Hangi bankadan Kredi Çekmeliyim?

Map Anasayfa Kampanyalar Hangi bankadan Kredi Çekmeliyim?
Hangi bankadan Kredi Çekmeliyim?

Hangi bankadan Kredi Çekmeliyim?

Önceden nakit ihtiyacı olduğu zaman yakınlardan borç para istenilmesi yoluna gidilmekteydi. İhtiyacımız olan nakit parayı toplayana kadar akrabalara gidilir bazen borç verilmediğinde bazen de alınan borç zamanında geri ödenmediği için akrabalık ilişkileri bozulurdu. Kime ne kadar borç verilip kimden ne kadar borç isteyebileceğiniz yerine günümüzde hangi bankadan kredi çekmeliyim sorusu geldi. Doğru bankadan doğru bir plan dahilin de çekilmeyen krediler size sadece para kaybettireceği için oldukça dikkatli bir şekilde seçim yapılması gerekmektedir.


İlk olarak para çekmeye karar verdiğimiz bankaya başvuru yapmadan önce kendimizle alakalı olan planı yapmamız gerekmektedir. Ne kadar paraya ihtiyacımız olduğunu tam bir şekilde belirlemeniz gerekir. Daha sonra aylık gelir gider hesabınıza göre düzenli şekilde ödeme yapabileceğiniz taksit avantajlarından yararlanmanız gerekmektedir.


Kredi Çekerken Banka Seçiminde Yapılan Hatalar


İhtiyaç kredisi çekimi yapmak istediğimizde genel olarak tek bir bankaya bağlı olarak hareket ediyoruz. Bu banka genel olarak maaşın yattığı banka olarak bulunuyor. Bu durum bazı zamanlarda bizim için avantajlı olarak bulunsa da bazen de çok daha avantajlı olan kredi fırsatlarını kaçırmamıza neden oluyor. Bundan dolayı sadece tek bir bankaya bağlı kalarak değil tüm bankaların kredi faizlerini ve taksitlerini düşünerek ihtiyaç kredisi başvurusundan bulunmamız gerekiyor.


Kredi başvurusu yaparken daha önceden kredi çekimi yapıldıysa önceki kullanmış olduğu bankanın daha düşük faiz uyguladığı düşünüyor. Bankalar her dönemde farklı faz avantajları ile yeni kampanyalar yapmaktadırlar. Bundan dolayı önceki bankaya kendimizi şartlandırmadan tüm bankaların avantajlı faiz oranlarını öğrenmemiz gerekiyor.
Bankaların farklı zamanlarda kredi kullandırma kampanyaları bulunuyor. Her dönemde bankaların ayrı ayrı faiz oranlarını araştırmak zor olabilir. Bunun yerine ihtiyaç kredisi almak istediğiniz zaman kredi karşılaştırma sitelerinden en uygun faiz oranını bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Mevduat Hesabı Açma ve Hesaplama


Banka Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler


İhtiyaç kredisi almayı düşündüğünüzde bir takım kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kriterlere dikkat edildiği zaman çok daha avantajlı bir şekilde ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Mevcut kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz;


• Kredi faiz oranları: Kredi geri ödemesi yağılırken en önemli detay kredi faizleri olmaktadır. 150 TL olarak almış olduğunuz kredinin geri ödemesini 160 TL olarak da 190 TL olarak da yapabilmeniz mümkündür. En makul şekilde geri ödeme yapılabilmesi için kredi faiz oranlarının dikkatli bir şekilde karşılaştırılması gerekmektedir.


• Vade artışına göre uygulana kredi faizleri: Bazı bankalar belli vade oranları uygulayarak oldukça düşük faizli kredi verebiliyor. Ancak bu bankaların vade sayısı arttıkça uyguladıkları faiz oranı da ciddi bir şekilde artıyor. İlk başta düşük faizli diye gitmiş olduğunuz banka vade sayısından dolayı diğer bir bankanın çok daha uygun olan teklifini kaçırmanıza neden oluyor. Bundan dolayı ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizde vadeye göre kredi faiz oranına dikkat etmeniz gerekiyor.


• Dosya masrafları: bankalar düşük faiz oranları ile kredi seçenekleri sunduğu zaman eklenen ekstra ücretlerle kredi çok daha fazla bir geri ödeme duruma sahip oluyor. Bunun nedeni bankaların kredi masrafı, dosya masrafı ya da kredi tahsil ücreti altında oldukça fazla para talep etmelerinden kaynaklanıyor. İhtiyaç kredisi çekmek istediğiniz zaman bankaların bu ücretler dahilin olunca nasıl bir geri ödeme çıkarttıklarını karşılaştırmanız gerekiyor. Daha açık bir anlatım yapacak olursak ek ücretleri hesaba katmadan sadece düşük faizi oranı var diye bir bankayı tercih etmemek gerekiyor.


Tüm sıralamış olduklarımızı hesaba katarak hangi bankadan kredi çekmeliyim sorusunun cevabını oldukça rahat bir şekilde bulabilmeniz mümkündür.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Hangi bankadan Kredi Çekmeliyim? Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *