Evi Olmayan Vatandaşlara 250 Bin Lira Kredi Müjdesi

Map Anasayfa Destekleme Evi Olmayan Vatandaşlara 250 Bin Lira Kredi Müjdesi
Evi Olmayan Vatandaşlara 250 Bin Lira Kredi Müjdesi

Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak amacıyla açıklanan pakette yer alan düşük faizli konut kredisi kampanyası sayesinde bir çok vatandaşımız ev sahibi olmuştu. Normalleşmeye geçiş süreciyle birlikte konut kredisi faizlerinin yükselmesi piyasadaki hareketliliği azalttı. İşte bu noktada hem konut piyasasını canlandırmak, hem de evi olmayan vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla devlet yeni bir destek paketi açıkladı. Evi olmayan vatandaşlara 250 bin lira kredi müjdesi detayları ve şartları bu yazımızda.

Devletten Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Kredi Desteği

Devlet tarafından son zamanlarda evi olmayan vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için bir çok imkan sunuldu. Pandemiyle mücadele döneminde %0,68’lere varan faiz kampanyasıyla birlikte bir çok vatandaş ev sahibi olurken, bir çok vatandaş da çeşitli sebeplerden dolayı kampanyadan faydalanamamıştı. Normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte faiz oranlarının yükselmesiyle birlikte kampanya ortamındaki piyasa hareketliliği neredeyse durdu. Gerek ev sahipleri, gerek emlakçılar ve gerek ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bu kampanyanın devam etmesi için CİMER aracılığıyla çok sayıda başvuruda bulundular. Bu başvuruların neticesinde bir takım gelişmeler yaşandı ve biz de bu gelişmeleri sizler için araştırdık. Dilerseniz gelin detaylara bir göz atalım.

0 Faizli Konut Kredisi Var mı ?

Konuyla ilgili yapılan araştırmalar neticesinde; inşaat piyasasında yaşanan durgunluğun genel olarak bir çok finans alanını etkilediği bilindiğinden, piyasaya hareketlilik getirmek için tekrar bir konut kredisi kampanyası getirileceği düşünülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından vatandaşları sevindirecek bir müjde verileceği ile ilgili hemen hemen her gün yeni bir haber gündeme geliyor. Ancak bu kampanya yapılsa bile faiz oranının %0 olması çok düşük bir ihtimal gibi gözüküyor.

Halkbank Konut Kredisi Detayları

Halkbank, Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası çerçevesinde %0,99’luk bir faiz oranıyla konut kredisi hizmeti sunmaktadır. %0,99 faiz oranlı konut kredisi ise fiyatı 1 Milyon liraya kadar olan sıfır evler için geçerlidir. Halkbank, sıfır konut alımlarında fiyatı 1 Milyon liranın üstünde olan konutlar içinse faiz oranını %1,09 olarak belirlemiştir.

İlginizi çekebilir:  Devlet Destekli Sertifikalı Tohum Alma Kredisi ve Kredi Veren Bankalar 2018

Halkbank aracılığıyla ikinci el ev satın almak isteyen müşterilerinse %1,19 gibi bir faiz oranıyla kredi kullanabileceklerini de söylememiz gerekir. Çeşitli esnek ödeme fırsatları da sunan Halkbank, konut kredisinde müşterinin isteğine göre 120 aya kadar vade seçeneği de sunmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Detayları

Ziraat Bankası; Çalışanın Artısı Konut Kredisi ve Emeklinin Artısı Konut Kredisi olmak üzere, müşterilerine iki ayrı kredi seçeneği sunmaktadır. Halkbank’a göre daha fazla vade seçeneği (180 Ay) sunan Ziraat Bankası’nın faiz oranı ise Halkbank’a göre biraz daha yüksek. Sıfır konutlarda da, ikinci el konutlarda da Ziraat Bankası’nın uyguladığı faiz oranı %1,29‘dur.

Vakıfbank Konut Kredisi Detayları

Vakıfbank da Sarıpanjur Konut Kredisi adı altında yürüttüğü kampanyada; sıfır konutlar ve ikinci el konutlar için ayrı faiz oranları uygulamaktadır. Sarıpanjur Konut Kredisi kampanyasında 120 aya kadar veya 180 aya kadar olmak üzere vade sayısı değişkenlik göstermektedir. Sarıpanjur Konut Kredisi kampanyasıyla sıfır ev almayı düşünen vatandaşlara uygulanan faiz oranı %0,99 iken; ikinci el ev almayı düşünen vatandaşlara uygulanan faiz oranı ise %1,19‘dur.

250.000 Lira Konut Kredisi Başvuru Şartları

Başvuru yapan herkesin bu kampanyalardan faydalanamayacağını belirtmek isteriz. Bu kampanya, daha önce herhangi bir şekilde ev sahibi olamayan vatandaşların ev sahibi olması için hizmete sunulmuştur. Dolayısıyla daha önce ev sahibi olmuş vatandaşların yapacakları başvuruların sonucu olumsuz olacaktır. Gerçekleştirilen başvurunun sonucunda ev tamamen ipotek altına alınacağı için kredi sicili, Findeks kredi notu gibi şartlar da aranmamaktadır. Bu kampanyadan faydalanabilmek için aranan tek şart, daha önce herhangi bir ev sahibi olmamış olmaktır.

Bu yazımızda sizlere evi olmayan vatandaşlara 250 bin lira kredi müjdesi detayları ve şartları ile ilgili bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Evi Olmayan Vatandaşlara 250 Bin Lira Kredi Müjdesi Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *