Faturalı Hatlara Kredi 2020

Map Anasayfa Genel Rehber Faturalı Hatlara Kredi 2020
Faturalı Hatlara Kredi 2020

Faturalı hatlara kredi nasıl alınır, nereden ve hangi şartlarda kullanabileceğiniz ile ilgili bilgileri siz değerli okurlarımız için hazırladık. Tüm faturalı hat sahipleri bu hakka sahip olduklarını düşünseler de bazı hat sahipleri bu hakka sahip olamamaktadır. Tabi bankalardan kredi alamayan vatandaşlarımızı da unutmadık. Yazımızın devamında, yer yer bankalardan nasıl kredi alabileceğiniz hakkında da bir takım önerilerimiz olacak.

Faturalı hatlara kredi sağlanması gibi bir durum aslına bakarsanız yoktur. Yani kısacası hiçbir banka “faturalı hattın var gel sana kredi verelim” demez. Bu durum hakkında kulaktan dolma bilgiler ile banka şubelerini ziyaret eden milyonlarca kişi olduğu da açık bir gerçektir. Kredi kullanımı oldukça fazla bir şekilde yayılmaya başladığından ve bu borçlanma sebebi ile ödeme güçlüğüne düşülmesinden dolayı ihtiyaç duyulması halinde kredi kullanılmasının önü kapanmaktadır. Yazımızın bir sonraki bölümünde Faturalı hatlara kredi ne kadar verilir bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün olacaktır.

Faturalı Hatlara Kredi Ne Kadar Verilir?

Faturalı hatlara kredi ne kadar verilir bunu merak ediyorsanız bu bölümde bulunan yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikle tekrar belirtmek gerekirse böyle bir nakit ihtiyacını hiçbir bankadan temin edemezsiniz. Temin edebileceğiniz yerler ile ilgili bilgiyi yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz. Faturalı hatta sahipseniz ve belirli koşullar sizin için oluşmuş ise 2.000 TL ile 7.000 TL arasında nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür. Vade olarak genelde 12 ay sunulmaktadır. Fakat bu kredilerden yararlanmak için en az 6 ay faturalarınızı düzenli olarak ödemiş olmanız gerekiyor. Banka sicili bozuk olan ve kara listeye girmiş vatandaşlarımız için acil para bulma yöntemlerini 8 başlık altında topladık. Senetle Para konumuza girerek faturalı hat üzerine cep telefonu alma hesaplamasına da ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Garanti Bankası Sınav Tarihi Ne Zaman? 2019

Faturalı Hat ile Nakit Kredi Kullanma Şartları Nelerdir?

Faturalı hatlara kredi kullanma şartları hakkında bilgileri yazımızın bu bölümünde bulacaksınız. Şimdi sırası ile şartlarımızı inceleyebiliriz.

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Hattın yasal sahibi olmak,
 • En az altı aydır faturalı hatta sahip olmak

Yukarıdaki şartların tamamının bir arada olması halinde faturalı hattınız üzerine nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Nakit, her yaş grubundan vatandaşın her daim ihtiyacı olan bir unsurdur. Malumunuz para olmadan hayatta birçok şeyden vazgeçmek zorunda kalır, en temel ihtiyaçlarınızı dahi karşılayamazsınız. Ancak burada şunu belirtmekte de ayrıca yarar görmekteyiz. Faturalı hatlara kredi şeklinde bir uygulama ile nakit ihtiyacınızı karşılamanız bir nevi tekrar bir borç yükümlülüğünün altına girmenizi sağlayacak ve nakit ihtiyaçlarınıza kesin çözüm olmayacaktır. Bir diğer yazımızda; Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Banka araştırması yaptık. Aktifbank kredi notunuz düşük olsa da kredi alabilirsiniz. Bankalardan kredi almak her zaman bu yollardan daha sağlıklı olmuştur.

Faturalı Hatlara Nakit Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hatlara nakit krediler, Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır 2020
Faturalı hatlara nakit krediler

Fatura üzerine kredi kullanmak isteyenler bu konuda epey bir araştırma içerisine girmektedirler. Bunun için pek tabii ki ilk başvurulan kaynak her zamanki gibi web ortamı olmaktadır. Bu sebeple bu yazımızda genel hatları ile fatura üstüne kredi nasıl kullanılır, ne kadar nakit ihtiyacı karşılanır, bu ihtiyacı gidermek için hangi şartlara sahip olunması gerekir ve en önemlisi nereden bu kredi temin edilir bu konulara değinmeyi uygun bulduk.

Faturalı hatlara kredi konusunun sonuna geldiğimiz bu satırlarda sizlere krediyi yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bankalardan kullanılamayacağıdır. Peki ya bu ihtiyaç için nerelere başvurmak gerekiyor? Şimdi bu konuya açıklık getirelim. Faturalı hat ve telefon bayisi olan Türk Telekom, Vodafon, Turkcell gibi bayiler bu konuda vatandaşlara nakit kullanma imkânı sunmaktadırlar. Yukarıda belirtilen şartları sağlıyor olmanız halinde eğer hattınız ile ilgili puanınız yeterli ise telefon bayileri hattınız üzerine puanınıza uygun bir telefonunun satışını yapıyor gibi göstermektedir. Ancak burada fiziki olarak telefon elinize geçmemekte, telefon bedelinin bir miktar altı banka sisteminde olduğu gibi faiz gideri şeklinde düşülerek sizlere nakit olarak verilmektedir.

İlginizi çekebilir:  "Zeytin Dalı" Harekatının Ekonomimize Etkisi Nasıl Olur?

Faturalı hatlara kredi uygulaması ile elinize geçen nakit parayı siz faturanıza taksit şeklinde yansıtılan bedelleri ödeyerek elde edebilir duruma gelmektesiniz. Ve bir nevi kredi kullanmış olmaktasınız. Bu hususta dikkatli olmanıza fayda olan konu ise faturalı hat ve telefon bayisinin resmi bir işyeri olması ve sıradan bir telefon satıcısı olmamasıdır. Size önerimiz nakit ihtiyaçlarınızın fırsatçı kişiler tarafından kullanılarak üzerinize borç kaydı düşülmesine rağmen size ödeme yapmaması hususunda dikkatli olmanızdır. 2019 ve 2020 yılı için faturalı hat kredisi bilgilendirmesi sürek güncel olacaktır. Bilmek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 4,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Faturalı Hatlara Kredi 2020 Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Faturalı Hatlara Kredi 2020 Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Ali

  Ben turkcell faturalı hat kullanıyorum hattımın üzerine 5000 tl kredi alabilir miyim acaba.

  • access_time 19 Tem 2018, 16:02
  • Cevapla
 2. celal

  benim türk telekom faturalı hat kulanıyorum bana kredi çıkarmı

  • access_time 9 Ağu 2018, 9:00
  • Cevapla
 3. Nihal

  Faturalı hattım üstünden ne kadar çekebilirim acaba

  • access_time 11 Oca 2020, 11:10
  • Cevapla
 4. Nevzat

  Kredi 5000

  • access_time 13 Oca 2020, 18:58
  • Cevapla
 5. abdullah

  abdullah

  • access_time 18 Oca 2020, 21:36
  • Cevapla
 6. Maysa

  Merhaba bu faturalı hat kredisi yabancılara uygunmu?

  • access_time 18 Oca 2020, 23:13
  • Cevapla
 7. Burhan

  Kredi nasıl alırım

  • access_time 22 Ağu 2020, 17:55
  • Cevapla
 8. Işık

  Faturalı hat üzerinden nasıl kredi alabilirim

  • access_time 27 Ağu 2020, 19:09
  • Cevapla
 9. Sadettin

  Neşe lazım

  • access_time 9 Eyl 2020, 8:53
  • Cevapla
 10. Sadettin

  Neşeli günler

  • access_time 9 Eyl 2020, 9:25
  • Cevapla