Finansbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır?

Map Anasayfa Genel Rehber Finansbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır?
Finansbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır?

Finansbank Eft iptal etme, Gelişen teknoloji sayesinde nerede olursak olalım saat kaç olursa olsun istediğimiz zaman eft gönderebiliriz. Eft yi gönderdiğimizde ise para karşı hesaba mesai saatleri içerisinde gidecektir. Ancak eft gönderim sırasında bazen aksilikler yaşanabiliyor. Parayı göndermek istediğimiz A kişisinden küçük bir yanlışlık yapmamız yüzünden B kişisine gönderebiliyoruz.

Bu durumda da eft işlemimizi hemen iptal etmemiz gerekiyor. Eft gönderiminde para ilk olarak bankanın havuzunda durur, daha sonra ise karşı bankanın havuzuna geçer ve oradan da kişinin hesabına gider. Bu işlem ortalama 15 dakika kadar sürmektedir. Yani bu demek oluyor ki eft işlemimizi hızlı bir şekilde iptal etmek için bir 10 yada 15 dakikamız var. Para karşı hesaba ulaşmadan hemen iptal etmemiz gerekiyor. Eğer ki para karşı hesaba ulaşır ise paranın iadesi oldukça zor olacaktır. Bu yazımızda bizde sizler için Finansbank eft iptal etme işleminin nasıl yapıldığını paylaştık. Yazımızı okumaya devam ederek eft iptal işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Finansbank Eft iptal Etme

Finansbank müşterileri, eğer ki para hala bankanın havuzundaysa şimdi anlatacağım yöntem ile eft işlemlerini hızlı ve kolayca iptal edebilirler. Eğer ki para karşı tarafa ulaştıysa bu işlem oldukça uzayacaktır. Herhangi bir sebepten ötürü eft işlemi sırasında istemediğiniz kişiye para gönderdiğiniz de bunu iptal etmek için Finansbank müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Yanlış gönderdiğinizi anladığınız an yada eft yaptığınız kişi ile anlaşmazlık olduğun da 0850 222 0900 no lu numarayı arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp, eft işleminin iptal edilmesini talep etmeniz gerekmekte. Müşteri temsilcisi de sizden alacağı bir kaç bilgiden sonra işleminizi iptal edecektir.

Bknz : Finansbank Müşteri hizmetlerine direk bağlanma

Eğer ki para karşı hesaba ulaştıysa bu durumda da yine müşteri hizmetlerini aramalısınız. Müşteri hizmetleri de sizi karşı bankanın müşteri hizmetlerini yönlendirecektir. Ardından banka paranın gittiği hesabın sahibine ulaşarak iade için onay isteyecektir. Eğer ki hesap sahibi iyi niyetli biriyse onaylayacaktır ve böylece fazla uğraşmadan paranızı geri alabilirsiniz. Ancak iyi niyetli biri olmayıp, onay vermez ise bu sefer de bankaya dilekçe vererek, hukuki işlemelere başlamanız gerekebilir.

İlginizi çekebilir:  TEB Sınav Tarihi Ne Zaman? 2019

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Finansbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır? Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *