Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kredi başvurularının oldukça arttığı bugünlerde, yeni bir kampanya ile karşınızdayız. Özellikle pandemi süreci sonrası ülkemizdeki bankaların kredi verme yatkınlığının arttığını düşünürsek, bu kampanyadan bir çok insanın faydalanmasından daha doğal bir durum olamaz. Kampanyamızın konusu; çalışmayan ev hanımları için ihtiyaç kredisi veren bankalar. Bu yazımızda sizlere ev hanımlarına kredi, çalışmayan ev hanımlarına kredi, ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Ev Hanımları İçin Anında İhtiyaç Kredisi

Gelir belgesi olmadan, sadece bir kaç dakika içerisinde kullanabileceğiniz ihtiyaç kredisi hakkındaki tüm detayları bu yazımızda derledik. Kişisel ihtiyaçlarınızdan, ev harcamalarına kadar tüm masraflarınızı 36 aya varan vadelerle ödeyebilecek şekilde ihtiyaç kredisiyle karşılayabilirsiniz. Dilerseniz detaylı inceleyelim.

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Belli şartları taşıyan ev hanımlarına ihtiyaç kredisi kullandıran bazı bankalar mevcuttur. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

Enpara.com

QNB Finansbank’ın dijital şubesi olan Enpara.com işi olmayan bayanlara 20.000 TL ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. QNB Finansbank şubelerine gidip başvuru yapılabileceği gibi, Enpara.com üzerinden de yapılabilmektedir. Çekeceğiniz kredi miktarına göre de faiz uygulanacaktır.

CEPTETEB

Enpara.com gibi bir diğer dijital banka ise CEPTETEB bankasıdır. Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) dijital şubesi olan CEPTETEB üzerinden 1.000 TL ile 18.000 TL arasında online olarak kredi başvurusu yapma olanağı tanımlanmaktadır.

İş Bankası

İş Bankası da çalışmayan ev kadınlarına kredi veren başka bir bankadır. Banka 3.000 TL ile 15.000 TL arasında kredi imkânı sağlamaktadır.

İlginizi çekebilir:  Denizbank Yeni Yıl Kredisi (Şartlar, Başvuru ve Hesaplama)

Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası da artık ev hanımlarına ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredinin üst limiti 12.000 TL olup, 3 ay erteleme seçeneği mevcuttur.

Denizbank

Denizbank da çalışmayan ev kadınlarına 8.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi olanağı sunmaktadır. Denizbank’ın uyguladığı faiz oranının diğer bankalardan daha yüksek olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi adı altında 25.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. 36 aya kadar vadesi olan banka üstelik oldukça uygun faiz olanağı sağlamaktadır. Buna ek olarak; KOSGEB 50.000 TL Hibe ile iş kurmak isteyen bayanlara faizsiz, geri ödemesiz olarak verilen devlet desteğinde de Ziraat Bankası aracı kılınmıştır.

NOT: Devlet desteği ile çalışmayan ev hanımları emekli olabilmektedirler. Detaylar ve başvuru için Ev Hanımlarına Emeklilik yazımızı okuyunuz.

Fibabanka Ev Hanımlarına Anında 20.000 TL İhtiyaç Kredisi

Daha önce kullanmış olduğu banka hizmetlerinde bir gecikme yaşamayan ve kredi notu uygun seviyede olan ev hanımları için Fibabanka tarafından anında 20.000 TL ihtiyaç kredisi verilmektedir. Uygun müşterilerin kredileri 5 dakikada onaylanmaktadır ve anında hesaba geçmektedir. Bu krediyi 36 aya varan taksitlerle geri ödeme şansı vardır. Kredinin faiz oranı müşteri skoruna göre değişmektedir.

Bankaların Kredi İçin Dikkat Ettiği Hususlar

Bankalar; gelir belgesi olsun veya olmasın, bir müşterisine kredi kullandırmadan önce bir çok konuyu detaylı olarak incelerler. Bunları ayrıntılı olarak ele alalım.

Sicil notu:

Çalışmayan ev hanımlarının bankalara kredi için başvurmaları sonucunda kredi sicil notu incelenmektedir. Kredi sicil notu kullanılan kredi kartları ve banka kartları ile incelenmektedir. Çok düşük olmamaları halinde gelir belgesiz kredi imkânı sağlanmaktadır.

Ek Gelir Beyanatı

Düzenli gelirinizin olması bankaların kredi vermesi için şart değildir. Ek gelirinizin olması, gelir belgesiz kredi çekmeniz için yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilir:  Burgan Bank'tan Anında Onaylı Gelir Belgesiz Kredi

İpotek

Herhangi bir taşınmaz mal varlığınız varsa bankaya ipotek ettirerek mal varlığınızın ederinin 2/3 ü kadar kredi çekme imkânına sahip olabilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi yazımızı okuyarak; ev, araba, arsa gibi bankaya gösterilen teminatlar karşılığında başvuru yapabilirsiniz.

Emekli Aylığı

Anne ya da babanız vasıtası ile herhangi bir emekli aylığı alıyorsanız bankaların size gelir belgesiz kredi vermemesi için hiç bir nedeni kalmayacaktır.

Kefil

Bazı bankalar çekilecek olan kredinin miktarı doğrultusunda kefil isteyebileceklerdir. Bu durumda da aylık düzenli geliri olan bir tanıdığınızı kefil göstererek kredi çekebilirsiniz. Ayrıca kefil olması durumunda da kredi miktarında da artış olacaktır.

Çalışmayan ev hanımlarının belli bir geliri olmaması nedeni ile çok yüksek bir meblağ kredi çekememelerinden dolayı bankalar genellikle ihtiyaç kredisi adı ile bu krediyi sunmaktadır. Çalışmayan bayanlar bir çok şekilde kredi alabilmektedir.

Bu yazımızda sizlere ev hanımlarına kredi, çalışmayan ev hanımlarına kredi, ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler sunduk. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
  1. Ali halis

    Gönlünüze bilgilerinize saglik her daim ISINIZ GUCUNUZ DAIM OLSUN
    SAYGILARIMLA.

    • access_time 7 May 2022, 3:23
    • Cevapla