En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (60 Ay, 120 Ay Vadeli 2018)

Map Anasayfa Genel Rehber En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (60 Ay, 120 Ay Vadeli 2018)
En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (60 Ay, 120 Ay Vadeli 2018)

En uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar ile ilgili en kapsamlı araştırmaları sizler için derledik. Bir çok banka uzun vadeli bir şekilde ihtiyaç kredisi vermektedir. Neredeyse her banka da bazı koşullar altında uzun vadede(60 ay-120 ay) ihtiyaç kredisi vermektedirler. Normal şartlarda bütün bankalar ihtiyaç kredilerini 48 aydan fazla vade imkanı ile verememektedir. Fakat bir takım şartlar sonucunda vade süreleri yükselebilmektedir.

Bilgilendirme! Yazımız içerisinde 48 aydan fazla vade imkanı ile kredi veren bankaları sıraladık. Faiz oranları ve örnek hesaplamaları ile sizlerin tercihini daha kolay bir hale getiriyoruz. Lakin kredi almak istediğiniz bankayı ve yazı sonunda belirttiğimiz tavsiyemizi okumanızda fayda vardır. Unutmayınız ki vade süresi ne kadar uzarsa bankaya olan borcunuz da o kadar artar. (Konunun sonunda bu konu detaylı olarak bahsedilmiştir.) Ayrıca ev sahibi olmak isteyen ziyaretçilerimiz En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirler.

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Güncel Listesi 2018

Uzun vade de kredi alabileceğimiz bütün bankaları sıralamaktayız. Bazı banklar bireysel ihtiyaç kredilerini 60 ay gibi uzun vadede verirken bazı bankalar ise iş yeriniz için 84 ay vade ile kredi imkanı sunmaktadır. En uzun vadeli tüketici kredisi konusunun sonunda sizleri için bir takım önerilerimiz olacaktır. Bankalardan bahsetmeden önce uzun vadede kredi almanız için gerekli şartları sıralayalım.

1. QNB FinansBank Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi(60 ay- 84 ay):

QNB finansbank sizler için bir çok vade süreleri ile uzun vadede kredi vermektedir. Kurumsal ve ticari krediler adı altında verilen bu kredinin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bu kredi ticari amaçlar için verilmektedir. İş yeri alımlarınız veya iş yerine ait yeni bir araç alımlarınızın için Finansbank uzun vadeli nakit kredisine başvuruda bulunabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2018 Detaylı Liste)

Finansbank Uzun Vadeli Tarım ve Hayvancılık Kredisi, çiftçilerimiz için düşünülmüş bu kredi türü 84 ay vade(7 yıl) ile bütün çiftçilerimize verilebilmektedir. Bu kredi ile modern bir sera veya yeni nesil tarım aletleri gibi bir çok araç gerek alabilirsiniz. Ödeme dönemleriniz kendiniz belirleyebilirsiniz.

2. OdeaBank Tadilat ve Eğitim Kredisi (60 ay – 120 ay):

Odeabank ile ev tadilat kredisi adı altında uzun vadede ihtiyaç kredisi alabilmeniz mümkündür. 120 ay vadede alacağınız ev tadilat kredisi ile ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Uzun vadeli ihtiyaç kredisi türüne diğer bir alternatif ise, eğitim kredisidir. 60 ay vade imkânı ile eğitim kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

En Kolay Kredi Veren Bankalar yazısını okuyarak 1 dakika içerisinde 48 ay vadeli düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

3. Akbank Uzun Vadeli Bireysel İhtiyaç Kredisi (60 ay):

Bireysel giderleriniz ve ihtiyaçlarınız için Akbank üzerinden kredi alabilirsiniz. Bu kredi için sadece size ait olan bir gayrimenkulü ipotek göstermeniz kâfidir. Toplamda 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisine 60 ay vade imkânında sahip olabilirsiniz. Kredinin faiz oranı %1,30‘dur ancak ne kadar uzun vadede kullanırsanız o kadar fazla ödeme yapmış olduğunuzu tekrar hatırlatmakta fayda vardır. Üstelik bu kredi için dosya masrafı alınmamaktadır.

4. TEB 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi:

Türkiye’nin önce gelen en prestijli bankalarından olan TEB, en uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasındadır. Alacağınız 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi için kredi masrafı ödemezsiniz. TEB uzun vadeli bireysel ihtiyaç kredisinde en fazla 50.000 TL için başvuru yapabilirsiniz. Bankanın sunduğu tek şart ise ipotek üzerine alabilmenizdir. Yani bu kredi türünden faydalanmanız için kendi üzerinize kayıtlı bir gayrimenkulünüzün olması gerekiyor. Faiz oranı %1,45 gibi yüksek rakamlar içerse de dosya masrafı olmaması bu yüksek faiz oranının etkisini azaltmaktadır.

İlginizi çekebilir:  Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar ve Limiti

5. Garanti Bankası En Uzun Vadeli Bireysel Kredi:

Garanti bankası müşterisiyseniz daha kârlı çıkmanız muhtemeldir. Zira bildiğiniz gibi bankalar, kendi müşterilerine daha uygun faiz oranlarında krediler vermektedir. Garanti Bankası ile %1,34 faiz oranındaki 60 ay vadeli krediye başvuruda bulunabilirsiniz. TEB bankasının uyguladığı üst limit bu banka içinde geçerlidir. Yani 50.000 TL’ye kadar banka şubesine gidebilirsiniz. 50.000 TL kredi onayınız da sonra 1.200 TL tutarında dosya masrafı da alınmaktadır.

6. Ziraat Bankası Uzun Vadeli Kredi 2018(60 ay):

Ziraat bankası bireysel ihtiyaç kredileri hakkında araştırma yaparken Arsa Kredisi’ne de bu kategori içerisinde yer vermiş olduğunu gördük. Bu sebepten dolayı yazımıza dahil etmekte bir sakınca görmedik. Bilindiği gibi ziraat bankası oldukça düşük faiz oranları ile ihtiyaç kredisi veren devlet bankasıdır. Bu kredi için de %1,19 faiz oranı uygulanmaktadır. Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi listesinde en düşük faizli kredi türü bu bankada yer almaktadır. Başlıkta da belirttiğimiz gibi 60 ay vade ile verilmektedir. Detaylı bilgi için Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Her Bankadan Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Almak Mümkün Mü?

Uzun vadeli ihtiyaç kredisi hangi bankada
En uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar: 2018 de her banka veriyor mu

Yönetmelik esasına göre ihtiyaç kredilerinin stabil vade süresi 48 ay olarak belirtilmiştir. Lakin yukarıda bahsi geçen bankalarda dikkat ettiyseniz bir kaç nüans yer almaktadır. Bunlar ipotekli ihtiyaç kredisi, eğitim kredisi, tadilat kredisi ve arsa kredisidir. Bunların dışında uzun vadeli kredi almak zordur hatta imkansız gibi bir şeydir.

Yazının başında belirttiğimiz gibi sizlere bir kaç önerimiz olacaktır. Unutmamalıyız ki bir kredinin vadesi ne kadar uzarsa bankaya olan borcumuzda o kadar artar. Size tavsiyemiz olabildiğince az vade ile kredi kullanmanızdır.

İlginizi çekebilir:  Garanti BBVA Sim Kartı Blokesi Kaldırma

Diğer değineceğimiz bir husus ise dosya masraflarıdır. Bazı bankalar dosya masrafı almamaktadır. Fakat dosya masrafı almayan bankalara dikkat ederseniz faiz oranları yüksektir. Yani yapmanız gereken dosya masrafı alan bankalar ve dosya masrafı alan bankaları dikkatlice ve güzel hesaplamalar ile karşılaştırmanızdır.

Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada? (Cevap)

Aslında bütün bankalardan uzun vadeli ihtiyaç kredisi alabilmeniz mümkündür. Bilindiği gibi yönetmelik gereğince bankalar ihtiyaç kredilerinizi 48 ay vade ile verebilmektedirler. Vade süresini artıran durumlar şu şekilde sıralanmıştır:

 1. Yeni bir ev sahibi olmak isteyen veya şuanki evi için tadilat yaptırmak isteyen kişilerin kullanabileceği kredilerdir.
 2. Çocuğunuzun veya kendinizin eğitim öğretimi için verilen kredilerdir. Bu şekilde 120 ay vade ile kredi almanız mümkündür. Öğrenciye kredi veren bankalar yazımı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
 3. Gayrimenkul almak için uzun vadede kredi kullanabilirsiniz.
 4. Bazı bankalar ise vade sürelerini kendi inisiyatifleri doğrultusunda artırmaktadırlar. İşte şimdi onları sıralamaktayız.

2018 yılına ait en uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar güncellemesi yeniden yapılmıştır. Krediler hakkında bizlere sorularınızı sorabilirsiniz. Editör arkadaşlarımız en kısa sürede cevaplandıracaktır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (60 Ay, 120 Ay Vadeli 2018) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar (60 Ay, 120 Ay Vadeli 2018) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. mustafa karaman

  slm lar haberinizi okuduktan sonra belirtmiş olduğunuz bankalarla uzun 60 ay vadeli kredi için başvurdum ev ipotek edebileceğimi belirtmeme rağmen vede kredi sicilim çok temiz olmasına rağmen 48 aydan fazla kredi vadesinin olmadığını belirttiler. sizmi yalançı onlarmı??? ilgi çekmek için böle asılsız bilgi vermenize gerek varmı?? insanların zamanını boşuna çalmayın…

  • access_time 17 Ara 2017, 15:18
  • Cevapla
  • Tolgahan Kardeş

   Mustafa bey, İpotekli ihtiyaç kredisi yazımızda içerisinde. Sadece eğitim ve ev tadilatı kredileri için uzun vadede kredi verildiğini belirttik. Hiç bir koşulda ihtiyaç kredisi vade süreleri 48 aydan fazla olmamaktadır. Hakeza okuduğunuz bu yazımızda da hangi koşullarda uzun vadede ihtiyaç kredisi verildiğini belirttik.

   • access_time 17 Ara 2017, 16:12
   • Cevapla
 2. Mehmet Aydın

  Konut kredisi kullanmak istemiyorum ancak konut almak veya tadilat yapmak için en uzun bireysel kredi miktari ve vadesi ne kadardır
  Lütfen yuvarlak cevaplar vermeyin

  • access_time 30 Nis 2018, 20:32
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Mehmet Bey,

   Uzun vadede kredi veren bütün bankalar yazımızda yer almaktadır.

   • access_time 30 Nis 2018, 20:38
   • Cevapla
 3. Hakan

  Teşekkürler. Güzel bir yazı hazırlamışsınız.

  • access_time 29 Tem 2019, 5:16
  • Cevapla