Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar (Konutun Hepsine Kredi Almak)

Map Anasayfa Kampanyalar Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar (Konutun Hepsine Kredi Almak)
Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar (Konutun Hepsine Kredi Almak)

Ev almak isteyen milyonlarca insan evin ederini peşin olarak ödeyemedikleri için banka kredisi yada Mortgage kredisine başvurmaktadır. Ev kredisi 20 yıla kadar ödeme kolaylığı sağlarken Mortgage kredisi 30 yıla kadar kredi imkânı veriyor. Ayrıca ev kredisi yapım aşamasına başlanmamış evler için verilebilirken Mortgage kredisi inşaat halindeki binalar için verilmektedir. Ev kredisi ve Mortgage kredisi evin ederinin %75i kadar olmaktadır. Yani 100.000 TL’lik ev almak isteyen birisi evin 25.000 TL sini peşin ödemesi gerekmektedir. Bankalara geçmeden önce emeklilerimiz için hazırladığımız Emeklilere Konut Kredisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Günümüz şartlarında da bu şekilde peşinat vermekte zorlanan milyonlarca insan bulunmaktadır. Bu nedenle ki evin tamamına kredi veren bankalar şeklinde araştırma yapmaktadırlar. İşte tam bu aşamada 2011 yılınca çıkartılan kanun doğrultusunda bazı bankalar evin tamamına kredi veriyor. İstenilen teminatların yerine getirilmesi sonucunda evin tamamına kredi imkânı sağlanmakta ve ev hayali olanlar bu durumdan faydalanabilmektedir. Peşinatsız konut kredisi yazımızda bir kaç bankadan bahsetmiştik. Dilerseniz oradan da diğer bankaları okuyabilirsiniz.

Evin hepsine kredi çekebilmek için bankaların istedikleri teminatlar:

  • Aylık gelir belgesi( Aylık gelirinizin %75 i taksit tutarını ödeyebilecek durumda olmalıdır.)
  • Ek gelir belgesi( Aylık geliriniz ev kredisini karşılayamaz durumda ise istenilir)
  • Ortak gelir beyanı(Aylık geliriniz kredi taksit tutarını ödeyemez durumunda ise anne, baba, kardeşyâda eşinizin gelir belgesi ve imzası gerekmektedir)
  • Bunların hiç biri yoksa evin ederinin %75 i kadar ev kredisi çekilir kalan %25 lik kısım ise ihtiyaç kredisi çekilerek karşılanabilir.
  • Taşınmaz mal varlığı tapusu(Yukarıdaki belgelerin hiç birinin olmaması durumunda istenilir)

Bankalara belirtilen belgeleri ulaştırmanız durumunda evi ipotek altına almakta ve evin tamamına kredi imkânı sağlamaktadır. Aynı şekilde taşınmaz mal varlığınızın ederinin %75 i kadar kredi imkânı sağlamaktadır. Gerekli şartların sağlanması durumunda evin tamamına kredi alma yolu açılır.

İlginizi çekebilir:  Dolar ne kadar oldu ? [02.04.2019]

 Evin Hepsine Kredi Veren Banka Listeleri (Yüzde Yüzüne)

Ziraat Bankası Evin Hepsine:

Banka Evim Ziraattan Kampanyası ile hemen her türde gelir sahibine kredi sunuluyor. Uygun faiz oranı ve vade imkânı ile ev kredisi almak oldukça kolay olmaktadır. Ziraat Bankası ev kredisi çeşitleri şu şekilde olmaktadır;

  • Çifti Ev Kredisi Kampanyası: 120 ay vade de, 6 aylık veya 12 aylık taksitler şeklinde ödeme yapabilirsiniz.
  • Ortak Konut Kredisi: Eş, anne ve babanın geliri ile evin tamamına kredi çekebilirsiniz.
  • İlk Yıl Faiz Ödeme Kredisi: İlk yıl sadece faiz ödenmektedir.

İlginizle Alakalı Diğer Kampanyalar;

Halk Bank Evin Tamamına Kredi Kampanyası

Evin tamamına kredi veren bankalar: Hepsine, Yüzde yüzüne 2018
Evin tamamına kredi veren bankalar: Hepsine, Yüzde yüzüne 2018

Halk Bank evin yüzde yüzüne kredi veren bankalar arasında uygun faiz oranı sunan bankalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.120 aya varan vade imkânı ve vade süresini 3 ay olarak belirlenmesi kullanıcıları oldukça rahatlatmıştır. Üstelik faiz oranı ise %0,89 olmaktadır.

Dost Konut Kredisi: 100.000 TL ye kadar kredi imkânı sağlamaktadır. Borç kapatma kredisi niteliğinde verilen kredinin vade imkânı ise 80 ve 120 ay olarak belirlenmiştir.80 ay vadeli çekilen kredinin faiz oranı %0,80 iken 120 ay vadeli çekilen kredinin faiz oranı %0,89 olmaktadır.

Canım Evim Kredisi: 100000 TL ye kadar ev kredisi imkânı sunan banka 180 aya kadar da vade fırsatı sağlamaktadır. Uygulamış olduğu faiz oranı ise %1,09 olarak belirlenmiştir.15 yıla kadar da ödeme imkânı sağlanmaktadır.

İlginizi çekebilir:  Emlak Konut Başakşehir Evleri (2018)

Yapı Kredi Ev Kredisi:

Yapı Kredi Bankası evin tamamına kredi veren bankalar arasında gösterilebilir. Evin değerinin %80 nına kadar kredi vermekte kalan kısmı ise ihtiyaç kredisi yolu ile karşılamaktadır. Banka 120 ay vade imkanı vermektedir. Bütün kampanya detayları için Yapı Kredi Konut Kredisi isimli makalemizi tıklayarak okuyabilirsiniz.

Evin tamamına kredi veren bankalar arasında en uygun faiz oranı ve en uzun vade imkânı sağlayan bankalar bu şekilde olmakla birlikte 2018 yılı itibari ile başka bankalarda kampanyalar düzenlemiştir.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar (Konutun Hepsine Kredi Almak) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *