Faizsiz (Helal) Kredi Sağlayan Bankalar

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Faizsiz (Helal) Kredi Sağlayan Bankalar
Faizsiz (Helal) Kredi Sağlayan Bankalar

Tüketiciler her kredi ürünlerinde olduğu gibi, yüksek faizlerden uzaklaşmaktadır. Bu durumlar bazen İslami adımlara göre kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız tarafından tercih edilmektedir. Ülkemiz üzerinde faizsiz kredi veren bankalar olmasına rağmen, gerekli faizleri sunarak kredi veren bankalarda bulunmaktadır. Bu durumda dinimize göre faiz kullanmanın ve almanın haram olduğunun bilgisi verilmiştir. Doğal olarak toplumumuzda faiz oranı koymayan bankalardan, helal kredi çekilmeye başlanmıştır. Bu konunun pek hassas olduğunun düşüncesi içerisinde kalarak, faizsiz kredi veren bankalar hakkında sizlere detaylar verelim. Eğer tam da bu konu üzerine bir arayış içerisindeyseniz ve aynı zamanda araba ya da ev alma düşünceniz var ise devlet desteği olan faizsiz kredileri alabilirsiniz ve buna ek olarak ihtiyaçlarınızı da bu parayla karşılayabilirsiniz.

Faizsiz(Helal) Kredi

Helal kredi olarak da geçen bu kredi ürünlerinde katkı payları devreye girmekte ve sizlerden herhangi bir faiz ödemesi talep edilmemektedir. Mevcut kiracılık derdinden kurtulmak ve kira ödemesi yapara gibi kredi ödeyerek ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız, faizsiz konut kredisi nasıl alınır sorusu hakkında detaylı olarak cevaplar aramaktadır. Aynı zamanda yine konutta dahil olmak üzere hayallerini gerçekleştirmek isteyen kişiler de, faizsiz taşıt kredisi 2018 konusunda gerekli tüm araştırmalarını sürdürmektedir. İslam esaslarını göz önünde bulundurarak herhangi bir faiz ödemesi almadan kredi veren bankaların olduğunu söylemek isteriz. Bu bankalar kredi seçimlerinde vatandaşların ilk tercihi oluyor.

Faizsiz krediler katılım bankaları tarafından sizlere katılım payı olarak sunuluyor. Bu kapsamda yer alan bankalar faiz uygulaması yerine daha çok kar oranı kavramını sistemlerine ekleyerek, helal yoldan kredi imkanları sağlıyor. Konusu geçen devlet veya özel sermayeli katılım bankaları elde ettikleri hizmet veya mal alımlarını gerçekleştirerek sizlere finansman desteğini sunuyor diyebiliriz. Buna yönelik olarak bankalar müşterilerin almak istediği bir malı veya taşınmaz değeri, satın alıyor. Bununla beraber satın aldığı ürünü daha sonra müşteriye kar payı ile satıyor. Bu çerçevede satışı yapılan mal veya hizmetin üzerinden elde ettikleri kar ile, bankacılık işlemlerini yapmaya devam ediyorlar.

İlginizi çekebilir:  Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Detayları

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Merkezi Kuveyt’te bulunmasıyla beraber Kuveyt Türk Bankası’na ait alt bir kuruluş olan Kuveyt Türk Katılım Bankası birçok kişiye hem ihtiyaç, hem de konut kredisi olarak sizlere faizsiz kredi imkanı veriyor. Satın alınmak istenen evi, banka sizlerin adına satın alıyor ve bunu sizlere kar payı koyarak satışını yapıyor.

Vakıf Katılım Bankası

Vakıfbank’a ait bir alt kuruluş olan Vakıf Katılım yeni ev almak isteyen herkesi, kısa süre içerisinde ev sahibi yapıyor. Yeni ev sahibi olmak isteyen birçok kişi faiz oranlarına oranla bu bankayı tercih etmektedir. Başvuru için internet bankacılığı, SMS veya şubelere giderek çok hızlı ve kısa sürede yapılmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası, T.C. Ziraat Bankası’na ait olarak devam eden katılım bankası olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Hem ihtiyaç, hem de konut kredileri üzerine sağladığı hizmetlerle son dönemlerin en iyi ve en uygun kredilerini sunmasıyla beraber, müşteri kitlesini bir hayli arttırmıştır diyebiliriz. Ziraat Katılım üzerinden alacağınız krediler için, sizlerin taşıması gereken bazı özelliklerin olduğunun bilgisini vermek isteriz. Bu şartların ilki kredi başvurusunu yapmanız, ayrıca alacağınız evin istenilen evraklar ile sizlere en yakında olan Ziraat Katılım Bankası’na gitmenizdir. Ziraat evi sizin yerinize satın alarak belirli bir kar oranı da üzerine eklemesinin devamında, evin satışını sizlere yapmaktadır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Faizsiz (Helal) Kredi Sağlayan Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *