Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı?(8 BANKA)

Map Anasayfa Genel Rehber Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı?(8 BANKA)
Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı?(8 BANKA)

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hakkında AYRINTILI araştırmalar yaptık. Akabinde emekliler için avantajlı kredi fırsatları sunan 8 banka ismini derledik. Baktığımız zaman bir çok banka emekliler için maaşlarının 10 veya 15 katı kadar kredi imkanı sunmaktadır. Ama asıl kullanılan sistem ise emekli maaşlarının yarısının kredi taksiti tutarında olmasıdır. Örnekle anlatacak olursak; emekli maaşı 3.000 TL olan vatandaşların çekeceği kredinin aylık taksitleri en fazla 1.500 TL olur. Bu matematiksel işlem de bir çok banka tarafından kullanılmaktadır. Tabi kredi miktarınızın fazlalığı kredi notunuzun yüksekliğine de bağlıdır.

Bankalara geçmeden önce aktarmak istediğimiz diğer bir detay ise emekli kredisi yaş sınırıdır. Her banka da emekli kredisi yaş sınırı aynı değildir. Fakat bazı bankalarda yaş sınırı 80 olarak belirlenmiştir. Örneğin, emekli kredisi yaş sınırı 80 olan bir bankadan kredi çekmek isteyen vatandaşın yaşı 78 olsun. Bu banka üzerinden en fazla 24 ay yani 2 yıl vade ile kredi çekebilir. 77 ise 3 yıl(36 ay) vade ile bu krediyi çekebilir.

Aktif Bank PTT Emekli Kredisi

Aktif Bank ve PTT ortaklığı ile emeklilere anında kredi imkanı. Acil nakit ihtiyacı olan emeklilerimiz kefilsiz, belgesiz ve şartsız olarak kredi alabilirler. Krediden faydalanmanız için emekli maaşınızı PTT şubesinden almanız yeterlidir. Bu bağlamda kredinizi almanız için istediğiniz PTT şubesine gitmeniz yeterlidir.

Aktif Bank ve PTT ortaklığında verilen bu kredinin en yüksek tutarı 60.000 TL olarak belirlenmiştir. En az 1.000 TL kredi çekebilirsiniz. Kredinin vadesi en fazla 60 ay olacaktır.

Ziraat Bankası Faizsiz Emekli Kredisi Veriyor Mu?

Saygıdeğer ziyaretçilerimiz. Başka web sitelerinden okuduğunuz Faizsiz Emekli Kredisi Veren Bankalar yazılarına itibar etmeyiniz. Şuan da hiçbir banka emeklilere faizsiz kredi vermemektedir. LAKİN bankaların kendi müşterisi olan emeklilere sunduğu düşük faiz imkanları mevcuttur. Detaylar ve emeklilere özel konut ve ihtiyaç kredisi kampanyaları için Ziraat Bankası Emekli Kredisi yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  TEB'den Kış Kredisi Kampanyası (Başvuru ve Hesaplama)

Maaş ödemelerini Ziraat Bankası üzerinden alan emeklilerimiz hem ihtiyaç hemde konut kredisinde avantaj sahibi olurlar. Emeklinin Artısı Kredi Paketi kasamında ihtiyaç kredilerinde 0.99% faiz oranı, konut kredilerinde 0,98% faiz olanaklarından faydalanırsınız. Kredi taksitlerinizi aylık veya 3 aylık ödeme seçenekleri ile ödeyebilirsiniz.

Halk Bankası Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halk Bankası, emeklilerimizin ülkemiz için verdiği emeklerden dolayı vefa borcu niyeti ile Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi kampanyasını başlatmıştır. Halk Bankası emekli kredisi hem masraflı hem masrafsız olarak iki çeşitte sunulmaktadır. Bütçenize uygun krediyi seçme imkanına sahipsiniz.

Masraflı emekli kredisi için uygulanan faiz oranı %0.99 tir. Masrafsız emekli kredisi için ise %1,02 faiz oranı uygulanmaktadır. Diğer detaylar için Halk Bankası şubesine gidebilirsiniz. Ayrıca maaşınızı Halk Bankası üzerinden almanız daha düşük faizlerle kredi çekmenizi sağlar.

Emekli Kredisi Veren Diğer Bankalar 2020

Yazımızın ilk bölümünde de açıkladığımız üzere bankaların emekli yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırları ortalama her banka da aynıdır. (80 yaş) 80 yaş sınırı olan bir bankadan 60 ay vade ile kredi alabilmeniz için 75 yaşında olmanız gerekmektedir. Bir kez daha hatırlatalım, emekli maaşınızı aldığınız banka üzerinden kredi çekmeniz sizin için daha iyi olur. Zira bankalar kendi bünyelerinde barınan müşterilerine uygun faiz koşulları sunarlar. İşte diğer bankaların emeklilerimize uyguladığı faiz oranları.

Bankalar Faiz Oranı
İş Bankası %1,09
ING BANK %0.99
Deniz Bank %1.22
Şeker Bank %1,49
Garanti Bankası %1,09

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Dini Olarak)

Emeklilere fiili faizsiz krediden ziyade dini olarak caiz olan faizsiz kredi veren bankalar vardır. Türkiye de hizmet veren 6 büyük katılım bankasının hizmetidir. Kar payı oranı ile verilen krediler ile hac, umre, kişisel ihtiya, konut kredisi gibi ihtiyaçlarınız için finansman sağlayabilirsiniz. Katılım bankalarının çalışma prensipleri faiz üzerine olmadığı için dinen bu kazanç kabul görmüştür. Türkiye de hizmet veren katılım bankalarının listesi şu şekildedir.

 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Emlak Katılım Bankası
İlginizi çekebilir:  Esnaf Kefalet Kredisi Şartları Neler ? Başvuru ve Hesaplama

Katılım bankalarının verdiği emekli kredileri dinen caiz kredilerdir. Bu krediler kar payı oranı üzerinden verildiği için dinen bir sorun teşkil etmemektedir. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2020 güncel listesi hakkında sormak istediklerinizi bizlere aşağıdan iletebilirsiniz. Ayrıca maaşını PTT üzerinden alan emeklilerimiz için özel faiz oranları ile PTT emekli kredisi başvurusu yazısını hazırladık. Yazımızı okuyarak 6 bankanın teklifini detaylıca inceleyebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

3 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 5 (3 puan, ortalama: 3,67 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı?(8 BANKA) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı?(8 BANKA) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Affi

  ACIL KREDI lazım

  • access_time 3 May 2018, 2:11
  • Cevapla
 2. gülfe

  8milyar borcum var maaşımdan her ay 2milyar kesiliyor bunun üzerine 18 MİLYAR ÇEKSEM 24AUA BÖLSENİZ AYLIK KAÇ PARA DÜŞER

  • access_time 15 Eyl 2018, 17:33
  • Cevapla