımı

İlk defa konut alacak vatandaşların yanı sıra; prefabrik ev alacak vatandaşlarımız için de aynı şekilde 30.000 TL geri ödemesiz bir şekilde devlet tarafından hibe edilmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için geçerli olan bu desteğe başvuru yapmak için herhangi bir evraka gerek duymadan Kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bizzat gitmek gerekmektedir. Prefabrik ev yardımı için aranan tek şart ise; ailedeki fert başına düşen aylık gelirin asgari ücretin 1/3’ünden (960 TL) az olması gerekliliğidir. Sağlıksız, kötü durumda olan bir konutta yaşamını sürdüren ihtiyaç sahibi aileler için karşılıksız verilecek olan bu destekten bir çok vatandaşımızın faydalanması bekleniyor.

İlginizi çekebilir:  Devlet Destekli Arıcılık Hibesi Kredisi Şartları, Faiz Oranları 2018

Bu yazımızda ilk defa ev sahibi olacaklara devletten 30 bin TL, şartlar ve diğer ev yardımları hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

İlk Defa Ev Sahibi Olacaklara Devletten 30 Bin TL Hibe Müjdesi Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *