En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2018 (10 yıl, 15 yıl, 30 yıl Vade)

Map Anasayfa Kampanyalar En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2018 (10 yıl, 15 yıl, 30 yıl Vade)
En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2018 (10 yıl, 15 yıl, 30 yıl Vade)

Sevgili ziyaretçilerimiz, en uzun vadeli konut kredisi veren bankalar ile ilgili İnternetteki EN DETAYLI ve GERÇEKÇİ bilgileri sizler için toparladık. Her bütçe için konut kredisi veren bankalar veya bankalarla anlaşmalı olan şirketleri (Emlak GYO, Fuzulev vs) bu yazı içerisine topladık. Uzun vadeli kredi ile ev sahibi olmak için yapmanız gereken tek şey yazımızı dikkatlice okumanızdır. Örnek verecek olursak, Şekerbank konut kredisi hakkında sadece 30 yıl vade bilgisi sunulup ayrıntılara inilmemektedir. Oysa ki Şekerbank uzun vadeli konut kredisinin kişiye özel, her bütçeye uygun imkanları ve faiz oranları vardır. İhtiyaç kredisi ihtiyaçlarınız için En uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazımızda Yer Alan Başlıklar Şunlar:

  • ŞekerBank Konut Kredisi (30 yıl Vade, KİŞİYE ÖZEL ÖDEMELER)
  • Garanti MortGage (Faiz Oranları ve Detayları)
  • DenizBank Mortgage (Evin Tamamına Kredi)
  • Emlak Konut 20 Yıl Vade (faizsiz Proje Detayları)
  • Fuzulev (Faizsiz Konut Sahibi Olun)
  • Eminevim (Faizsiz Konut Sahibi Olun)

Yazımızda öncelikle bankalardan ve akabinde bankalarla anlaşmalı olan konut projelerinden bahsedeceğiz. 10 yıl, 15 yıl, 20 yıl, 25 yıl hatta 30 yıl vadeli konut kredisi hakkında pek bilinmeyen yönleri ve düşük faiz oranlarını ele alacağız. Yazımızın devamında da göreceğiniz gibi faizsiz olarak konut sahibi olabileceksiniz. Emeklilerimiz için ev kredisi veren bankalara emekliye konut kredisi isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Garanti MortGage (240 Ay)

Garanti Morgıç ile 240 ay vade de kendi evinize sahip olabilirsiniz. Garanti bankası çatısı altında sunulan bu kampanya gayrimenkul finansman sistemi niteliğindedir. 500.000 TL‘ye kadar konut kredisi çekmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi teminatı olarak almak istediğiniz eve ipotek tahsis edilmektedir.  Kredi faiz oranı %1,13 tür.  Diğer bankalara oranla gerçekten düşük bir faiz sunmaktadır. Tabi sizin için en iyi banka hangi? Onu bütçeniz ve hangi bankanın müşterisi olduğunuz belirler.

İlginizi çekebilir:  QNB Finansbank Ek Hesap Faizi, Nasıl Açılır ve Başvuru

Garanti Mortgage ile ilgili diğer detaylara aşağıdaki videoyu izleyerek ulaşabilirsiniz.

Garanti bankasına ait diğer avantajlı konut kampanyaları için Garanti Konut Kredisi yazımızı okumanızı öneririz.

DenizBank Mortgage (Evin Hepsine, Peşinatsız)

Türkiye’nin ileri gelen bankalarından DenizBank’ta en uzun vadeli konut kredisi veren bankalar arasındadır. 25 yıla varan vade olanaklarıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Denizbank Mortgage kredisi de iki kampanyadan oluşmaktadır.

DenizMortgage: Bu kredi ile satın alacağınız evin en fazla %80’i için kredi çekebilirsiniz. Ayrıca vade sürelerine göre de faiz değişimi gözlemlenmektedir.

  • 1 – 120 Ay Vade %1,40
  • 121 – 300 Ay Vade %1,42 faiz işlenir.

DenizBank %100 Mortgage: İçerisinde yaşamak istediğiniz evi almak için peşinat ödemenize gerek kalmıyor. Hayalinizi süsleyen evin ekspertiz değerinin tamamına kredi alabilirsiniz. Bunun için şuan ki konutunuz içinde ayrı bir ekspertiz raporu hazırlanır. Ek olarak emekli vatandaşlarımızdan kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Evin hepsine kredi veren diğer bankalara ulaşmak için Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar derlememizi okuyabilirsiniz.

Başvuru için gerekli belgeler: Kredi için başvuru formu, TC. Nüfus Cüzdanı, satın alınmak istenen eve ait tapu fotokopisi ve hane halkının aylık gelir belgesi.

ŞekerBank Kiraya Son (30 Yıl Vade, Esnaf ve Çiftçilere de Ayrıcalık)

Şekerbank bilindiği gibi 30 yıl vadeli konut kredisi vermektedir. Tabi bu krediyi dilerseniz 10 yıl vadeli, 20 yıl vadeli olarak kullanabilirsiniz. Fakat bu kredi de kendi içerisinde bir çok kampanyaya ve kampanya dahilinde farklı faiz oranlarına ayrılmaktadır. Şimdi bunları sırayla yazımıza işleyeceğiz.

Kampanya hakkında bilmeniz gereken belli başlı koşullardan bahsederek kredi çeşitlerine geçebiliriz. Başvuru limiti en fazla 900.000 TL‘dir. Ekspertiz ücreti her tutar için 560 TL‘dir. Kullandığınız her 10.000 TL için 50 TL tahsis ücreti alınır.(100.000 TL için 500 TL tahsis ücreti gibi…) Son olarak taşınmaz rehin ücretleri için 150 TL talep edilmektedir.

1. Kiraya Son Konut Kampanyası (Kamu Çalışanı, Özel Sektör vs)

Türkiye de bütün bankalar arasında en uzun vadeli konut kredisi veren banka şüphesiz ki bu bankadır. Şekerbank’ın bütün bütçeleri düşündüğü bu kampanya da kira öder gibi ev sahibi olabilme imkanınız var. İster 10 yıl ister 30 yıl vade seçeneği ile şeker bank konut kredisini alabilirsiniz. Üstelik verdiği faiz oranı da diğer bankalara oranla bir hayli düşüktür.  Kredinin 10 yıl vadeye kadar olan bölümünde % 1,12 faiz, 10 yıldan sonraki bütün vadeleri için % 1,19 faiz uygulanır.

İlginizi çekebilir:  Kredi Notu Nedir
Vadeler Faiz Oranları Aylık Taksit Yıllık Maliyet Oranı
10 Yıl %1,12 1.519 TL %14,6526
15 yıl %1,19 1.351 TL %15,5312
20 yıl %1,19 1.264 TL %15,4941
25 yıl %1,19 1.225 TL %15,4750
30 yıl %1,19 1.207 TL %15,4648

2. Gelirine Uygun Konut Kredisi Kampanyası

Bilindiği gibi konut kredisi taksitleri oldukça yüksek olmaktadır. Zira çekilen meblağ ne kadar fazlayla o kadar fazla aylık taksit ödeniyor. Bu nedenle gelirinize uygun taksitlerle ev kredisi almanız daha kolay olur. Şekerbank ile taksitlerinizi gelirinize uydurarak ödeyin. İlk yıla ait ödemeleriniz düşük tutarlarla başlasın. Her geçen yılda da %3 veya %5 oranında ödemeleriniz artarak bitsin. Fakat bu kredinin vade süresi 10 yıl ile sınır olup faiz oranı ise bütün vadelerde %1,19‘dur.

3. Herşey Dahil Konut Kredisi (Masrafsız)

Başlıktan da anlaşılacağı üzre, bu konut kampanyasının masrafları bulunmamaktadır. Her şey dahil kampanyasını 30 yıl vade ile alabilirsiniz. Kredinin faiz oranı 1,23%‘tür. 100.000 TL için 30 yıl (360 ay) vadede aylık 1.245 TL taksit ödersiniz.

4. Çiftçiye Özel Konut Kredisi

Çiftçiler için konut kredisi kampanyası yapan tek bankadır. Bu kredi kampanyasının özelliği ise anında kredinizi alırsınız ve ödemelerinizi hasat dönemlerinde yaparsınız. Yani, kredi taksitlerinizi aylık, 3 aylık ve hatta 6 aylık ve hatta 1 yıllık olarak yapabilmeniz mümkündür. Çiftçilere uygulanan bu ev kredisinin faiz oranı %1,19 olarak belirlenmiş.

5. Esnafa Özel Konut Kredisi

Yine aynı şekilde esnafımızda bu krediden 360 ay vade ile yararlanabilir. Ödemelerini 1 ay, 3 ay ve 6 ay olarak taksitlendirebilir. Yine bu kredi türünün de faiz oranı %1,19’dur. Ayrıca yine esnafımıza da masrafsız konut kredisi imkanı sunulmaktadır. Dosya masrafı ödemeden % 1,23 faiz oranı uzun vadeli konut kredisi alabilirsiniz. Masraf almayan diğer bankalara göz atmak için Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Turkcell'den hediye 22 GB İnternet

Faizsiz Ev Sahibi Olabileceğiniz Diğer Projeler (Banka Anlaşmalı)

En uzun vadeli konut kredisi veren bankalar 2018, 10 yıl vade ile konut kredisi, 20 yıl vade ev kredisi veren bankalar, hangi banka uzun vadeli konut kredisi vermektedir
En uzun vadeli konut kredisi veren bankalar 2018 (180 ay 360 ay vadeler)

Burada bahsedeceğimiz projeler ise bankaların anlaşmalı olduğu ve uzun vadede vatandaşları ev sahibi yapan projelerdir. Peşinatsız ve kira öder gibi en uzun vadede ev sahibi olabilirsiniz.

Emlak Konut (240 Ay Sıfır Faiz)

Bildiğiniz gibi bankalardan konut kredisi alırken en az %0,80 dolaylarında faizler sunulmuştu. Fakat Emlak GYO ile 5 yıl (60 ay) vadede faizsiz konut sahibi olabiliyorsunuz. 240 ay vadede emlak konut üzerinden ev sahibi olmak için %5 peşinat verip %0,79 faiz oranından faydalanabilirsiniz. Vade süresini kısaltırsak, 120 ay vade için ise peşinat ödemeden %0,45 faiz oranı ile ev sahibi olabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler ve anlaşmalı bankalar için 20 Yıl Vade Emlak Konut projeleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Eminevim Sistemi

Sistemin diğer bir ismi “El Birliği!” olarak bilinmektedir. Vatandaşların bir araya getirilerek yardımlaşarak gayrimenkul sahibi olmalarını sağlamaktadır. Bu sistem ile 10 binlerce vatandaş ev sahibi olmuştur. Faiz ödemeden dilediğiniz yerden beğendiğiniz evi alabilirsiniz.

Taksitlerinizi ve vade süresini kendiniz belirlersiniz. Peşinat ve taksitler bütçenize göre ayarlanarak sizlere sunulur. Sürpriz masraflar ile karşılaşmazsınız. Dileyen herkes sisteme kayıt olabilir. Kendi sırası gelen vatandaş hemen ev sahibi olur.  Detaylar ve başvuru için Eminevim şubelerine uğramanız yeterlidir.

Fuzulev Ev Sahibi Olma

Türkiye’nin dilediğiniz yerinde ev sahibi olmanız mümkündür. Çekiliş sistemi üzerine kurulu olduğu için ilk aylarda bile ev sahibi olabilmeniz mümkündür. Ödediğiniz taksitler tamamen faizsiz ve vade farksız olarak temin edilir. Sistemin bir çok çeşidi bulunmaktadır.

Maliyetsiz Kampanya: Ev sahibi olmak isteyen aileler 40 ile 120 kişilik gruplardan birine dahil olurlar. Tıpkı altın günlerinde işleyen bir mekanizma ile çalışır. Her ay noter huzurunda yapılan çekilişte bir aile ev sahibi olur. Bu ve bunun gibi bir çok farklı grup seçenekleri bulunmaktadır. En uzun vadeli konut kredisi veren bankalar hakkında sormak istediklerinizi yazı altından bizlere iletebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2018 (10 yıl, 15 yıl, 30 yıl Vade) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *