Halkbank Yatırım Hesabı Açma

Map Anasayfa blog Halkbank Yatırım Hesabı Açma
Halkbank Yatırım Hesabı Açma

Bireysel bankacılık işlemlerinde vatandaşın tercih ettiği bankalar arasında ilk sıralarda gelen Halkbank, kurmuş olduğu yatırım sistemi ile de göz dolduruyor. Türkiye’nin en eski ve en büyük bankalarından biri olan Halkbank; yatırım hesabı ile yatırımcılar için sermaye piyasası araçlarına erişim imkanı sunuyor. Bu yazımızda sizlere Halkbank Yatırım Hesabı Nedir ? Halkbank Yatırım Hesabı Açma ve Halkbank Yatırım Hesabı Nasıl Açılır ? hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Halkbank Yatırım Hesabı Nedir ?

Halkbank Yatırım Hesabı; Halkbank tarafından birikimlerini sermaye piyasalarında değerlendirmek isteyen müşterilere sunulan bir hesap türüdür. Bu hesap aracılığıyla Halkbank müşterileri katılım esaslı hisse senedi, yatırım fonu ve kira sertifikası gibi sermaye piyasası ürünlerinin alım satımını gerçekleştirebilirler. Halkbank yatırım hesabı ile sermaye piyasalarına giriş yapmak mümkündür. Bankanın yatırım hesabı ürünü ile bir çok sermaye piyasası aracına erişilebilmektedir.

Halkbank Yatırım Hesabı Nasıl Açılır ?

Halkbank Yatırım Hesabı Açma süreci oldukça kolaydır. Sadece bir kaç adımda hızlı bir şekilde Halkbank Yatırım Hesabı açılabilmektedir. Yatırım hesabı açılarak sermaye piyasasında işlem görülebilmektedir. Halk Bankası yatırım hesabı açma aşamalarını tamamlayan yatırımcılar sermaye piyasası araçlarına erişim imkanı bulmaktadır. Yatırımcıların bir Halkbank yatırım hesabı ile hisse senedi, fon, tahvil, hazine bonosu ve VİOP gibi araçlara erişmek ve yatırım yapmaları mümkündür.

Mobil uygulama üzerinden Halkbank yatırım hesabı açmak isteyenler şu adımları takip edebilirler:

Müşteri Olun

Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra; aşağıdaki resimde kırmızı çerçeve içerisine aldığımız “Müşteri Ol” seçeneğine tıklayın.

blank

Talep Edilen Bilgileri Girin

“Müşteri Ol” seçeneğine tıkladıktan sonra “Halkbank’a Hoş Geldiniz!” mesajını gördüğünüz sayfada sizden talep edilen bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Aşağıda görmüş olduğunuz seçenekler arasından “Yatırım Hesabı” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

blank

Kimliğinizi Doğrulayın

Bilgilerinizi doğru girdikten sonra karşınıza Yatırım Hesabı Açma ile ilgili bilgilendirme metni gelecek. O metnin hemen ardından kimlik doğrulama işlemini tamamlamak için T.C. Kimlik Kartınızı yanınızda bulunmanız önemlidir. Doğrulama işlemini tamamlamak için “Kamerayı Aç” butonuna tıklayarak bir sonraki ekrana geçin ve sizden istendiği gibi kimliğinizi kamera ile okutun.

İlginizi çekebilir:  Emekliler İçin 10.500 TL Nakit Avans Fırsatı

blank
blank

Görüşmeye Başlayın

Kimliğinizi doğruladıktan sonra “Görüşmeye Başla” butonuna tıklayın. Bu butona tıklandığında, Halkbank Dialog müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşme gerçekleştireceksiniz. Bu görüşme oldukça kısa sürmekte ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Görüntülü görüşmenin ardından Halkbank Dialog müşteri temsilcisi yatırım hesabı açma sürecinin tamamlanması için sizi sözleşmeleri onaylamanız için bir sonraki adıma yönlendirecektir. Bu adımda, ekranda göreceğiniz sözleşme ve formları okuyarak onay vermeniz gerekmektedir.

blank

Dijital Parolanızı Oluşturun

Sözleşme onaylarının ardından en son olarak da dijital parolanızı oluşturmanız istenecektir. Oluşturduğunuz parola ile Halkbank İnternet Şubesi’ne erişim sağlayarak hesaplarınızı kontrol etmeniz mümkün olacaktır.

Bu yazımızda sizlere Halkbank Yatırım Hesabı Nedir ? Halkbank Yatırım Hesabı Açma ve Halkbank Yatırım Hesabı Nasıl Açılır ? hakkında detaylı bilgiler sunduk. Halkbank Yatırım Hesabı açarken herhangi bir sıkıntı yaşamanız durumunda aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Halkbank Yatırım Hesabı Açma Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *