Hayvancılık Kredisi Devlet Destekli (Büyük Baş, Küçük Baş Teşvikleri)

Map Anasayfa KOSGEB Hayvancılık Kredisi Devlet Destekli (Büyük Baş, Küçük Baş Teşvikleri)
Hayvancılık Kredisi Devlet Destekli (Büyük Baş, Küçük Baş Teşvikleri)

Devlet destekli hayvancılık kredisi ile ilgili BÜTÜN DETAYLAR yazımız içerisinde mevcuttur. Hangi bankalar hayvancılık kredisi verir, devlet desteğinin şartları nelerdir? Gerekli şartlar hangileridir? gibi bir çok sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı ve arıcılık işi ile uğraşmak isteyen kişiler için bu yazımızda hayvancılık kredisini hangi bankalardan alabilecekleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Devlet yerli imalı destelemek maksadı ile, hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilere ve girişimcilere hayvancılık kredisi vermektedir. Devlet yardımı ile her sene birçok koşullarla 0 faizlere varan, uzun vadeli geri ödemeli koşullar ile hayvancılık kredisi verilmektedir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi ile ilgili, Büyükbaş süt hayvancılığı, Damızlık Düve Yetiştiriciliği, Damızlık sür sığırcılığı, Damızlık Etçi sığır, Küçükbaş ve Büyükbaş besicilik, Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği ve Arıcılıkla ilgili alanlarda krediler verilmektedir.

Büyükbaş süt hayvancılığı kredisi, 10 baş ve üzerinde büyükbaş yetiştiriciliği çiftliği yapmak veya kurulmuş olan çiftliğe 10 baş ve üzerinde almak isteyen çiftçilere Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredileri sağlanmaktadır.

Küçükbaş; Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği

Ziraat bankası minumum olarak koyun yetiştirene 50 koyun, keçi yetiştirenlere ise 25 keçi satın alma şansı sunuyor. Burada en önemli nokta bahsedilen kredi küçükbaş hayvanların süt için yetiştirilmesidir. Fakat keçi veya koyun besiciliği yapmak istiyorsanız, 100 koyun ya da keçi için Ziraat bankasından kredi çekebilirsiniz. Ziraat bankta hayvan kredisi faizleri yıllık olarak %0,5 nispetindedir.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi 2020 Ziraat Bankası, kümes hayvancılığı kredisi, küçük baş hayvan kredisi, devlet hibesi hayvancılık
Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi 2020 Ziraat Bankası

Hayvancılık kredi almak isteyenlerin çoğu KOSGEB`e müracaat ediyor ve hayvan alabilmek için kredi talebinde bulunuyor. Kosgeb maalesef canlı hayvan almanız için kredi hizmeti sunmamaktadır. Kosgeb yalnızca hayvancılık işi ile uğraşmak isteyen kişiler için, tesis, ürünlerin hazırlanması, çiftlik yapımı, süt sağma makinesi gibi yeni nesil hayvancılıkta kullanılan araçlar için hayvancılık kredisi verebilmektedir. Kosgeb 50 bin TL hibe kredisi ve 100 bin TL sıfır faizli devlet desteği ile teşvik kredisi verebiliyor. Fakat alacağınız bu kredi hayvan alımı için kullanılamaz.

İlginizi çekebilir:  5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi (Nasıl Alınır, Gerekli Şartlar)

Süt Sığırcılığı Kredisi ve Koşulları

Ziraat Bankası Damızlık Süt Sığırcılığı kredisi nasıl alınır diye soranlar için; Holstein Siyah Alaca veya Manda, Holstein Kırmızı Alaca, Brown Swiss, Jersey ve Simental gibi hayvan türlerinden 10 baş ve üzerinde çiftlik kurmak ya da kurulu olan çiftliğinde 10 baş ve daha çok sayıda olan üreticilere Damızlık Süt Sığırcılığı Kredisi verilmektedir. Bu kredi aşağıda gösterilen şartlar ile verilmektedir.

DÜVE: Ziraat bankasından damızlık düve yetiştirmek işin en az 50 baş hayvan için kredi çekmeniz gerekmektedir.

Kümes Hayvanları: Tavuk işletmesi için ise, 1.000 tane yumurta bin tane kaz, ördek vs. hindi için ise 5.000 tane hayvan kredisi çekebilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Bildiğiniz gibi Türkiye`de 3 devlet bankası bulunmaktadır. Bu bankalar Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank olarak sıralayabiliriz. Bu bankalardan Vakıfbank memura, Halkbank esnafa, Ziraat bankası ise tarıma ve işletme sahiplerine kredi verebiliyor. Hayvancılık edebilmek için geri ödemesiz hibe kredileri unutun. 2020 yılında da hayvancılık kredisi ile ilgili kredilerin verileceği söylenmektedir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2020

Ziraat bankası büyükbaş hayvancılık kredisi 2 madde de inceleyebiliriz.

  1. Büyükbaş Süt Hayvancılık kredisi (Sütten kazandığınız paraları satmak isteyen kişiler için) (Tavsiye edilmez).
  2. Büyükbaş Besicilik Kredisi (Besicilik etmek isteyen çiftçiler için) (Tavsiye edilen yöntemlerdendir).

Eğer 10 adet inek satın almak isterseniz Ziraat bankasına başvuru yapabilirsiniz. Ziraat bankasından büyükbaş hayvancılık yapmak isteyen kişiler gereken koşullara sahip olurlarsa inek kredisi alabilmektedirler. Kredi detayları için Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri haberimizi okuyabilirsiniz.

Hayvan Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat bankası küçükbaş, damızlık, büyükbaş, süt hayvancılığı kredisi almak isteyenler çiftçiler Ziraat bankasının şubelerine giderek hayvancılık kredisi çekebilirler. İnternet sitesinde de yer alan hayvancılık kredisi alabilmek için lazım olan evraklar bunlardır; Çiftçi belgesi/ÇKS belgesi, Tarımsal çiftliği tevsik eden evraklar (mesela, tapu, kaydı, kira kontratı, vs.), Krediye karşılık olarak gösterilmesi gereken teminatlar ile bağlı evraklar, Bilanço temeline göre çalışan işletmelerden son üç seneye ait bilanço ve gelir tablosu, Nüfus cüzdanı gerekmektedir.

İlginizi çekebilir:  Tarım Bakanlığı Destekleri 2020 (Tarımsal ve Hayvansal Teşvikler)

Sizde hayvancılık kredisini nasıl alabilirim diye düşünüyorsanız, büyükbaş ya da küçükbaş hayvancılık kredileri Ziraat Bankası Şubeleri ile görüşmek ya da İnternet üzerinden kredi müracaatında bulunabilirsiniz. 2020 senesinde de verilecek olan teşvik ve yardımlar için sitemizi takip edebilir, hayvan kredisi alarak kendi işinizi kurabilirsiniz.

2020 senesinde kurulmuş bir proje ile genç çiftçilerimize 30 bin liralık hayvancılık geri ödemesiz hibesi verilmektedir. Bu projeye başvuru yapankişiler koyun, sığır, manda, inek, ipek böceği yetiştiriciliği sahalarında 30 bin lira hibe yardımı ile hayvancılık sektörüne rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

İş Bankası; Süt sağımı, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi için 60 aya kadar vadeler ile hayvancılık kredileri verilmektedir. Bankalardan hayvancılık kredisi alabilmeniz için bütün bankaların müşteri temsilcileri ile danışabileceğiniz gibi, İnternet üstünden de hayvancılık kredisi başvurusunda bulunulabilirsiniz. Devlet destekli hayvancılık hibesi ve bankaların kampanyalarından bahsettik. Sorularınız için alt kısımda bizlere yazabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 5 (2 puan, ortalama: 4,50 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Hayvancılık Kredisi Devlet Destekli (Büyük Baş, Küçük Baş Teşvikleri) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Hayvancılık Kredisi Devlet Destekli (Büyük Baş, Küçük Baş Teşvikleri) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
  1. Kamil tekin

    inek kiredisi almak istiyorum devlet destekli 5 tane

    • access_time 5 Mar 2018, 19:40
    • Cevapla