En Ucuz İşyeri Sigortası Hangisi 2018? (Genel Şartları, Teminatları)

Map Anasayfa Sigortalar En Ucuz İşyeri Sigortası Hangisi 2018? (Genel Şartları, Teminatları)
En Ucuz İşyeri Sigortası Hangisi 2018? (Genel Şartları, Teminatları)

En ucuz işyeri sigortası hangisi? İşyeri sigortası yaptırırken nelere dikkat etmeliyim? Gibi sorular ile boğuşmak zorunda kaldıysanız işyerinizi teminat altına almak için bir çıkar yol arıyorsunuzdur. Öncelikle belirtmeliyiz ki iş yeri sigortaları için belirli bir fiks fiyat bulunmamaktadır. Her iş koluna ait risk analizleri işyeri sigortalarının fiyatlandırmasında önemli rol oynamaktadır. Sigortacılık alanı hakkında fikir sahibi olmanız halinde konuyu çok daha net anlayacağınıza inanmaktayız.

İşyeri Sigortası Teklifi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

En çok merak edilen konulardan biri de iş yeri sigortası teklifi alırken ne gerektiği ile ilgilidir. İş yeri sahipleri olası risklere karşı hem iş yerlerini, hem de iş yerlerinde bulunan eşya ya da ürünleri teminat altına almak isterler. Ancak bunun için öncelikli olarak hangi iş kolunda faaliyet gösterdiğinize bakılmakta olduğunu hatırlatmak isteriz. Yangın sigortası genel şartları gereği teminat dışında kalan iş kolları üzerine bir işyeriniz var ise işiniz oldukça zor olacaktır. İşyeri sigortası teklifi almak için hangi yolları izlemeniz gerektiği hususunu birkaç madde halinde açıklamayı uygun bulmaktayız.

İşyeri sigortası teklifleri nasıl alınır? işyeri sigortası 2018 şartları ve teklif alma 2019
İşyeri sigortası teklifleri nasıl alınır?
  • Faaliyet gösterdiğiniz işyerinin sigorta kapsamında olup olmadığını öğrenmelisiniz,
  • Bunu öğrenmek için ilk işiniz sigortacılık faaliyeti ile uğraşan sigorta şirketleri veya acenteleri ile irtibat kurmak olmalıdır,
  • Sigorta yetkilileri teminat altına almak istediğiniz işyerine ilişkin bir takım belgeler ya da beyan talep edecektir.
  • Talep edilen belgeler arasında işyerinin maliki iseniz tapu fotokopisi, nüfus cüzdan fotokopisi, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, vergi levhası, faaliyet belgesi bulunmaktadır,
  • Bu belgelerin haricinde sizden işyerinizin bulunduğu alanın maddi değeri, ürün satışı gerçekleştiren işletmelerde bulunan mal değeri, demirbaş değeri, elektronik cihaz, makine ve teçhizat değeri ile ilgili beyanınız alınmaktadır.
  • Sigortalı beyan sunarken her daim dürüst davranmak zorundadır. İşyerinde bulunan mal ve demirbaş değerinden daha yüksek bir değer belirtmesi durumunda aşkın sigorta söz konusu olacak ve hasar anında sadece hasar tespiti yapılan bedel kadar tazminat hakkı doğacaktır.
  • Tüm bu bilgiler ışığında yapılan hesaplamalar sonucunda sigorta teklifnamesine sahip olmanız mümkün olmaktadır.
İlginizi çekebilir:  En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2019 (DETAYLI FİYAT LİSTESİ)

Tavsiye Konu: Ev Sigortası Fiyatları 2018 yazımızda konut sigortası fiyatlarını araştırdık ve diğer bilinmesi gereken detaylara yer verdik.

En Uygun İşyeri Sigortası 2018 (Düşük Fiyat Veren Şirketler)

En uygun işyeri sigortası fiyatı veren şirketleri araştırmak sigortalının en doğal hakkıdır. Rekabet piyasasında hangi şirket uygun fiyat verirse o kazanmaktadır. Risk analizleri sigorta şirketlerinin sunduğu fiyatları etkilemektedir. Riskli görülen iş kollarına ait olan fiyatlar genel olarak sigorta şirketlerinde yüksek çıkmaktadır. En uygun işyeri sigortasını hangi şirket yapıyor? Dediğinizde size şu şirket diyememekteyiz. Çünkü burada sigorta şirketlerinin sunduğu teminatlar, muafiyetler de fiyatları etkilediğinden aynı şartlara haiz olan sigorta poliçelerinin fiyatlandırmada değerlendirilmesi en doğru işlem olacaktır. Bir diğer yazımızda en ucuz zorunlu trafik sigortası ile ilgili araştırmalarımız ve önemli bilgilerimiz bulunmaktadır.

