Emeklilere Konut Kredisi Veriliyor mu? Şartları ve Bankalar

Map Anasayfa Kampanyalar Emeklilere Konut Kredisi Veriliyor mu? Şartları ve Bankalar
Emeklilere Konut Kredisi Veriliyor mu? Şartları ve Bankalar

Emeklilere konut kredisi veren bankalar var mı? Tabii ki, emeklilerimiz için 5 banka konut kredisi vermektedir. Aslında bu bankların 2 si devlet bankası ve diğerleri de özel bankalardır. Fakat bankaların bir takım şartları bulunmaktadır. Evvela bu şartlardan bahsedip sonra bankaları sıralayalım.

 • Kredi sicilinizin bozuk olmaması gerekiyor.
 • Kredi başvurusu yaparken 80 yaşını geçmemiş olmalısınız.
 • Talep edilen kredi miktarının taksitlerinin hane halkının aylık gelirinin yarısını aşmaması,
 • İpotek tahsisi karşılığında kredi alınacaksa eş rızası yazılı ve imzalı olarak alınmalı,
 • Emekli olarak herhangi bir yerde çalışıyorsa bunu belgelemesi gerekiyor.

Ayrıca, emekliye faizsiz kredi veren bankalar yazımızda da 8 bankanın ihtiyaç kredisi kampanyalarını sizler için detaylandırdık.

Denizbank Emekli Konut Kredisi

Emekliye faizsiz konut kredisi veriliyor mu, sorusunun cevabı ne yazık ki “hayır“dır. Devlet bankaları dahil hiçbir banka emeklilere 0 faizli kredi vermemektedir. Denizbank ile emeklilerimiz hayallerindeki eve sahip olabilirler. Bankanı birincil şartı emekli maaşınızın Denizbank üzerinden alınmasıdır. Maaşını taşıyan emeklilerimiz de bu krediden faydalanabilir.

Kredinin Özellikleri:

 • Kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.
 • En uygun faiz oranları
 • Kredi vadesi 10 yıldır.
 • Faiz oranı %1,40
 • Yıllık maliyet oranı %18,43

Başvuru için; gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve satın almak istediğiniz eve ait tapu fotokopisi gerekiyor. Kentsel dönüşüm kapsamında ki konutlar için kullanılamamaktadır.

Emeklilere Konut Kredisi: Deniz bank 2018 şartları
Emeklilere Konut Kredisi: Deniz bank 2018 şartları

Halk Bankası Emekliye Konut Kredisi Düşük Faiz

Bütçenize en uygun evi halk bankası üzerinden alabilirsiniz. En uygun faiz oranları ve vade seçenekleriyle emeklilerimiz ev sahibi olabilirler. Bankalar genelde ertelemeli konut kredisi vermezler.  Fakat kredinin en belirgin özelliği ise ertelemeli olmasıdır. 3 ay erteleme imkanı.

Taksitlerinizi aylık eşit miktarlarla veya kendinizin belirlediği tutarlarla ödeyebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda da göreceğiniz gibi kredi miktarları için farklı  faiz oranları işlenir. 0,95% faiz oranı ile başlayan kredinin detayları şu şekildedir.

İlginizi çekebilir:  Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar (Konutun Hepsine Kredi Almak)
Halk bankası 2018 emekli kredisi faiz oranları tablosu
Halk bankası 2018 emekliye konut kredisi faiz oranları tablosu

Tablo üzerinde de gördüğünüz gibi, en fazla 120 ay vade ile alabilirsiniz. Ayrıca Denizbank’ta alınmayan tahsis ücreti halk bankası alınmaktadır. Ama Halk Bankası’nın faiz oranı diğer bankaya oranla oldukça uygun. 100.000 TL için 500 TL kredi tahsis ücreti talep edilmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Konut Kredisi: (100.000 TL için)

 • Kredi vadesi 120 ay
 • Faiz oranı %1,12
 • Kredi tahsis ücreti 500 TL (%0 BİN TL için 250 TL’dir.)
 • Aylık taksit tutarınız 1.519 TL
 • Kredi yıllık maliyet oranı %14,60
 • Sadece maaş müşterilerine verilmekte
 • Başvuru için sadece şubelere gitmelisiniz.
 • Bütün detaylar için ziraat bankası emekli kredisi isimli konumuzu okuyunuz.

Emeklilere Yüksek Tutarda Kredi Veren Diğer Bankalar 2018

Sevgi ziyaretçilerimiz, bahsini yapacağımız bankalar yüksek tutarda ihtiyaç kredisi vermektedirler. Bildiğiniz gibi ihtiyaç kredilerinin vade süreleri düşük olmaktadır. Bu nedenle bu kredilerin tanımlarını en sona bıraktık. Yinede okumanızda ve bilgilenmeniz de fayda vardır.

İş Bankası (100.000 TL Limit): İş bankası ile alacağınız kredinizin ödemelerini aylık veya 3 aylık olarak yapabilirsiniz. İş bankası faiz oranı %1,59’dur. Emeklilerin bu banka üzerinden kredi alabilmeleri için maaş müşterisi olmaları gerekiyor.

Garanti Bankası: Kredi başvurunuz için garanti şubesine nüfus cüzdanınızla gidebilirsiniz. Buna bağlı olarak emekli maaşınızı Garanti Bankası üzerine alırsanız 450 TL’ye kadar emekli promosyon ödemesi alırsınız. Emeklilerin alabileceği kredi limiti 100.000 TL’dir. faiz oranı iş bankasında olduğu gibi %1,59’dur.

Ayrıca PTT anlaşmalı banalar üzerinden de 50.000 – 60.000 TL arasında kredi alabilirsiniz. Anlaşmalı bankalara ulaşmak için PTT Emekli Kredisi Başvurusu yazımızı okuyunuz. Faiz oranları ve şartları detaylıca anlatılmıştır. Emeklilere konut kredisi veren bankalar hakkında ki sorularınız için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Emeklilere Konut Kredisi Veriliyor mu? Şartları ve Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *