En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Map Anasayfa Konut Projeleri En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar
En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar, Konut kredisi ile ev almayı düşünenler için tüm bankaların faiz oranlarını karşılaştırdığımız konumuzu sizlerle paylaşıyoruz. Bankaların sunduğu çeşitli faiz oranları yüzünden yüksek oranda faiz çekmemeniz için tüm bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarını 2018-2019 yılları itibariyle sizler için sıraladık. Bu oranlara göz atarak hangi bankanın ne kadar faiz verdiğini görebilir ve kredi çekerken bu oranları göz önünde bulundurabilirsiniz. Böylece zarardan kar ederek daha minimum düzeyde faiz ödeyebilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi

Bankalar ev kredisi çekerken bir çok ayrıcalık tanıyabiliyor. Kira derdinden kurtulmak isteyenler ve ev sahibi olmak isteyenler bu konut kredilerine başvuruda bulunuyor. Bankalarda sizlere sv sahibi olabilmeniz için krediyi nasıl kolay ödersiniz diye bir çok kolaylık sağlıyor. Yüksek faiz oranları dışında. Özellikle de doların artmasıyla faiz oranları oldukça arttı ama tekrardan düşürmeye başladılar. Bu konut kredisi faiz oranlarını ödeyebilmeniz için de sizlere ertelemeli ödeme, ara ödemeli ve kendi belirleyeceğiniz ödeme planları ile oldukça avantajlı teklifler sunabiliyorlar. Bu taksitlendirme seçeneklerini 120 aya kadar bölerek çektiğiniz konut kredisini 10 yılda ödeyebiliyorsunuz bazı bankalarda ise 360 aya kadar çıkabiliyor.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Sıralaması

Konut kredisi çekip ev sahibi olmak veya yatırım yapmak isteyenler için bankalar bir çok yol ile kredi imkanı sunuyor. Lakin bankaların faiz oranları oldukça farklılık gösterebiliyor. Konut kredisi çekmeden öncede hangi banka ne kadar faizle kredi verdiğini bilmek gerekiyor. Aksi taktirde diğer bankaya göre yüksek faiz oranıyla kredi çekebilir ve daha yüksek miktarda ücret ödeyebilirsiniz. Bu nedenle bizde sizlere tüm bankaların faiz oranlarını sıraladık. Böylece ev kredisi çekmeden önce hangi bankanın ne kadar faiz verdiğini öğrenerek daha bilinçli bir şekilde hareket edebilir ve paranızın bir kısmının uçmamasını engelleyebilir ve cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. İşte sizlere en uygun konut kredisi veren bankaların listesi;

İlginizi çekebilir:  Arsa Kredisi Veren Bankalar 2018 (9 BANKAYI KARŞILAŞTIR)

1. ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı

En uygun faiz imkanı sağlayan banka olan ING Bank, % 1,89 faiz oranı ile bankalar arasında ilk sırada. Üstelik krediyi ödeyebilmeniz içinde eşit taksitli, eşit anapara ödemeli ve ara ödemeli taksit seçenekleri ile çeşitli avantajlar sağlıyor. ING Banktan 120 ay vade ile çekeceğiniz 100 bin TL kredi de sizlere aylık 2.113 TL ödeme planı çıkıyor.

2. Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranı

Listenin ikinci sırasında % 1.89 faiz oranı ile yer alan Kuveyt Türk, en uygun faiz imkanı sağlayan bankalar arasında. 60 aya kadar 1.89 faiz oranı sağlayan Kuveyt Türk, 60 ay vade sonrası için ise 1.94 vade imkanı sağlıyor. Eğer 60 ay vade ile 1.89 faiz oranından kredi çekmek isterseniz toplamda 168 bin TL, ayda ise 2 bin 800 TL gibi bir ödeme planı çıkıyor.

3. Şekerfinans Konut Kredisi Faiz Oranı

Şekerfinans ise % 1,97 faiz oranı ile listede üçüncü sırada. Kuveyt Türk’ten sonra en uygun faiz seçeneği ile 360 aya kadar vade imkanı sağlıyor. Şekerfinans’tan 360 ay vade ile 200 bin TL kredi çekmek isteyenlere ise ayda 3.994 TL ödeme planı çıkmakta.

4. Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

En uygun bir şekilde konut kredisi veren bankalar listesinin dördüncü sırasında Ziraat bankası yer alıyor. 1,98 kredi faiz oranı ile 120 aya kadar vadeyle kredi sunarak en uygun kredi imkanı sağlayan bankalar arasında yer alıyor. Alacağınız evin eksper​tiz değerinden en fazla %80 i ne kadar kredi imkanı da sağlamakta. Bunun yanında da gayrimenkul de yeşil ev konut kredisi, ortak konut kredisi, inşaat tamamlama kredisi, arsa kredisi gibi bir çok alternatif kredi imkanı sunuyor. Eğer Ziraat Bankasından 120 ay vade ile 200 bin TL kredi çekmek isterseniz aylık 4.376 TL ödeme planı çıkıyor.

İlginizi çekebilir:  Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

4. Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Denizbank ise bu sıralamada dördüncü olarak yer alıyor. 25 yıla kadar vade imkanı sağlayan Denizbank, 60 aya kadar % 1,99 faiz oranı, 60 aydan 300 aya kadar da 2,29 faiz oranı ile ev kredisi sunuyor. Denizbank’tan 60 ay vade ile 100 bin TL kredi çekmek istediğinizde iste size aylık 1.348 TL ödeme planı çıkarıyor.

5. Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Akbank ise yaptığı faiz indirimi sonrası en uygun konut kredisi veren bankalar arasında girdi. Beşinci sırada olan Akbank % 2,01 faiz oranı sunuyor. Akbank, konut kredisi çekebilmeniz için sizlere peşinatsız, ara ödemeli, artan ödemeli, balon ödemeli, sabit faizli ve dönemsel ödemeli olarak ev kredisi imkanı sunuyor. Akbank çekeceğiniz 120 ay vadeli 100 bin tl krediye ise toplamda 163,581 bin TL, ayda ise 2,213 TL ödeme planı çıkarmakta.

Tüm Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları

BankalarKonut Kredisi Faiz Oranları
ING Bank1,89
Kuveyt Türk1,89
Şeker Finans1,97
Ziraat Bankası1,98
Denizank1,99
Halkbank1,99
Akbank2,01
Halkbank2,09
Türkiye Finans2,10
Garanti Bankası2,28
Yapı Kredi2,29
Türkiye İş Bankası2,30
Burgan Bank2,39
QNB Finansbank2,42
Vakıfbank2,50
TEB2,58
Fibabanka2,75
Odeabank2,90
HSBC2,99

Bankaların en güncel konut kredisi faiz oranları yukarıdaki gibidir. Veriler en güncel olup, ev kredisi çekmeden önce bu tabloyu iyice incelemenizi öneririz. Vade farklılıklarında oranlar değişebilmektedir. Ayrıca faizsiz ev kredisi çekmek isteyenler ise faizsiz konut kredisi veren bankalar başlıklı konumuzu inceleyebilirler.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *