Halkbank Personel Alımı 2020 (Güncel)

Map Anasayfa Genel Rehber Halkbank Personel Alımı 2020 (Güncel)
Halkbank Personel Alımı 2020 (Güncel)

Pandemi dolayısıyla okullar ve diğer eğitim kurumlarının tatil edilmesiyle birlikte bir çok sınav da ertelendi. Normalleşmeye geçiş dönemiyle birlikte bir çok sınav yapılmaya başlarken, bankalar da erteledikleri personel alımı sınavlarını yapmaya başlıyorlar.

Bu yazımızda sizlere 2020 Halkbank Personel (Banko Görevlisi) Alımı sınav tarihi, gereken şartlar, istenen belge ve evraklar, alım yapılacak iller, online başvuru nasıl yapılacak, başvuru ne zaman yapılacak, sınav ücreti, sınav detayları, sınav soruları, sınav başarı puanı, sınav sonuçları ve sınav sonucuna itiraz etme hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Halkbank Personel (Banko Görevlisi) Alımı Yapıyor

Bir kamu bankası olan Halkbank, 2020 yılı için banko görevlisi personel alımı yapacak. Her yıl düzenli bir şekilde personel alımı gerçekleştiren Halkbank bu yıl için de bünyesine katmak için yeni alımlar gerçekleştirerek bir çok kişiye yeni iş olanakları sunacak. Tabi bu iş olanaklarını herkese sağlamıyor. Belli niteliğe sahip kişiler sadece bu sınavlar için başvuruda bulunabiliyor. Eğer kariyerinizi bankacılık üzerinden yapacak iseniz bu sınavları kaçırmamanız da fayda var. Halk Bankasının bankacılık sınav tarihi ve sınav başvurusu için gereken şartları yazımızın devamında sizler için paylaştık. Aşağı doğru inerek tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Halkbank Sınav Tarihi Ne Zaman? 2020

Halkbank bünyesinde çalışmak isteyenler için farklı pozisyonlarda personel alımı yaparak kadrolardaki açıklarını kapatmaktadır. Bunu da her yıl düzenlediği sınavlarla bazı pozisyonlar içinde mülakat ya da sadece başvuru ile yapmaktadır. Halk bankası müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı, gişe görevlisi, satış ve müşteri temsilcisi, operasyon elamanı gibi farklı görevlerde çalışacak personelleri düzenlediği sınavlar ile işe alıyor. Bu sınavları her sene yaptığı gibi 2020 yılı içinde gerekli personel ihtiyacını karşılamak için yapacaktır. Eğer sizde bu sınavlara katılmak istiyorsanız aşağıdaki paylaşmış olduğumuz bilgilerle personel alımı için gerekli şartları ve sınav tarihini öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Sağlık Bakanlığı 515 Personel Alımı Yapacak (Şartlar ve Başvuru)

Halkbank Banko Görevlisi Olmak İçin Gereken Şartlar

Halkbank banko görevlisi personel alım süreci başladı. Anadolu Üniversitesi aracılığıyla yapılacak olan başvurular için bir takım şartlar aranmaktadır. Banko Hizmetleri Asistanı ya da bir diğer adıyla servis asistanı alımı için aranan özellikler şunlar;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 1 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • Kasten işlenen veya ağır niteliği taşıyan suçlardan 6 aydan fazla hüküm giymemek
 • Bankalarda çalışması yasaklanmış olmamak
 • 14 Ağustos 2020 itibariyle üniversitelerin en az 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak
 • Sağlık durumu açısından bir engeli olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, muaf, tecilli ya da bedelli yapacak olmak
 • Başvuru için alım yapılacak illerden birinde ikamet ediyor olmak

Halkbank Hangi İllerde Personel Alacak ?

Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat

Halkbank Sınav Başvurusu Nasıl ve Hangi Tarihlerde Yapılacak ?

Halkbank Banko Görevlisi sınav başvurular 29 Haziran 2020 ile 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında, Anadolu Üniversitesi’nin internet sitesi aracılığıyla yapılacaktır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Halkbank Personel Alımı Sınav Başvurusu için buraya tıklayın.

Sınav Başvuru Formu aday tarafından eksiksiz doldurulacak ve son 6 ay içerisinde çekilmiş JPEG formatında vesikalık fotoğraf bu forma eklenecektir. Eklenen fotoğraf belirtilen özelliklerde değilse veya fotoğraf eklenmemişse yapılan başvuru kabul edilmeyecektir.

Halkbank Sınav Başvuru Ücreti Ne Kadar ?

Adaylardan başvuru bedeli olarak 95 lira tahsil edilmektedir. Sınav hizmetlerine harcanacak olan bu miktarı ödemek için Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden başvuru yaptıktan sonra kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca Halkbank gişe ve internet şubesi kanallarından da başvuru yaptıktan sonra ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  KPSS Şartsız 63 Bin Memur Alımı Yapılacak (Başvuru ve Şartlar)

Sınav ücreti 29 Haziran 2020 Pazartesi gününden 13 Temmuz 2020 Pazartesi saat 17:00’ye kadar, sınava girecek adayın T.C. kimlik numarası, adı-soyadı ve en az biri cep telefonu olmak üzere iki telefon numarası verilerek yatırılacaktır. EFT, ATM ve PTT yoluyla yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.

Halkbank Banko Görevlisi Sınavı Nasıl Yapılacak ?

Giriş sınavı yazılı aşaması; 8 Ağustos 2020 tarihinde Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Denizli, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Samsun, Tekirdağ ve Trabzon olmak üzere 18 farklı merkezde gerçekleştirilecektir.

Adaylar sınava girebilmek için Sınav Giriş Belgesi ile birlikte; üzerinde silinti, kazıntı ve bir değişiklik yapılmamış olan, taşıdığı bilgilerden tereddüt duyulmayan, fotoğrafları ile tanınmalarına engel teşkil etmeyecek nitelikte fotoğraflı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik numarası bilgisi içeren sürücü belgesi veya geçerlik süresi devam eden pasaport ibraz etmek zorundadırlar. Sınav Giriş Belgesi posta ile gönderilmeyecektir.

Sınav süresi 50 dakika olup, toplam soru sayısı 50’dir. Bu 50 soru eleştirel düşünme, mantık yürütme ve problem çözme sorularından oluşan Genel Yetenek alanından olacaktır.

Sınavda Başarılı Olmak İçin Kaç Puan Almak Gerekir ?

Halkbank personel sınavında başarılı sayılmak için en az 60 puan alınması gerekmektedir. Bu 60 puanı alabilmek içinse 50 sorunun en az 30’unun doğru cevaplanmış olması gerekir. Genel Yetenek puanı 60 ve üzeri olan adaylardan en yüksek puanlı adaydan başlayarak, alım yapılacak her il için alınacak personel sayısının 4 (dört) katı aday mülakata çağrılacaktır. Mülakata katılmaya hak kazanan adaylara online kişilik envanteri uygulaması yapılacaktır.

Halkbank Sınav Sonuçları ve İtiraz

Yazılı sınav sonucu https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet adresi üzerinden ilan edilecektir. Adaylar, yazılı sınav sonucuna ilişkin itirazlarını aynı adres üzerinden sonuçların yayınlandığı günü takip eden 2 (iki) iş günü içerisinde üniversiteye yapabilirler.

İlginizi çekebilir:  Şekerbank 3 Ay Ertelemeli Ferahlatan Kredi Kampanyası

Bu yazımızda sizlere 2020 Halkbank Personel (Banko Görevlisi) Alımı sınav tarihi, gereken şartlar, istenen belge ve evraklar, alım yapılacak iller, online başvuru nasıl yapılacak, başvuru ne zaman yapılacak, sınav ücreti, sınav detayları, sınav soruları, sınav başarı puanı, sınav sonuçları ve sınav sonucuna itiraz etme hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi uzmanlarımızın yanıtlaması için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Halkbank Personel Alımı 2020 (Güncel) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Halkbank Personel Alımı 2020 (Güncel) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. İLKNUR

  Merhaba benim ikinci ikametgah adresim Isparta’da.Asıl ikametgahım Hatay’da başvuru yapabilir miyim?

  • access_time 9 Tem 2020, 15:53
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Resmi ikâmet adresiniz Isparta ise başvuru yapabilirsiniz.

   • access_time 9 Tem 2020, 22:01
   • Cevapla
 2. Sevgi

  İyi sonuç almak için ne mezunu arıyorsunuz acaba

  • access_time 10 Tem 2020, 20:13
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Üniversitelerin 4 yıllık ilgili bölümlerinden mezun olanlar tercih sebebidir.

   • access_time 10 Tem 2020, 21:29
   • Cevapla
 3. murat

  Başvuru yaptım ama sınav giriş belgesini nereden alcaz

  • access_time 12 Tem 2020, 18:40
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Banka tarafından size gönderilecektir, elinize ulaşmazsa size en yakın Halkbank şubesiyle iletişime geçmelisiniz.

   • access_time 13 Tem 2020, 11:45
   • Cevapla
 4. Mina

  32 yaş başvuru yapabilir mi

  • access_time 15 Tem 2020, 4:14
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Maalesef sadece 1 Ocak 1990 ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilmektedir.

   • access_time 15 Tem 2020, 15:48
   • Cevapla
 5. Emine

  Sorular zordu ve zaman kısıtlı idi ösym sınavları gibi olacak zannettik eşit soru dağılım yok Türkçe sayısı 3te 1 kadardı matematik inanılmaz zordu zaman kısıtlaması vardı cidden beğenmedim yani pişman oldum keşke girmesydim sınava

  • access_time 14 Ağu 2020, 15:33
  • Cevapla