En uygun işyeri sigortası fiyatı veren şirketler için araştırma yaparken, broker olarak faaliyet gösteren büyük sigorta şirketlerinden fiyat almanız mümkündür. Bunun haricinde ise web ortamında hızla ismini duyurmayı başarmış olan sigortam.net adresinden araştırma yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Ancak, “ işyerimi kredi ile satın aldım, banka sigortayı kendi yapmak istiyor ne yapmalıyım?” diye düşünüyorsanız bu hususta sizlere cevabımız bankalardan sigorta poliçesi almak tamamı ile özgür iradenize bağlı olduğudur. Hiçbir banka ya da finans kuruluşu krediye istinaden sizleri mecbur tutma hakkına sahip değildir. Broker veya sigortam.net gibi sigortacıların bünyesinde birden fazla sigorta şirketi bulunduğu için daha objektif bir şekilde fiyatlara erişme imkânı bulabilirsiniz.

İşyeri Sigortası Genel Şartları

İşyeri sigortası genel şartları 2018 ve 2019
İş yeri sigortası genel şartları 2018

En ucuz işyeri sigortası hangisi? Diye sorarken, bir de işyeri sigortası genel şartlarını öğrenmenizin yararınıza olacağını biliyor musunuz? En ucuz fiyatı alacağım derken, genel şartlarda yer alan teminat dışı kalan hallerin poliçenizde bulunup bulunmadığını muhakkak incelemelisiniz. Ayrıca genel şartlar işyeri sigortası genel şartları olarak literatürde geçmemektedir. Bu hususta bilgi sahibi olursanız konu hakkında daha bilinçli araştırmalar yapabilirsiniz. Yangın sigortası genel şartları içerisinde, sigortanın kapsamı, sigorta bedelinin kapsamı, ek teminatlar ile sigortaya dâhil edilebilecek olan haller, teminat dışında bırakılan haller, eksik sigorta, aşkın sigorta, hasar ve tazminat konuları ile birlikte birçok bilgiye sahip olabileceğiniz çeşitli hükümler yer almaktadır. İş yeri sigortaları da yangın branşı içerisinde değerlendirilmeye alınmıştır.

İlginizi çekebilir:  Zorunlu Deprem Sigortası 2018 [FİYAT VE BÜTÜN DETAYLAR]

İşyeri Sigortası Teminatları Nelerdir?

En ucuz iş yeri sigortası teminatları genelde eksik teminatların yer aldığı sigorta poliçelerinde yer almaktadır. Sigorta işi ile uğraşan acentelerden bazıları bu hususta gerek bilinçli gerekse sigortalıyı bilgilendirerek bu tarz bir yola başvurmaktadırlar. Teminatların kapsamı hususunda sigortacınızla muhakkak mutabık kalmanız gerekir. Aksi takdirde hasar anında oldukça başınız ağrıyabilir. Sigorta poliçelerinizi yaptırırken, deprem teminatı almamış iseniz, deprem hasarlarında hiçbir hak iddia edemezsiniz. Ya da “aman burada sel riski yok” deyip sel su teminatını çıkarttırarak başınıza gelecek bir sel hasarında hiçbir hak iddia edemezsiniz. Ödediğiniz sigorta primi de yanınıza zarar olarak kalır.

Online En Ucuz İş Yeri Sigortası Hesaplama

Online en ucuz işyeri sigortası hesaplaması nasıl yapılır? Diye merak ediyorsanız yazımızın bu bölümünde sizlere vereceğimiz bilgilere göz atarak kolaylıkla online tekliflere sahip olabilirsiniz. Çoğu sigorta şirketinin resmi web sitesinde online olarak teklif alabilmenize imkân tanınmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken web sitesi üzerinde sizlerden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanızdır. Sizler bilgileri doldurduktan sonra sigorta satış temsilcileri sizlerle irtibat kurarak hesaplanan primleri tarafınıza bildirmektedir. İşyeri sigortası için 2018 ve 2019 kampanyalarını sürekli olarak güncelleyeceğiz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

En Ucuz İşyeri Sigortası Hangisi 2018? (Genel Şartları, Teminatları) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *