En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019 (DETAYLI FİYAT LİSTESİ)

Map Anasayfa Sigortalar En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019 (DETAYLI FİYAT LİSTESİ)
En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019 (DETAYLI FİYAT LİSTESİ)

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2019 Güncel Liste

Zorunlu trafik sigortası fiyatları araçların yaşı, modeli, motor gücü, ruhsat sahibinin yaşı, kazası olup olmadığına göre değişmektedir. Her aracın özelliklerine göre trafik kazasına karışması durumunda alacağı hasar ve karşı tarafa vereceği hasar oranı değişebilir. Bu durum aracın motoru ve yaşına göre belirlenir. Diğer yandan araç sahibin daha önce trafik kazasına karışıp karışmadığının bilinmesi, sürücünün ilerde kazaya karışma oranını ölçmektedir. Bu sebeple daha az sigorta bedeli kazaya az karışan araç sahiplerine ve araç modelinin düşüklüğüne göre belirlenirken, yüksek sigorta bedelleri, araç sahibin yaşının küçük olması, aracın birkaç kez trafik kazasına karışmış olması ve lüks araçlara uygulanmaktadır.

En ucuz zorunlu trafik sigortası sistemi yenilendi 2018, 2019
En ucuz zorunlu trafik sigortası sistemi yenilendi

Trafik Sigortalarında Tarife Sistemi Yenilendi!

Trafik sigortası fiyatları 2007 yılı öncesine kadar araç sınıflarına göre, il plaka yoğunluğuna göre standart bir tarife ile alınmaktaydı. Ancak 2019 yılı başlarına kadar fiyatlar tamamıyla sigorta şirketlerinin aktüerya risk hesaplamalarına göre serbestçe belirlenmeye başlandı. 2019 yılı başı itibari ile yeniden yapılan bir düzenleme ile sigorta şirketlerinin birbirinden çok farklı fiyatlandırma sistemi uygulamaları sebebi ile tarife sistemi taban ve tavan fiyat uygulamasına geçmiştir. İyi sürücü, çok hasar yapmayan sürücü ise serbest tarife sisteminde olduğu gibi halen daha kazançlı çıkmaktadır.

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatlarını Nasıl Bulurum?

Trafik sigortası fiyatları içerisinde en uygun trafik sigortası bulunmak istenmektedir. Sonuç itibari ile Zorunlu Trafik Sigortası teminatlarının her şirkette aynı olması hususu ile hangi şirketten sigorta yaptırdığınızın bir önemi yoktur. Bu sebeple en uygun trafik sigortası veren sigorta şirketinden poliçenizi yaptırabilirsiniz. En ucuz trafik sigortası fiyatları için internet sitelerinden araştırma yapabilirsiniz. Ya da bir sigorta acentesine başvurarak tüm sigorta şirketlerinden fiyat araştırması yapmasını isteyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Seyahat Sigortası Nedir? (2018 Fiyatları ve BÜTÜN DETAYLAR)

İstanbul da Trafik Sigortası Tavan Fiyatları Yaklaşık Olarak:

1. Basamak  2.555 TL
 2. Basamak  2.044 TL
 3. Basamak  1.533 TL
 4. Basamak  1.022 TL
 5. Basamak  869 TL
 6. Basamak  715 TL
 7. Basamak  562 TL

Trafik Sigortası Artı Teminatlar Fiyatı Çok Yükseltir Mi?

Trafik sigortası fiyatları araştırırken rastlamanız muhtemel olan bir diğer husus, trafik sigortalarına yol, yardım çekici hizmetinin eklenmesidir. Bu hizmetin eklenmesi halinde trafik sigortası fiyatlarında maksimum 20 TL fark çıkacaktır. Bu 20 TL fark ile yolda kalmanız, aracınızın arıza yapması halinde en yakın araç servisine ücretsiz olarak aracınızı çektirebilirsiniz.

Trafik Sigortası Fiyatlarını En Uygun Veren Şirketler

Trafik sigortası fiyatlarını en uygun veren şirketler tamamıyla aracın, marka, model, araç yaşı, araç sınıfı, sigortalının kazaya karışma oranı, sigortalının yaşına bağlı olarak belirlemektedir. Bu sebeple aynı marka model, yaş ve araç sınıfında olan bir araç için 25 yaşında bir sigortalı ile 55 yaşında olan sigortalının aynı sigorta şirketinde farklı fiyatları çıkmaktadır. 55 yaşında olan sigortalı eğer hasar/prim oranı düşük ise çok daha düşük fiyatlar alabilmektedirler.

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası 2018
En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası

Bu anlamda sigortalar her yıl ocak ayında açıklanan rakamlara göre belirli bir artış gösterir. Araç sahiplerinin zorunlu trafik sigortası ne kadar olursa olsun trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmaları mümkün değildir. Hatta kişinin kasko yaptırmış olması dahi bu durumu etkilemez. Bu yıla ait fiyatları merak ediyorsanız en ucuz zorunlu trafik sigortası  araması yaparak internet üzerinden bulabilirsiniz.  Diğer yandan kasko ise aracın kendi hasarını karşılamakta kullanılır. Kasko, aracın trafik kazasına karışması, yanması, çalınması, doğal afetlere maruz kalması sonucunda hasara uğraması gibi durumlar karşısında kişinin ödediği bir ödenektir. Yalnızca aracın kendi hasarını karşılar.

İlginizi çekebilir:  En Ucuz İşyeri Sigortası Hangisi 2018? (Genel Şartları, Teminatları)

Zorunlu Trafik Sigortası Nereden Ve Nasıl Yaptırılır

Çeşitli sigorta şirketlerine yaptırılabilir. Zorunlu trafik sigortası sigorta yapan şirketlerin acentaları aracılığıyla sigorta poliçesi talep edilerek yapılan bir uygulamadır. Bu durum her sigorta şirketinin farklı fiyatlardan poliçe verebileceği anlamına da gelir. Kişiler en uygun sigorta poliçesine sahip olabilmek için fiyat araştırması yapabilirler. Ancak bu zaman kaybına neden olur. İnternetin gelişmesiyle birlikte artık sigorta poliçesi talebini sigortaların internet adreslerinden talep ederek kolayca ve kısa zamanda fiyat alabilirsiniz. Ayrıca en ucuz zorunlu trafik sigortası hangisi 2019 araştırması yaparak da internetten sigorta acentelerinin vermiş olduğu poliçe fiyatlarının karşılaştırmasını yapabilirsiniz.

Önerilerimiz

Araç sahiplerinin aracını trafiğe çıkarmaları için önemli birkaç adımı takip etmesi gerekiyor. Bunlardan ilki araç sahiplerinin trafiğe kayıt edilmesi için noterce trafik siciline tescil edilmesi ve aracın sahibinin bu yolla belirlenmesi gerekiyor. Satın aldığınız bir aracı trafiğe çıkartabilmek için aracın muayenesinin yapılmış olması gerekiyor. Araç muayenesi her aracın durumuna göre değişerek yapılan bir uygulamadır.

Muayenesi tamamlanan araçlar trafiğe çıkabilir. Ancak bir aracın trafikte olması için bunların yapılmış olması yetmiyor. Son olarak aracın sigortasının yapılmış olması ve sigortanın tescil edilmesi gerekiyor. Aracın noterce tescil edilmesi aracın trafikteki kaydını oluşturmakta ve araç sahibinin kimliğini belirlemekte kullanılmaktadır. Aracın muayenesinin yapılmış olması aracın hem aracı kullanan kişiler için hem de trafikteki diğer araçlar ve insanlar için güvenilir olup olmadığının test edilmesini sağlıyor.

Trafik sigortası ise milyonlarca aracın yer aldığı trafikte herhangi bir kaza olması durumunda kazaya karışan karşı tarafın zararlarının bir kısmının giderilmesi için kullanılıyor. Bu bağlamda aracın tescil edilmesi ve muayene yapılması ayrıca araca kasko yapılması yalnızca araç sahiplerini ilgilendirirken aracın trafik sigortasının yapılması trafikteki diğer araçları ilgilendiriyor. Trafik sigortası ile araç sahipleri,  karşı tarafın masraflarının bir kısmını ödemek zorundadır. Bu durum bir yandan sosyal devlet ilkesinin bir gereği iken diğer yandan trafik kazalarının önlenmesi ve sürücülerin daha dikkatli davranması gerektiği amacını taşımaktadır. En ucuz zorunlu trafik sigortası hangisi 2019 yılı araması yaparak poliçe fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019 (DETAYLI FİYAT LİSTESİ) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019 (DETAYLI FİYAT LİSTESİ) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Ahmet

  Trafik sigortası araçlar için kaza sonrasında en önemli unsurlardan bir tanesi. Konu gayet açık ve net şekilde açıklanmış. Umarım herkes için yararlı olur. 🙂

  • access_time 27 Şub 2018, 19:22
  • Cevapla
 2. kemalettin

  2019 yılı için bu fiyatlar umarım düşüş yaşar.

  • access_time 16 Tem 2018, 20:15
  • Cevapla
 3. Esat FINDIKOĞLU

  2007 FORD FİESTA 1.6 MOTORLU ARAÇ ( KAZASIZ SÜRÜCÜ ) BURSA , 2.EL ALDIM , GEÇEN YIL 1022. TL.’YE YAPTIRDIM. BU YIL NE KADAR ACABA. TAKSİTLİ ÖDEME SEÇENEKLERİ.

  • access_time 19 Tem 2018, 9:18
  • Cevapla