Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama
Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama

Salgının ekonomik etkilerini azaltmak amacıyla kamu bankaları tarafından devlet teşvikli 10.000 liraya kadar Temel İhtiyaç Destek Kredisi verilme kararı alınmıştı. Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapanlar Halkbank Kredi Başvuru Sorgulama işlemlerini merak ediyorlar. Halkbank 10.000 liraya kadar vatandaşın temel ihtiyaçları için kredi vermeye başladı.

Bu yazımızda sizlere Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusu, şartlar, istenen evraklar, tutar ve ödeme koşulları ile Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama ile ilgili bilgiler vereceğiz.

10.000 Lira Halkbank Destek Kredisi

Halkbank 3.000 lira ile 10.000 lira arasında vatandaşın temel ihtiyaçları için uygun faiz oranı ve ilk taksit 6 ay sonra ödeme imkanı ile kredi vermeye başladı. Başvurular bankanın şubesine gitmeden internet üzerinden yapılabiliyor. Halkbank tarafından yapılan duyuru da bireysel temel ihtiyaç kredisinin ayrıntıları belli oldu. Yapılan açıklama şu şekilde :

Hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5.000 liranın altında olan müşterilerin gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL’ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunulmuştur.

Halkbank Destek Kredisi Tutar ve Ödeme Koşulları

Halkbank tarafından verilecek olan ihtiyaç destek kredisini 10.000 liraya kadar kullanabilir, aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleriyle geri ödeyebilirsiniz. Kredi ödemelerinizi 6 ay ödemesiz dönem seçeneğiyle yapabilirsiniz.

Not : Kredi kişinini gelir durumuna, findeks kredi notuna ve sicil durumuna göre 3.000 lira ile 10.000 lira arasında verilmektedir.

Kimler Başvuru Yapabilir ? Halkbank Başvuru Şartları

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan müşteriler yararlanabilecektir.

İlginizi çekebilir:  ING Teknokredi Başvurusu, Faiz ve Hesaplama

Kamu bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir.

Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır.

Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ? Bu sorunun cevabını şöyle verebiliriz :

Halkbank İnternet Şubesi‘ne giriş yaparak; Başvuru > Bireysel Kredi Başvurusu > Kredi Türü : Tüketici Kredisi > Kredi Alt Türü : Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Mobil Şube (mobil uygulama) girişi yaparak; Başvuru > Kredi Başvurusu > Kredi Türü : Tüketici Kredisi > Kredi Alt Türü : Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Sorgulama

Halkbank’a yapmış olduğunuz başvuru onaylandıysa; onaylı kredinizi internet şube, mobil uygulama veya Halkbank internet sitesinden kolayca kullanabilirsiniz. Hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde devreye alınan Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında verilen Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu Sorgulama işlemi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Halkbank İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Sorgulama için buraya tıklayın

Onaylanan Kredimi Nasıl Kullanabilirim ?

Onaylanan kredinizi şubeye gitmeden Halkbank İnternet Şubesi ve Halkbank Mobil Uygulama aracılığıyla anında kullanabilirsiniz.

  • Halkbank İnternet Şubesi’ne giriş yaparak; Kredi > Bireysel Kredini Kullan > Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz
  • Halkbank Mobil Şubesi’ne giriş yaparak; Krediler > Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama > Başvurularım > Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz.
  • Kredi tutarınızı; şubeye gitmeden Bank24’lerde yer alan Kartsız İşlem menüsündeki “Bireysel Destek Kredisi Çekme” seçeneğiyle ya da banka kartınızla Para Çekme menüsünden dilediğiniz zaman çekebilirsiniz.
İlginizi çekebilir:  Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Bankalar

Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

Tahsis ücreti binde 5’tir. Yani 10.000 lira kullandırılan krediden alınacak tahsis ücreti 50 liradır.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Hesaplama Tablosu     
Kredi TutarıÖdemesiz DönemToplam Vade (Ay)Aylık Faiz OranıTaksit Tutarı (30 Ay)Toplam Geri Ödeme
10.000 lira6 Ay36 Ay%0.49376 lira11.280 lira
7.500 lira6 Ay36 Ay%0.49282 lira8.460 lira
5.000 lira6 Ay36 Ay%0.49188 lira5.640 lira
3.000 lira6 Ay36 Ay%0.49113 lira3.390 lira

Bu yazımızda sizleri Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusu, şartlar, istenen evraklar, tutar ve ödeme koşulları ile Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama ile ilgili bilgilendirmeye çalıştık. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

 

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *