Engelli Vatandaşlar için Faizsiz Konut Kredisi

Map Anasayfa Genel Rehber Engelli Vatandaşlar için Faizsiz Konut Kredisi
Engelli Vatandaşlar için Faizsiz Konut Kredisi

Engelli Konut Kredisi

Engelli vatandaşlar engel durumlarından dolayı çalışamadıkları için kredi çekmek bir hayli zor oluyor. Özellikle özel bankalar da bu durum daha fazla olmakta. Normal ihtiyaç kredisi bu kadar zor olurken Ev Kredisi engelli vatandaşlar için imkansız bir hale gelebiliyor. Devletten aldıkları engel maaşları ile kredi çekmeye çalışanlar ise ev fiyatlarının yanında oldukça az bir miktar kredi çekebiliyorlar. Tabi bu durum ayrıca kendi geliri olanlar için farklı. Bankalar engelden çok gelire odaklandığı için geliriniz kredi çekmeye yeterliyse hiçbir sorun olmadan Konut Kredisi çekebilirsiniz ancak sadece devletten aldığınız engelli maaşınız ile kredi çekmeye çalışırsanız çekemeyebilirsiniz. Lakin devletimiz bu konuda büyük bir adım atarak engelli vatandaşların kredi çekmelerine büyük olanaklar sağlamaktadır.

Engelli Vatandaşlar Konut Kredisi Çekebilir mi?

Engellerinden dolayı devletten belirli bir ücret alan Engelli vatandaşlar, bankalara ev kredisi için başvuruda bulunduğu zaman genelde bu durum olumsuzlukla sonuçlanıyor. Lakin sadece devletten engelli maaşı almayıp da başka geliri olan Engelli Vatandaşlar dilediği bankalardan kredi çekebilmektedirler. Bankaların Engelli vatandaşlara kredi vermemesinin tek sebebi krediyi ödemeyeceğini düşünmeleridir. Bu yüzden bankaların şartlarını karşılayanlar daha uygun faiz oranları ile rahatlıkla kredi çekebilirler. Peki bankalardan kredi çekmek istediklerinde olumsuz yanıt alan Engelli Vatandaşlar ev sahibi olamayacak mı? Tabi ki olacak.

Bankalar haricinde de Engelli vatandaşlar için bir alternatif bulunmakta. Devlet Engeli olan vatandaşlar için onlara destek sunmaktadır. TOKİ Engelli vatandaşlar için faizsiz bir şekilde Konut Kredisi sunmaktadır. Tabi ki belirli bir şart altında. Yazımızın devamında bu şartlara ulaşabilirsiniz. Peki TOKİ’den faizsiz bir şekilde ev kredisi çekerek nasıl konut sahibi olabilirsiniz?

TOKİ Faizsiz Engelli Konut Kredisi Çekme

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) engelli vatandaşlar için oldukça olanak sağlıyor. TOKİ her yaptığı inşaatlarda engelli vatandaşları da düşünmekte ve %5 lik oturma alanını engelli vatandaşlara ayırmaktadır. Bu yüzden TOKİ’den belli bir şartları yerine getirdiğinizde faizsiz bir şekilde kredi çekebiliyorsunuz. TOKİ’den konut alıp faizsiz bir şekilde ödemeleri gerçekleştirmek istiyorsanız TOKİ’ye başvuruda bulunarak kuraya katılabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  350 Bin TL Konut Kredisi 120 Ay Hesaplama (Tüm Bankalar)

TOKİ’nin Faizsiz Engelli Evleri için Başvuru Şartları

TOKİ, dar gelirli ailelerin ev sahibi olmasını sağlarken, Engelli Vatandaşlarımızın da ev sahibi olmasını belirli şartlara göre sağlamaktadır. Şartları yerine getirenler ise hiçbir faiz ödemeden evlerini alıp kredilerini ödemeye başlayabilecekler.

Satın alınacak konutta en az 3 yıl ikamet etmek,

25 yaşından büyük olmak,

En az % 40 engelli olmak ve bunu belgeleyebilmek

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Engelli Vatandaşlar için Faizsiz Konut Kredisi Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Engelli Vatandaşlar için Faizsiz Konut Kredisi Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
  1. atilla aksoy

    benim yuzde 56 engelim var tekirdag tokiden nasil yaralana bilirim

    • access_time 13 Şub 2019, 11:11
    • Cevapla