Esnaf Kefalet Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır?

Map Anasayfa Genel Rehber Esnaf Kefalet Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır?
Esnaf Kefalet Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır?

İş yerlerinin artan borçlarını kapatması için alternatifler arasında en başta kredi çekmek vardır. Ele geçen toplu para ile borçlar ödenebilir ve iş yeri daha verimli hale getirilebilir. Esnaf kefalet kredisi, odaya kaydı olan ve sicili temiz kişilere verilir. Devlet bu konuda destek olmaktadır. Esnaf kefalet kredisi faizi, banka kredilerine göre çok daha düşüktür.

Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Alınır?

Esnafların iş yerlerindeki ihtiyaçlarına ve borçlarına çözüm bulmak için kredi ihtiyaçları olmaktadır. Türkiye Esnaflar ve Sanatkarlar Odası ile kooperatiflerin desteğiyle bu destek Halkbank bünyesinde esnaflara verilmektedir. Devlet destekli Esnaf kefaleten kredi başvuru şartları, başvuru koşulları gibi tüm bilgileri bu yazımızda erişebilirsiniz. Esnaf Kefalet Kredisi almak için ne gerekli, şartları nedir, kefaletten esnaf kredisi almak gibi konuları detaylıca ele aldık.
Ülkemizde yaşanan ekonomik çalkantılarla birlikte finansal durumları da kötü etkilemektedir. Durum böyle olunca esnaflarımıza destek olması için bankalar kredi fırsatları sunmaktadır. Binlerce esnafın sıkça sorduğu ‘Esnaf Kefaletten kredi nasıl çekilir?’ ve ‘devlet destekli kredi kampanyası olan esnaf kefalet kredisini nasıl alabilirim? Soruları nedeniyle bu konuya bir açıklık getirmek için detaylı bir araştırma yaptık ve bu yazımızda bu konudan bahsettik. Esnaf Kredisi Ödenmezse ne olur diye merak edenler içinde makalemize tıklayabilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredisi Nedir? Şartları Nelerdir?

Esnafların bankalardan ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye Esnaflar ve Sanatkârlar Odası ve kooperatifler sayesinde, esnaftan kefil istenmemektedir. Esnafların borçlarını ödeyebilmeleri, borçlarını ödeyebilmeleri ve iş yerlerinde sahip olmaları gereken sermayeyi elde edebilmeleri kısaca tüm finansal ihtiyaçlarını gidermek için bankalardan yapacakları kredi başvurularında kefil göstermek zorunda olmayacaklardır. Bankalardan çekilecek olan esnaf kefalet kredisi için elbette bazı şartlar bulunacaktır. Bu şartlar; esnaf ve sanatkarlar odasından olunması, esnaf ve sanatkarlar odasında kaydının olması, esnafa kefalet olacak kooperatifin bulunduğu bölgeye yakın bir yerde oturması ve yapılan işin kooperatif bünyesinde olması, birden çok esnaf ve sanatkarlar odasından, esnafın ortaklığının bulunmaması gerekmektedir.

İlginizi çekebilir:  Avukatlık Olana Kredi Veren Bankalar (İcralık Olanlar Dahil)

Yukarıda da belirtildiği gibi EKK almak isteyen esnafların yerine getirmesi gereken şartlar belirtildi. EKK şartlarını yerine getiren esnaflar, Halk Bankasından bu krediyi kullanabileceklerdir. Esnafların alacakları kredinin farkını ise devlet tarafından karşılanmaktadır.

Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Alınır? Ne Yapmalıyım?

Esnaf kefalet kredisi almak isteyen esnafların yukarıda belirtilen şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca esnafların bulundukları kooperatiflere, EKK başvurusunda bulunduktan sonra kurul yapmış olduğunuz esnaf kefalet kredisini değerlendirerek size en geç 15 gün içinde cevap vereceklerdir. Eğer krediniz olumlu yanıtlanırsa, sizi Halk Banktan EKK başvurunuzu yapıp kredinizi kullanabileceksiniz. Ancak kooperatifler olumsuz cevap da verebilirler.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Esnaf Kefalet Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır? Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *