En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018
En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018

Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar konusundaki arayışınızı noktalayacak rehber yazısı hazırladık. Bu yazımız içerisinde bütün bankalara ait ihtiyaç kredisi faizleri ve sizler için yapmış olduğumuz örnek hesaplamalara karşılaştırmalı olarak göz atabilirsiniz. Bankaları sıralamadan önce sizzlerinde bildiği gibi teknolojinin gelişmişlik göstermesi banka işlemlerimize de yansımış durumdadır. Artık belgesiz, kefilsiz, evraksız ve imzasız kredi alabilmek çok mümkün. Birazdan bankaları sıralarken de dikkat edeceksiniz ki artık ihtiyaç kredisi başvurusu sms yoluyla da gerçekleşebilmektedir.

Bilgilendirme! Yazımızdaki gördüğünüz bankaların her birine aynı gün içerisinde başvuru yapmanız kredi notunuzu olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle kredi almak istediğiniz bankayı detaylı bir araştırma neticesinde belirleyip başvuru yapınız.

# İkinci olarak kredi başvurusu yapmak için öncelikle maaş müşterisi olduğunuz bankayı tercih edebilirsiniz. Zira bir çok banka kendi maaş müşterilerine düşük faiz ile kredi imkanı sunabilmektedir. Yazımızın sonunda toplu olarak örnek ihtiyaç kredisi faizi hesaplama tablosuna ulaşabilirsiniz.

# Son olarak yazımızın sonunda ihtiyaç kredileri ile alakalı bir takım önemli tavsiyelerimiz olacak. Onları da muhakkak okumanızı önermekteyiz. Kredi sicilinizde bir düşüş varsa İpotekli İhtiyaç Kredisi veya Gelir Belgesiz Kredi yazılarımızı okumanızı tavsiye etmekteyiz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017 (Tavsiye Ettiklerimiz)

Unutmamalısınız ki devlet bankaları kredi konusunda daha düşük faiz imkanları sunabilmektedir. Lakin bazı özel bankalar ise vade imkanını esneterek krediyi cazip bir hale getirmektedir. Bazı krediler bir SMS veya bir dakika da online başvuru ile kredi verirken bazıları için şubeye gitmek gerekir. Kefilsiz, beglgesiz kredi veren bankalar da mevcuttur. Bunları hep sıralayacağız ve en uygun ihtiyaç kredisi veren banka arayışınıza büyük bir katkı sağlayacağız. Dilerseniz bankaları sıralayalım.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı ve Başvuru:

Ziraat Bankasının en güzel özelliklerinden birisi de kredi taksitlerinizi diler ayda bir dilerseniz 3 ayda bir ödeyebilirsiniz. Bireysel tüketici kredisi faiz oranı %1,27 ile alınabilmektedir. Kredi başvurusu için Ziraat ATM’sini bile kullanabilirsiniz. Ziraat müşteri hizmetlerinden başvuru yapabilirsiniz.

Masrafsız tüketici kredisi ürünü için %1,34 faiz oranı uygulanır. Masraflı veya masrafsız kredilerin faiz oranları aklınızı karıştırmasın. Zira ikisi de sonuçta aynı oranda size masraf çıkarmaktadır. Her iki kredinin de vadesi 48 ay‘dır.

İlginizi çekebilir:  Odeabank İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Hesaplama

Son olarak, Ziraat Bankası en uzun ihtiyaç kredisi vadesi ise 60 ay‘dır. Fakat bu kredi arsa kredisi için geçerlidir. Ziraat arsa kredisinin faiz oranı %1,19‘dur.

Ziraat Örnek Hesaplama (10.000 TL): Evet, bu tutar için 48 ay vade ile Ziraat Bankasından kredi çektiğimizi düşünelim. Aylık 295 TL taksit öderiz. Toplam geri ödeme tutarımız ise 14.172 TL olmaktadır.

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı ve Başvuru:

Halk Bankası için söylenecek pek söz yok aslında. Banka devlet bankası olması neticesi ile düşük faiz oranı ile bireysel tüketici kredisi vermektedir. Masraflı ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,28 olarak belirtilmiştir. Masraflı halk bank ihtiyaç kredisinde her 5.000 TL için 26,25 TL tahsis ücreti ödersiniz. Akabinde masrafsız bireysel ihtiyaç kredisi için faiz oranı %1,35 olarak belirtilmiştir. Yine ziraat bankasında olduğu gibi 48 ay vade yapılmaktadır. Başvuru için sadece Halk Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Halk Bankası Örnek Hesaplama (10.000 TL): Halk bankası üzerinden %1,28 faiz oranı ile kredi alırsanız aylık 296 TL taksit ödersiniz. Toplam da ise 14.208 TL ödemiş olursunuz. Tabi bilmeniz gereken bir diğer husus ise bankaların alacağı masrafları bu hesaplamalara katmamaktayız.

Online Kredi Başvurusu (Enpara)

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar için yaptığımız araştırmada “enpara” ilk sırada yer almaktadır. Sadece istediğiniz tutarı yazıp vade belirtip başvuruda bulunabilirsiniz. Online ihtiyaç kredisi başvuru yapılan bankalar şu şekildedir.

Enpara bildindiği gibi şubesiz bir bankadır. Bu nedenle de bir çok konuda müşterilerinden masraf ücretleri alınmamaktadır. Lakin Enpara’nın faiz oranı az önceki devlet bankalarına göre bir hayli yüksektir. 48 ay vade için %1,42 faiz oranı uygulamaktadır. Lakin her vade süresine farklı faiz oranı uygulamaktadır. Enpara üzerinden belgesiz ve kefilsiz en az 1.000 TL En fazla 50.000 TL kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Enpara Örnek Hesaplama (10.000 TL): Bu miktar için alacağınız krediyi 48 ay vade de ödemek isterseniz %1,42 faiz oranına tabi tutulursunuz. Aylık 306 TL taksit öder, toplamda 14.721 TL ödemiş olursunuz. Başvuru için Enpara bank ihtiyaç kredisi online.

İlginizi çekebilir:  Vadeli Altın Hesabı Faiz Oranları (Getiri Hesaplama)

SMS ile En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Aşağıda sıralayacağımız bankalar ise sizin için bulduğumuz en düşük faizli kredi veren bankalardır. Bu banakalara sadece bir kısa mesaj ile başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat yazımın da başında belirttiğim gibi kolay başvuru yapılıyor diye önünüze gelen her bankaya başvuru da BULUNMAYIN! Çünkü bu sizin kredi notunuzu düşürür ve bankaların size kredi verme imkanını kendi elinizle ortadan kaldırırsınız.

ŞekerBank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı ve Başvurusu:

Pek anlatılacak bir kampayası bulunmayan şekebank üzerinden krediniz tek bir SMS ile hazır. Lakin vade süresine göre faiz oranlarında değişiklikler olabilmektedir. En fazla 50.000 TL ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilirsiniz. 10.000 TL kredi başvurusu için ek olarak 50 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz.

  • 3 ile 24 ay arası vade için: %1,72 faiz oranı,
  • 25 ile 36 ay arası vade için: %1,73 faiz oranı,
  • 36 ile 48 ay ay vade için: %1,75 faiz oranı uygulanır.

ŞekerBank Örnek Hesaplama (10.000 TL): Bu hesaplamızı da diğer bütün hesaplamalarımız gibi 48 ay vade için yapacağız. Bu vade süresi için %1,75 faiz oranı uygulanır. Kredinin aylık taksiti 332,69 TL olur. Kredinizin toplam geri ödemesi ise 15.968 TL olur. ŞekerBank ihtiyaç kredisi başvurusu için, Kredi boşluk TCKN yazıp 1953‘e mesaj atmanız yeterlidir.

DenizBank 5 Dakika da İhtiyaç Kredisi Hesabında:

Denizbank bu konuda kredi limitini yüksek tutan bankaların başında gelmektedir. SMS ile en fazla 55.000 TL kredi talebinde bulunabilirsiniz. Evraksız ve kefilsiz verilen bu kredi diğer bankalar da olduğu gibi 48 ay vade ile bu krediyi kullandırmaktadır. Fakat Şekerbank’ta olduğu gibi DenizBank’ta da vade süresine göre faiz oranı uygulanmaktadır.

  • 12 ay vade için: %1.65 faiz,
  • 24 ay vade için: %1.72 faiz,
  • 36 ay vade için: %1.78 faiz,
  • 48 ay vade için: %1.78 faiz uygulanmaktadır.

DenizBank Örnek Hesaplama (10.000 TL): 48 ay vade de gösterilen %1,78 faiz oranı üstünden hesaplama yapıyoruz. Denibank ihtiyaç kredisi aylık taksit tutarınız 335 TL olur. Toplamda ise 16.085 TL gibi diğer bankalara oranla yüksek bir meblağ yatırmış olursunuz. Ama bu kredi acil ve yüksek tutarlı ihtiyaçlarınız için düşünülmüştür. Denibank kredisine başvuru, KREDİM yazarak boşluk bırakın T.C. Kimlik Numaranızı yazıp 3280‘e kısa mesaj atabilirsiniz. Onaylanınca krediniz 5 dakika içerisinde hesabınızda olacaktır. Bankaların verdikleri teklifleri değerlendirmek için İhtiyaç Kredisi Hesaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Vakıfbank'tan SMS ile Uygun Faizli Kredi Kampanyası

İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Tavsiyelerimiz (Yapılan Yanlışlar!)

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar tavsiye, belgesiz bireysel ihtiyaç kredisi, sms ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapılan bankalar
En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar tavsiye

En uygun ihtiyaç kredisi veren banka hangisi gibi bir çoğumuz internet üzerinde araştırmalar yaparak düşük faizli ve uzun vadeli krediler aramaktayız. Aslında kredi almak çok büyük dikkat, araştırma ve en önemlisi ince hesap gerektiren bir durumdur.

Size vermek anlatmak istediğimiz ve bizlerin en büyük yanlışı olan şey krediyi uzun vadede kullanmak. Yanlış! Kredinin vadesi ne kadar uzar ise o derece fazla ödeme yaparız bankaya. En küçük faiz oranında bile büyük bir değişim olabilmektedir.

Anlaşılabilecek bir örnek ile açıklamak gerekirse. 50.000 TL ihtiyaç kredisine %1,30 başvurusunda bulunacağız. Eğer taksit ödeme konusunda imkanınız elverişliyse bu krediyi 24 ay vade de ödemenizi tavsiye ediyoruz. 24 ay vade de aylık taksit tutarımız 2.513 TL olsada toplam geri ödeyeceğimiz tutar 60.327 TL olmaktadır. Şimdi bu ihtiyaç kredisini 48 ay vade ile aldığımızı hesaplayalım. Aylık taksitimiz 1.487 TL gibi düşük bir tutar oluyor. Ama toplam geri ödememiz 71.406 TL oluyor. Dördüğünüz gibi vade farkı ne kadar da fazla etki ediyor. Ve bu hesaplama da ortalama 10.000 TL gibi bir karımız veya zararımız oluşmaktadır. Bu yüzden hesaplamalarınızı titizlikle yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Bireysel tüketici kredileri hakkında ki diğer bilgilere ulaşmak için İhtiyaç Kredisi bölümündeki yazılarımıza bakabilirsiniz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Tablo Gösterimi

Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
Başvuru Şekli
Faiz Oranı
Ziraat Bankası Online, ATM %1,27
Halk Bankası Şube %1,28
Enpara Online %1,42
ŞekerBank SMS %1.75
DenizBank SMS %1.78
OdeaBank Online %1,39
Garanti Bankası Online %1,49

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2018 Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *