İcralık Olanlara Kredi Verilir mi? (ve Yasal Takiptekiler Ne Yapmalı?)

Map Anasayfa Genel Rehber İcralık Olanlara Kredi Verilir mi? (ve Yasal Takiptekiler Ne Yapmalı?)
İcralık Olanlara Kredi Verilir mi? (ve Yasal Takiptekiler Ne Yapmalı?)

İcralık olana kredi veren bankalar var mı? Yada bu bankalardan hangi yollarla kredi alınabilir? Bunu detaylıca yazdık ve bir takım çözüm seçenekleri sunduk. Hayat şartlarının artması nedeni ile insanların gün be gün ihtiyaçları artmakta ve buna bağlı olarak da maddi gereksinimleri yükselmektedir. Bu durumda da ihtiyaçların karşılanması için bankalardan kredi çekilmektedir. Çekilen krediler ya da kullanılan kredi kartlarının borçları zamanında ödenmediğinden dolayı da borçlanma iyice artmakta ve banka alacaklarını yasal yollardan almaya çalışmaktadır.

Banka alacağını alabilmek amacı ile müşterilerini icraya kadar verebilmektedir. Banka müşterileri icralık olması durumunda ise tekrardan yeni kredi çekmeye çalışmakta ve borçlarını yapılandırmak istemektedirler. İcralık olan müşteriler çeşitli kanallar aracılığı ile icralık olanlara kredi verilir mi? Şeklinde araştırmalarda bulunmaktadır. Fakat birçok banka icralık durumda olan müşterilere hâlihazırda borçlarının fazla olması nedeni ile tekrardan kredi vermek istememektedir. Çünkü icralık olan bireyler banka tarafından “kara liste, kredi notu düşük ve sicili bozuk” olarak adlandırılmaktadır.

İcralık olan müşteriler böylesi bir durumda da çeşitli yollara başvurmakta ve çoğu zaman da tefecilerle anlaşmaktadır. Yüksek faiz nedeni ile de tefecilere olan borçlar gün be gün daha fazla artmakta borçlar ödenemez hale gelmektedir. Oysa bankalar icralık olanlara çeşitli kredi imkânları sağlamaktadır. Yasal takibe düşen ya da icralık olan müşteriler gerekli şartları yerine getirmeleri şartı ile bankalardan tekrardan kredi çekebilmektedir. Çekilen kredi ile borçlar tekrardan yapılandırılmakta ve ödeme kolaylığı sağlanarak icralık durumdan kurtulmaktadır.

İcralık Olanların Kredi Çekmeleri İçin Gerekli Olan Şartlar:

İcra dairesine gidilerek borcun ödeneceğine dair taahhütte bulunulması ve bu belgenin bankaya getirilmesi

 • Taşınmaz mal varlığı var ise tapusu getirilerek bankaya verilmeli
 • Düzenli gelir kaynağının belgesi
 • Herhangi bir kefil bulma yolu
İlginizi çekebilir:  Garanti Bankası Gram Altın Fiyatları 2019 (Altın Hesabı Açma)

Gibi bankadan bankaya göre değişen şartların karşılanması durumunda bankalardan tekrardan kredi çekilebilmektedir.

2017 yılında çıkarılan kanun çerçevesinde kredi notu düşük olanların, kara listede olanların, yasal takipte olanların ve son aşama olan icralık durumların affedilmesi yasası çıkmıştır. Bu yasa çerçevesinde borçlular kredilerini ödeyemediklerini bildirmesi ve borçlarının yapılandırılmasını isteyebilirler. Çeşitli bankalardan ya da kurumlardan senetle ya da kefille tekrardan kredi çekebilir ve icralık durumdan kurulabilirler. 2020 yılında da bu yasa üzerinden hala kredi veren bankalar vardır. 

İcralık Olanlar ve Yasal Takipte Olanlar Ne Yapmalı?

Borçlu olunan banka ile görüşmek, Alacaklı banka ise yapılması gereken ilk iş banka ile görüşmek olacaktır. Banka ile görüşerek icranın kaldırılması istenilebilir. Bankaya borçların ödenemeyeceğini bildirilerek borçların tekrardan yapılandırılması istenilebilir. Unutulmamalıdır ki hiç bir banka müşterisini kaybetmek istemeyecektir. Bu durumdan faydalanarak bankanın sizden isteyeceği belgeleri getirerek tekrardan kredi çekebilir ve eski borcunuzu kapatabilirsiniz. Yeni çekilen kredinin kredi ödemesini de uzun vade de taksit taksit ödeyebilirsiniz.

Başka Bankadan kredi çekmek

Alacaklı banka borç yapılandırmasını için tekrardan kredi vermek istemiyorsa başka bankalardan kredi çekme talebinde bulunabilirsiniz. Bazı bankalar sicil notuna ve icralık durumlara bakmaksızın kefil, senetvb. gibi şartlarla kredi imkânısağlamaktadır. Çekilen kredi sayesinde eski borç kapatılarak icralık durumdan kurtulabilir. Yeni kredinin taksit sayısı artırılarak kolay bir şekilde uzun vadeli özeme gerçekleştirilebilir.

Senetle kredi çekme

Bankaların hiç birinden kredi çekememişseniz yapmanız gereken son adım senetle kredi veren kuruluşlar olacaktır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus dolandırılma durumunun olmasıdır. Güvenilir şirketler senet, tapuvb. gibi belgeler karşılığında kredi vermektedir. Yasal kuruluşlar belirlenerek senet karşılığında kredi çekilebilir. Hem devlet kuruluşlarından hem de özel kuruluşlardan senetle kredi çekebilirsiniz. Geniş detaylar için Senetle Kredi yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  DenizBank Sınav Tarihi Ne Zaman? 2019

Diğer çözüm yolları (Linke tıklayıp sunduğumuz seçeneğin sayfasına gidebilirsiniz);

İpotekli kredi, üzerinize olan ev, araba veya arsayı bankaya ipotek göstererek kredi çekmek.

Kredi notu düşük olana kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ve 3 farklı seçenek ile ihtiyaçlarınızı karşılayacak krediler verilmektedir.

İcralık Durumda Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İcralık olana kredi veren bankalar 2020: Neler Yapılmalı?
İcralık olana kredi veren bankalar 2020: Neler Yapılmalı?

İcralık durumda olanlara kredi verilir mi şeklinde araştırma yapanların başvurabileceği bankalar mevcuttur. Bu bankalar çeşitli şartlar altında tekrardan kredi sağlamaktadır. İcralık durumda kredi veren bankalar şu şekildedir:

İcralık durumda olanlara kredi verilir mi şeklinde araştırma yapanların başvurabileceği bankalar mevcuttur. Bu bankalar çeşitli şartlar altında tekrardan kredi sağlamaktadır. İcralık durumda kredi veren bankalar şu şekildedir:

ICBC Bank: Banka sicili bozuk olanlara ve icralık durumda olan bireylere çeşitli teminatlar karşılığında borç kapatma kredisi vermektedir. Faiz oranı ise çekilecek tutar ve taksit sayısına göre değişmektedir.

QNB Finansbank: Finans Bank uygun faiz oranı ile 80.000 TL ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. Başvurular banka şubesinden kimlikle yapılmaktadır.

Deniz Bank: Yasal takipte ya da icralık durumda olanların inceleyebileceği başka bir banka ise Deniz Bank olmaktadır. Deniz Bank uygun faiz oranı ile 100.000 TL ye kadar kredi imkânı sunmaktadır.

Ziraat Bankası: Ziraat Bankası daha önceki yıllarda çıkartılan sicil notu affı kanunu ile icralık olan bireylere çeşitli teminatların sağlanması çerçevesinde kredi imkânı sunmaktadır.

Burgan Bank: Burgan Bank kredi başvurusu yaparak 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bu bankadan kredi almak için kredi notunuzun önemi yoktur. Emekli olmanız durumunda maaşınızı taşırsanız hemen aynı gün kredi alabilirsiniz. Burgan bank şubelerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Halk Bankası, Vakıf Bankası, Şeker Bank ve ICBC Bank ta icralık olanlara kredi verilir mi şeklinde soruları olan bireylerin inceleyebileceği başka bankalardır. İcralık olana kredi veren bankalar veya icralık olanlar ne yapmalı gibi sorularınız için aşağıdaki yorum bölümünden editörlerimize sorularınızı yazabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

İcralık Olanlara Kredi Verilir mi? (ve Yasal Takiptekiler Ne Yapmalı?) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

İcralık Olanlara Kredi Verilir mi? (ve Yasal Takiptekiler Ne Yapmalı?) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. MEHMET

  İCRALIK BORÇLARIMI KAPATIP KARA LİSTEDEN ÇIKMAK İSTİYORUM MEMUR 3.750 MAAŞ

  • access_time 5 Mar 2018, 20:44
  • Cevapla
 2. Fakide

  Bende icrayı kapatmak için yeni kredi çekmek istiyorum lütfen yardım edin.

  • access_time 19 Haz 2018, 10:57
  • Cevapla
 3. Hikmet Bingöl

  Icra borcumu kapatmak istiyorum yardımcı olur musunuz sigortalı çalışanım düzgün gelirim var

  • access_time 21 Haz 2018, 20:55
  • Cevapla
 4. suleyman

  İyigunler yirmi gundur calismiyorum iki kredi iki kredi kartindan icralik oldum bu durumu nasil kurtaracam babamdan almis oldugum tarla vekaletnamem var hangi banka kredi kapatma gredisi cikarir evde uzerime hacizden gitmesini istemiyorum dort cocuk sokakta kalmayalim bilgileriniz icin tsk

  • access_time 1 Şub 2019, 9:59
  • Cevapla
 5. münireçiçek

  Takipteyim kredi lazım

  • access_time 10 Şub 2019, 15:10
  • Cevapla
 6. Mehmet

  2000 tl kartımdan dolayı takibe alındım. Kapatmak için kredi alabilirmiyim

  • access_time 11 Oca 2021, 23:45
  • Cevapla