Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme [Nasıl Kredi Çekilir? – Tüm Detaylar]

Map Anasayfa Genel Rehber Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme [Nasıl Kredi Çekilir? – Tüm Detaylar]
Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme [Nasıl Kredi Çekilir? – Tüm Detaylar]

Faturalı hat üzerinden kredi çekme, Faturalı hatlara kredi diye son zamanlarda oldukça duyar olduk. İşe giderken veya dışarıda gezerken faturaları hatlara kredi veriyoruz yazılı afişler görüyoruz. Belirli sebeplerden dolayı kredi çekemeyen ve kara listede olan insanların da afişler oldukça fazla dikkatini çekebiliyor. Bu afişleri gören insanlar ise faturalı hatlara nasıl kredi verdiklerini merak edebiliyor ve yanlış anlayıp bu krediyi bankanın verdiğini sanabiliyorlar. Bizde bu konuya açıklık getirerek bu kredilerin nasıl sağlanıldığını ve nasıl çekildiğini sizlere açıklayacağız.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme

Bankaların şartlarını yerine getiremeyen ve kara listeye girip kredi çekemeyen kişiler kredi çekmek için alternatif yollar aramakta. Bu tarz yollar ararken kimi zamanda dolandırılan insan sayısı da oldukça yüksek. Özellikle de son zamanlarda artan faturalı hat üzerine kredi çekme gibi reklamlar insanların dikkatini çekmekte. Hatta bu kredileri çeken kişi sayısı da gittikçe artıyor. Acil nakde sıkışan insanlar bu yola başvurarak bin lira ile 7 bin lira arası nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Bankadan kredi alamayanlar için bu yol oldukça kullanışlı bir yöntem. Bu sayede yüksek miktarda nakit ihtiyacı karşılanmasa da bin lira ile 7 bin liraya kadar ki nakit ihtiyaçları karşılanarak vatandaşlar acil işlerini halledebiliyorlar.

Peki bahsettiğimiz faturalı hat üzerinden kredi çekme işlemi nasıl yapılıyor? diyenler için sorunun cevabı ise aslında kredi çekme işlemi faturalı hatlar üzerinden imkansız. Hiçbir banka faturalı hatta kredi vermiyor. Sizlere faturalı hat üzerinden kredi sağlayanlar hattınız üzerinden size telefon satıyor ve telefonu tekrar dan ucuz bir şekilde sizden satın alarak nakit ihtiyacınızı karşılıyorlar. Bu işlemi yaparken de sizden oldukça yüksek komisyon alarak bir nevi dolandırmış oluyorlar. Bu işlemi örnekle anlatmak gerekirse, 5 Bin liralık cihaz aldınız diyelim. Aldığınız yer size cihazı vermeden komisyon oranını koyarak cihazı sizden 4 bin 300 TL’ye satın alıyor. Bu durumda siz 700 TL gibi bir zarara girmiş oluyorsunuz. Tabi siz bu işlemi bir aracı olmadan de kendiniz yapabilirsiniz. Hemen alt başlıktan bu konu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Finansbank Eft iptal Etme - Nasıl Yapılır?

Faturalı Hat Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir?

Sizlere faturalı hat üzerinden kredi sağlayan kişiler aslında hattınız üzerinden sizlere telefon satıp daha sonra bu telefonu daha ucuz bir fiyattan sizden alarak bu işlemi sağlıyorlar. Lakin bu işlem sırasında da normalden daha fazla komisyon alarak hem sizi daha çok zarara uğratıyor hemde kendilerine daha çok kazanç sağlıyorlar. Lakin bu işlemi sizde kolayca yaparak dolandırıcılara fırsat tanımayabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz hattın operatörünün her hangi bir şubesine giderek sizde faturaya ek olarak hattınıza çıkan cihazlardan birini alabilir ve bu telefonu size kredi sağladıklarını iddaa eden kişilere göre daha iyi fiyattan satabilirsiniz. Böylece bu kişilerin alacağı komisyon ücreti cebinizde kalmış olacak.

Faturalı Hat Üzerinden Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Faturalı Hat üzerinden kredi veren yerlere kulak asmayarak sizde faturanız üzerinden kendinize kredi çekebilirsiniz. Kullandığınız Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinden birinin en yakın bayisine giderek faturaya ek 12 ay ödemeli bir cihaz alabilirsiniz. Tabi operatörler cihaz alabilmeniz için sizlere bir kaç koşul sunuyor. Operatörü en az 6 aydır kullanıyor olmanız gerekiyor ve faturalarınızı düzenli bir şekilde ödemiş olmanız lazım. Bu temel koşulları yerine getirdiyseniz büyük ihtimal faturaya ek cihaz alabilirsiniz. Faturanıza çıkan en yüksek miktardaki cihazı alarak hiç kutusunu açmadan yakın çevrenizden birine satabilir yada online olarak satışa çıkarabilirsiniz. Letgo, hepsi burada, sahibinden ve gitti gidiyor gibi siteler cihazınızı satmak için sizi oldukça yardımcı olacaktır.

Kredi çekemeyenler için tek alternatif yol tabi ki de bu değil. Nakit ihtiyacınızı karşılamak için daha bir çok yol mevcut. Eğer bu yol yerine diğer alternatif yolları da denemek isterseniz senetle para veren yerler başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme [Nasıl Kredi Çekilir? – Tüm Detaylar] Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme [Nasıl Kredi Çekilir? – Tüm Detaylar] Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
  1. Harun kök

    Kredi

    • access_time 23 Ağu 2020, 10:35
    • Cevapla