Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Helal Kredi)

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Helal Kredi)
Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Helal Kredi)

Bankalardan kredi almak isteyen müşterilerin ilk baktığı detay faiz oranıdır. Düşük faizle verilen kredinin taksit tutarları ve toplam geri ödemesi de düşük olacağı için, diğer kredilere göre daha fazla tercih sebebi olması da gayet normal bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda sizlere Faizsiz kredi veren bankalar, faizsiz ihtiyaç kredisi nasıl alınır ? Helal kredi nedir ? Helal kredi  nasıl alınır ? Helal kredi veren bankalar gibi konuları detaylarıyla anlatacağız.

Faizsiz Kredi Nedir ?

Bankalar kullandırdıkları ihtiyaç, konut, taşıt kredisi gibi kredilere; dönemsel şartlara göre faiz uygulamaktadırlar. Katılım bankası olarak bilinen bankalar da, yine dönemsel şartlara göre faizsiz kredi verebilmektedirler. Türkiye’de katılım bankası olarak 6 (altı) banka mevcuttur. Bunlar;

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası olarak bankacılık işlemlerini yürütmektedirler.

Bu katılım bankalarından üçü faizin haram olduğunu düşünen müşterileri için helal kredi adı altında kredi kullandırmaktadırlar.

Helal Kredi Nedir ?

Bankalardan faizin haram olduğunu düşündüğü için kredi almayan müşterilere yönelik; faiz uygulanmayan ve kâr payı alınan krediye helal kredi deniyor. Eğer nakit ihtiyacınız varsa ve krediye faiz ödemek istemiyorsanız ülkemizde katılım bankası olarak faaliyet gösteren bankalara başvurunuzu yapabilirsiniz. Katılım bankaları hem özel hem de kamu olarak hizmet vermektedirler.

Faizsiz kredi veya helal kredi kullanabilmek için standart kredilerde olduğu gibi banka politikalarına uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Kredi notu yüksek olmayan, kara listede bulunan, kredi sicili bozuk olan müşteriler; katılım bankalarının faizsiz kredilerinden yararlanamazlar. Dilerseniz helal kredi veren üç katılım bankasından bahsedelim.

Albaraka Türk 100.000 TL Faizsiz Kredi Kampanyası

Katılım bankaları arasında en çok müşteriye sahip olan Albaraka Türk Bankası 85.000 lira kredi isteyen müşterilerine, bu krediyi faizsiz olarak sunmaktadır. Başvuru yapmak istiyorsanız size en yakın Albaraka Türk şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bankaya giderken yanınızda T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdanı ve fotokopisi ile gelir belgesi veya maaş bordrosunun bulunması gerekmektedir. Başvurunuzun ardından size olumlu ya da olumsuz bir cevap verilecektir. Emekliler için emekli maaşlarını bu bankaya taşıma şartı vardır. Sigortalı çalışanlarınsa en az 6 (altı) aydır sigortalı olarak çalışıyor olmaları gerekmektedir. 24 aya kadar vade seçeneği mevcuttur. Albaraka Türk faiz yerine kâr payı almaktadır.

İlginizi çekebilir:  İş Bankası'ndan 100.000 TL Anında Kredi

Ziraat Katılım 100.000 TL Faizsiz Kredi Kampanyası

Katılım bankaları içinde kamu bankası olarak göze çarpan Ziraat Katılım Bankası, 70.000 liraya kadar faizsiz ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu bankaya da kredi başvurusu yapmak için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Emekliler için emekli maaşını bu bankaya taşıma şartı vardır. Ayrıca Ziraat Katılım Bankası 24 aya varan vadenin yanında 3 aya kadar da erteleme seçeneği sunmaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası 80.000 TL Faizsiz Kredi Kampanyası

Banka politikalarına uygun, kredi notu düşük olmayan ve resmi gelir sahibi bütün vatandaşların Türkiye Finans Faizsiz Kredi Kampanyası’ndan yararlanma hakkı vardır. Şartları sağlayan müşteriler başvurularının hemen ardından kredilerini kullanabileceklerdir. 24 aya kadar vade, faizsiz ve uygun kâr payı seçeneğinden yararlanmak isteyen vatandaşların en yakın Türkiye Finans şubesine başvuru yapmaları gerekmektedir. 1200 ve üzeri Findeks kredi notu olan müşterilerin kredi başvurularına genel olarak olumlu cevap verilmektedir.

Bu yazımızda sizlere Faizsiz kredi veren bankalar, faizsiz ihtiyaç kredisi nasıl alınır ? Helal kredi nedir ? Helal kredi  nasıl alınır ? Helal kredi veren bankalar gibi konuları detaylarıyla anlattık. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Helal Kredi) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *