İlk Defa Ev Alacaklara Devlet Desteği

Map Anasayfa Destekleme İlk Defa Ev Alacaklara Devlet Desteği
İlk Defa Ev Alacaklara Devlet Desteği

Ev sahibi olmayan vatandaşlara müjde gibi bir haberle karşınızdayız. İlk defa konut alacaklara karşılıksız ve geri ödemesiz olarak verilecek devlet desteği verilecek. Bu yazımızda ilk defa ev alacaklara devlet desteği, şartlar, başvuru ve diğer ev yardımları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Konut Alacaklara 50 Bin TL Devlet Desteği

Ev fiyatlarının yükseldiği, dolayısıyla kiraların da artış gösterdiği bu günlerde; kendi evini almak isteyen vatandaşlara devletten destek müjdesi geldi. Üstelik bu destek; ne düşük faizli, ne faizsiz, ne de herhangi bir geri ödemeli. Tamamen hibe olarak verilecek olan 50.000 TL konut desteği için bir takım şartlar aranıyor.

50.000 TL Konut Desteği Şartları

  • Oturulamayacak kadar eski, bakımsız ve sağlıksız bir konutta yaşıyor olmak
  • Muhtaç durumda olmak
  • Hane halkı aylık gelir toplamının aile içerisinde ki kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden daha az olması (Yani 960 TL’yi geçmemesi)
  • Yaşlılık, tek ebeveynli aile, dul olma, engellilik gibi özel koşullardan en az birine sahip olmak
  • Onarımı gerçekleştirilecek veya üzerine prefabrik ev kurulacak olan arsanın tam hisseli tapusuna sahip olmak

Başvuru Nasıl Yapılacak ?

Yukarıda saymış olduğumuz şartları sağladığını düşünen vatandaşlarımız mütevelli heyeti tarafından tespit edilecektir. Ardından bu vatandaşlarımızın Kaymakamlık binaları içerisinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı‘na bizzat ve gereken evraklarla birlikte başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuruların yazılı bir şekilde gerçekleştirileceğini özellikle belirtmek istiyoruz. Herhangi bir sanal ortam üzerinden bir başvuru yapılmamaktadır.

Devletten 50 Bin TL Prefabrik Ev Yardımı

İlk defa konut alacak vatandaşların yanı sıra; prefabrik ev alacak vatandaşlarımız için de aynı şekilde 50.000 TL geri ödemesiz bir şekilde devlet tarafından hibe edilmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için geçerli olan bu desteğe başvuru yapmak için herhangi bir evraka gerek duymadan Kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bizzat gitmek gerekmektedir. Prefabrik ev yardımı için aranan tek şart ise; ailedeki fert başına düşen aylık gelirin asgari ücretin 1/3’ünden (1.418 TL) az olması gerekliliğidir. Sağlıksız, kötü durumda olan bir konutta yaşamını sürdüren ihtiyaç sahibi aileler için karşılıksız verilecek olan bu destekten bir çok vatandaşımızın faydalanması bekleniyor.

İlginizi çekebilir:  Halkbank Vadeli Mevduat Faizi Oranları ve Hesaplama (Türk Lirası, Dolar ve EURO)

Bu yazımızda ilk defa ev alacaklara devlet desteği, şartlar, başvuru ve diğer ev yardımları hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

İlk Defa Ev Alacaklara Devlet Desteği Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *