Finansbank Konut Kredisi (Faiz Oranları, Başvurusu ve Hesaplama 2018)

Map Anasayfa Kampanyalar Finansbank Konut Kredisi (Faiz Oranları, Başvurusu ve Hesaplama 2018)
Finansbank Konut Kredisi (Faiz Oranları, Başvurusu ve Hesaplama 2018)

QNB Finansbank konut kredisi ile hayalinizdeki evinize sahip olabilirsiniz. Bankaya ait bir çok konut kredisi ve vade seçeneği mevcuttur. Farklı ödemeli konut kredileri, evin tamamına konut kredisi, artan ödemeli konut kredisi gibi bir çok farklı kampanyalar bulunmaktadır. Bütçenize en uygun konut kredisini bulmanız için yazımızı dikkatli bir okumanızı tavsiye ediyoruz. Başlıklar halinde inceleyeceğimiz konut kredilerinin evvela başvuru süreciğini kısaca anlatalım.

FinansBank Ev Kredisi Başvuru Süreci (Kısaca)

1. Kredi Başvurusu:

Yazımızın devamında da bahsedeceğimiz gibi bankanın sizden talep ettiği evrakları eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Finansbnk mortgage kredisi başvurunuz bankanın değerlendirmesine alınır.

2. Ekspertiz Süreci:

Konut krediniz onaylandığı andan itibaren ekspertiz süreciniz başlar. Bu süreç 2 iş günü sürebilmektedir. En geç iki günün ardından alacağınız evin ekspertiz ücreti belirlenmiş olur. Ekspertiz’in önemi oldukça önemlidir. Zira bankadan alabileceğiniz kredi miktarını ekspertiz raporu belirlemektedir.

3. Evrak İmzası ve Ödeme Planı Belirleme:

Kredinizin onayı için evrak imzalarının alınması gerekmektedir. Bu nedenle bankaya davet edilir ve imza alınır. Akabinde bütçenize en uygun ödeme planını belirlersiniz.

4. İpotek Süreci:

Bilindiği gibi bankalar konut kredilerini kullandırırken, kredi vadesi süresince alınan eve ipotek tahsis eder. Satın aldığınız evinizin kayıt olduğu tabu müdürlüğünden randevu alırsınız. Finansbank bankası çalışanı ile tapu müdürlüğüne giderek satış ve ipotek işlemlerini halledersiniz. Akabinde hayalinizdeki eve kavuşmuş olursunuz. Şimdi dilerseniz Finansbank konut kredisi çeşitlerini sıralayalım.

İlginizi çekebilir:  FibaBanka Konut Kredisi 2018 (Faiz Oranları, Hesaplama, Başvuru vs)

Finansbank Standart Konut Kredisi

Standart konut kredisi ile kredinizi TL cinsinden alabilirsiniz. (Diğer kredi türlerinde de sadece TL cinsinden alabilirsiniz.) Finansbank’ı diğer konut kredilerinden ayıran özelliği ise vade süresinin uzun olmasıdır. 15 yıl (180 ay) vade ile kredinizi kullanabilirsiniz. Standart konut kredisinde faiz oranınız sabittir. Bu sayede her ay ne kadar ödeyeceğinizi bilirsiniz.

Başı bankalar da satın alınan konutun eksper değerinin en fazla %75’ine kredi çıkılmaktadır. Lakin, bu oran Finansbank’ta %80’dir. Yani satın alacağınız evin eksper değeri 200.000 TL ise banka size en fazla 160.000 TL kredi verir. Tapu üzerinde sadece, mesken olarak belirtilen ev alımları için kullanılabilir. Kredinin faiz oranı 1-120 ay vadeler için %1,20 iken; 120 – 180 ay vadeleri için %1,40‘tır. Diğer bankaların faiz oranlarını karşılaştırmak için Konut Kredisi Hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Evini Değiştirene Peşinatsız Konut Kredisi

Bu başlık altında iki kredi türünü açıklayacağız. Evini değiştirene konut kredisi ve evin tamamına konut kredisi kampanyaları. İki kredinin de ortak özelliği alacağınız evin tamamına kredi vermesidir.

Evini değiştirene konut kredisinin avantajı; eski evinizin satışını beklemezsiniz. Ve peşinat ödemeden %100 konut kredisi alabilirsiniz. Ayrıca kredi ödemelerinizde 12,24 veya 36. aylar için yapacağınız balon ödeme özelliği ile evinizi dilediğiniz an satabilirsiniz. Vakıfbank Konut Kredisi yazımızda de bu kredi türünün olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Evin tamamına konut kredisi ile mevcut evinizi ve satın alacağınızı ipotek göstererek peşinatsız %100’üne kredi alabilirsiniz. Faiz oranları yukarıda da belirttiğimiz gibi sabittir. (%1,20)

Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir. Finansbank.

Diğer Finansbank Konut Kredisi Çeşitleri ve Faiz Oranları

Yukarıda bahsi geçen ödeme kolaylıkları ve faiz oranları bütün Finansbank ev kredisi çeşitleri için geçerlidir. Artan ödemeli konut kredisi ile taksitlerinizi küçük tutarlarda ödemeye başlarsınız. Özellikle kredinin birinci yılında sabit ödemeleri kampanyalara göre %25 daha az ödeme yaparsınız.

İlginizi çekebilir:  Halk Bankası Konut Kredisi (Başvuru, Faiz Oranı ve Hesaplama 2018)

Azalan taksitli kredi ödemelerinde ise kredinin ilk yılında ödenen miktarın fazla olmasıdır. Bu kredi türünün avantajı ise vade süresinin son yıllarında ödeyeceğiniz aylık taksit tutarınızın çok düşük olmasıdır.

Kentsel dönüşüm kapsamında verilen konut kredileri: Afet riski bulunan mevcut evinizi finansbank konut kredisi ile dönüştürebilir veya değiştirebilirsiniz. Bu kredinin özelliği ise ilk 2 yıl kredinin sadece faizini ödersiniz. Bu kredinin azami vadesi 120 aydır.

Kredi Başvuru İçin Gerekli Belgeler ve Anlaşmalı Projeler

finansbank konut kredisi başvurusu, finansbank ev kredisi nasıl başvuru yapılır, finans bank konut kredisi faiz oranları güncel
Finansbank konut kredisi 2018 şartları

Finansbank konut kredisi başvurusu işlemini Online veya şubelerden yapabilirsiniz. Belgeler ise şu şekildedir;

 • Satın alınmak istenen evin tapu fotokopisi,
 • TC Nüfus Cüzdanı,
 • Güncel bir fatura örneği,
 • Gelir belgeniz veya maaş bordrosu.

QNB Finansbank Anlaşmalı Projeler

QENT MECİDİYEKÖY, VADİ KORU, KULELİ EVLERİ POYRAZ II, VALİDEBAĞ KONAKLARI, KARAT 34, LİMA VADİ KONUTLARI, ADMİRA GÖKSU, MİA VİTA PROJESİ, MCG PANORAMA PROJESİ, CASADA 9620, HELİS MORE, OLİMPUS, BATIYAKASI, TANEM 3, SÜZGEÇ SİNERJİ, PALMİYE PARK FİORA, CEBECİ AURA, GERMAN LİFE, GLORİA PARK AYAYORGİ, ASLI GARDEN CADDE, KAYAKENT, MEDİ GARDEN, DUMANLIKENT, CASSABA MODERN, YALÇIN KILIÇOĞLU PLAZA, PARK NİLÜFER, HİM KEMER EVLERİ, NATURALİST,  LA MARİN vs daha bir çok anlaşmalı proje ile konut sahibi olabilirsiniz. Ziraat bankasının konut kredileri hakkında bilgi sahibi olmak için, Ziraat Bankası Konut Kredisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Finansbank Konut Kredisi (Faiz Oranları, Başvurusu ve Hesaplama 2018) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Finansbank Konut Kredisi (Faiz Oranları, Başvurusu ve Hesaplama 2018) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Amedova

  SİZE NƏDƏN GÜVƏNMELİYİZ VE BİZİM GÜVƏNMƏYİMİZ İÇİN NELƏR GÖSDERƏ BİLİRSİNİZ

  • access_time 16 Nis 2022, 21:14
  • Cevapla