Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar (Dini ve 0 Faizli Krediler) 2018

Map Anasayfa Kampanyalar Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar (Dini ve 0 Faizli Krediler) 2018
Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar (Dini ve 0 Faizli Krediler) 2018

Faizsiz konut kredisi almak mümkün müdür? Tabii ki; gerek dini bir halde gerekse sıfır faizli olarak ev kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Hiç bir yerde bulamayacağınız bu detaylı araştırmayı sizler için derledik. Bazı vatandaşlarımız dini yönden faiz ödemeden ev kredisi almak istiyor. Bazıları ise sıfır faizli ev sahibi olmak istiyor. İki kredi çeşidini de yazımızda bulacaksınız.

Bazı vatandaşlarımız ise ek faiz ödemeden yani kira öder gibi ev sahibi olmak istiyor. İki türde de sizi ev sahibi yapacak kredi seçenekleri bulunmaktadır. Bu kredileri iki başlık altında gruplandırarak aktardık. Öncelikle katılım bankalarının verdikleri dini yönden caiz olan ev kredilerini paylaşalım.

NOT: Şehit ve gazi ailelerini ilgilen faizsiz konut kredisi hakkındaki bilgiler yazımızın sonunda aktarılmıştır.

1. Faizsiz Konut Kredisi Veren Katılım Bankaları (2018 DİNİ)

Başlıkta da belirttiğimiz gibi bazı katılım bankaları dinen caiz olan kredi imkanları sunabilmektedirler. Bu krediler kar payı oranı ile verilmektedir.

Dini yönden akıllarda soru işareti kalmaması adına kar payı ile finansman sağlanması hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım. Katılım bankasından finansman(faizsiz kredi) talebinde bulunan vatandaşa banka tarafından bir vekalet verilir. Bu vekalet sayesinde istediği konutu banka adına satın alır. Ödemesini de bankaya belirlenen kar payı oranı ile gerçekleştirir. Bu ticaretten elde edilen kar ise katılım hesabı sahipleri arasında bölüştürülür. Tamamen ticaret üzerine kurulan bir sistem olduğu için dinen de caizdir. Şimdi bankaları sıralayalım.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı:

Dini olarak faizsiz konut kredisi veren ve Türkiye’nin önde gelen katılım bankalarından olan Türkiye Finanstır. Toplamda 120 ay vade imkanı sunan bu katılım bankası sayesinde hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

faizsiz konut kredisi veren bankalar 2018, 0 faizli ev kredisi veren banka
Faizsiz kredi veren bankalar kuveyt Türk

Yanda verilen taksitler 150.000 TL faizsiz konut kredisi için hesaplanmıştır. Bu bankadan alınan konut kredisi finansmanın da kredi tahsis ücreti peşin olarak alınır. Yanda görülen toplam ödeme tutarı kredi tahsis ücretinin dahil edilmemiş halidir.

İlginizi çekebilir:  EFT Nedir?

Ayrıca kentsel dönüşüm finansmanıyla da afet riski bulunan vatandaşlar 125.000 TL’ye kadar konut kredisi alabilirler. İçerisinde bulunduğunuz konut tadilatı için veya başka bir yerde konut sahibi olmak için kullanabilirsiniz.

Bunun yanında geleceğe yönelik yatırımlarınız için arsa alımı da yapabilirsiniz. Kuveyt Türk finansmanı ile faizsiz arsa sahibi de olabilmeniz mümkündür. Yine işyeri açmak içinde % 1.36 kar payı oranı ile faizsiz kredi alabilirsiniz.

Albaraka Türk Faizsiz Ev Kredisi:

Türkiye’nin önde gelen ve saygın katılım bankalarından olan Albaraka Türk bankası da faizsiz ev kredisi imkanı sunmaktadır. Lakin satın alınmak istenen evin ekspertiz değerinin ancak %80‘ine kredi vermektedirler. Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar yazımızda bunu bir örnekle açıklamıştık. Şayet ben evin tamamına kredi kullanmak istiyorum diyorsanız, bankaya ek teminat göstererek evin hepsine kredi almanız mümkündür.

120 ay vade imkanı ile dilediğiniz taksit şekillerinde ödeyebilirsiniz. Taksitlerinizi dilerseniz aylık, 2 aylık veya 3 aylık periyotlar şeklinde ödeme kolaylığınız bulunmaktadır. Bankanın konut kredisinde ki güncel kar payı oranı ise %1.15’tir.

150.000 TL’lik faizsiz konut kredisi için aylık 2.310,99 TL taksit ödersiniz. Kullandığınız ev finansmanının toplam ödemesi 277.319 TL olur. Kredinin toplam masrafı 1.918 TL.

Sıfır Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Desteği (Fiili)

Sıfır Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar: Ayrıca devlet destekli
Sıfır Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar: Ayrıca devlet destekli

Bu başlık altında kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz ve sıfır faiz ödeyeceğiniz sistemlerden bahsetmek istiyoruz. Burada bahsi geçen bankalar ile anlaşması olan büyük gayrimenkul şirketleri ve devlet destekleridir.

Eminevim Fazsiz Vade Farksız:

Çekiliş üzerine kurulan sistem içerisinde kesinlikle faiz ödemezsiniz. Her vatandaşın bütçesine göre oluşturulan gruplara dahil edilirsiniz. Peşinat ödeyen veya peşinat ödemeden konut sahibi olabilirsiniz. Belirlenmiş vade sürelerindeki(40 ay, 50 ay …. 120 ay)  gruplara dahil edilirsiniz.

Bu sistemde her ay yapılan çekilişlerde bir kişi ev sahibi olur. Ayrıca büyük bir avantaj olarak hiç kimse taksit yarısından sonrasını beklemez. Örneğin, 100 kişilik bir grupta ilk 50 ay boyunca kura sonucu her ay bir kişi evini teslim alırken 51. aya geldiğinde kalan 50 kişi evini teslim alır.

Ev sahibi olmanın diğer seçeneği ise peşinat ödeyerek gruplara dahil olmaktır. Eviniz için ödemek istediğiniz kadar peşinat ödeyebilirsiniz. Peşinat ödedikten sonra kalan fiyatı taksit sayısına bölüp aylık ödenecek taksitleriniz hesaplanmış olur.Yine bu şekilde de evinize faizsiz sahip olursunuz. Burada önemli olan eviniz için ödediğiniz peşinatınız ne kadar yüksekse evinizin size teslim edilmesi de okadar kısa sürer. Ayrıca birçok banka konut faizlerini %0,98‘e düşürmüş durumda. Detaylar için Ziraat Bankası Konut Kredisi haberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

İlginizi çekebilir:  Kredi Notu Düşüklere Kredi (20.000 TL)

Bilgilendirme videosunda kısaca sistem hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fuzulev Faizsiz, Peşinatsız ve Kredisiz:

Fuzulev, amiyane bir tabir ile altın günü diyebileceğimiz bir mantık ile işlemektedir. Üstelik bu sistemin en büyük özelliği ise Türkiye’nin bütün şehirlerinde hizmet vermektedir. Bu sistemin en birincil hedefi dar gelirli aileleri ev sahibi yapmaktır. Bütçenize göre oluşturulan ödeme çizelgesi ile bütçenizi sıkmadan kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Sıfır faiz imkanı ile evinizin hayalini şimdide kurabilirsiniz.

Dediğimiz gibi tamamen faizsiz ve vade farksızdır. Bu sistemin size kazandırdığı en büyük tasarruf ise zamandır. Birikim yaparak belki yıllar sonra alacağınız evinizi daha erken alabilirsiniz. Taksitlerinizi öderken herhangi bir sorun esnasında taksitlerinizi dondurabilir ve zamanı geldiğinde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Taksitleriniz bitmeden ev sahibi oluyorsunuz. Noter eşliğinde yapılan çekiliş ile evinize taşınırsınız ve yeni evinizde yaşamanın rahatlığı ile kira gibi kendi evinizin bedelini ödersiniz.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Faizsiz Konut Kredisi:

Aslında bir krediden çok konut hesabı mantı ile alınan devlet desteğidir. Bu konumuz ev almak için bir miktar birikim yapmış vatandaşlarımızı ilgilendirmektedir. Ziraat bankasına giderek bir konut hesabı açtırabilirsiniz. Açtığınız hesabınızda en az 3 yıl boyunca birikim yapmalısınız. Yaptığınız birikimin %20 si kadarını devlet size ödesin ve hayalinizdeki eve sahip olun.

Bir örnek ile açıklayalım, 3 yıl boyunca Konut Hesabınızda 100.000 TL birikim yaptınız. Ev almaya karar verip bunu bankaya bildirdiğiniz anda devlet size bu miktarın %20’si kadar yani 20.000 TL ödeme yapar. Birikim hesabnız için aylık en az 274,06  TL, en fazla 2.740,59 TL para yatırmanız gerekmektedir. Bu bankayı faizsiz konut kredisi veren bankalar listesine almamızın sebebi devlet desteğinin olmasıdır. Detaylar için Devlet Konut Kredisi haberimizi okuyup başvuru yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası TOKİ Kredisi yazımızda TOKİ’den ev almak isteyen vatandaşlarımıza devlet desteğinden bahsettik.

İlginizi çekebilir:  Hangi bankadan Kredi Çekmeliyim?

Faizsiz Konut Kredisi Gazi ve Şehit Aileleri İçin

01.03.2017 tarih ve 29994 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yönetmelik ile değişik 13.02,2014 tarih ve 28912 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Toplu Konut İdaresi Tarafından Şehit Ailelerine, Harp ve Vazife Malulleri Gaziler ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisi Hakkında Yönetmelik’te yer alan Kredinin Tutarı başlıklı 6. Maddesi gereği. Faizsiz Konut Kredisi miktarı 2018 ve 2019 yılı için 114.000 TL olarak belirlenmiştir. Detaylar için Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı adresini ziyaret edip yönetmeliği okuyabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

4 votes, average: 4,00 out of 54 votes, average: 4,00 out of 54 votes, average: 4,00 out of 54 votes, average: 4,00 out of 54 votes, average: 4,00 out of 5 (4 puan, ortalama: 4,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar (Dini ve 0 Faizli Krediler) 2018 Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *