Emeklilere En Çok Promosyon Veren Bankalar

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Emeklilere En Çok Promosyon Veren Bankalar
Emeklilere En Çok Promosyon Veren Bankalar

Yüzbinlerce emekli vatandaşımızı ilgilendiren bir konuyla karşınızdayız. Banka promosyonlarında 4.500 TL’ye varan miktarlar konuşulurken, emeklilerimiz de en yüksek promosyondan faydalanabilmek için araştırma yapıyorlar. Bankalar da promosyon konusunda birbirleriyle rekabete giriştiler. Bu yazımızda sizlere promosyon nedir, nasıl alınır, emeklilere en çok promosyon veren bankalar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Banka Promosyonu Nedir ?

Kelime anlamı olarak sunmak ve takdim etmek manasına gelen promosyon kelimesi, bankacılık sektöründe ise farklı bir anlam taşımaktadır. Banka Promosyonu; şirketler veya devlet kurumlarıyla yapılan anlaşmalar doğrultusunda maaşlara yansıtılan ek ödemedir.

Bankalar Neden Promosyon Ödemesi Yapar ?

Kamu kurum ve kuruluşlarıyla özel sektörde faaliyet gösteren şirketlerin finans konularında aracı olarak kullandığı bankalar; bu aracılık karşılığında bahsi geçen kurum ve şirketlere ödeme yaparlar. Sadece maaş değil; birikim, sağlık veya eğitim için ayrılan ödenek anlaşmalı olunan bankada tutulur. Bu paranın kullanılması karşılığında getirdiği faiz getirisi çalışanlara ve emeklilere promosyon olarak yansır.

Promosyon Nasıl Alınır ?

Eğer bir kamu kurumunda çalışan devlet memuru iseniz; hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Yasal olarak zaten bankalar ihale usulü, kamu kurumlarının finans işlerine talip olurlar. İhale sonucunda kazanan banka tarafından size promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Eğer özel bir şirkette çalışıyorsanız; promosyon talebi için şirketiniz aracılığıyla banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Şirket üzerinden yazılacak dilekçe ile promosyon talebi oluşturabilirsiniz.

Eğer emekliyseniz, sizin de çok fazla bir şey yapmanıza gerek yoktur. Sadece maaşınızı hangi bankadan almak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Tam bu noktada da en yüksek promosyon veren bankalar devreye giriyor.

İlginizi çekebilir:  Vakıfbank Emekli Kredisi (Faiz Oranı, Hesaplama, 2018 Başvuru ve Promosyon)

Emeklilere En Çok Promosyon Veren Bankalar

Emeklilerin promosyondan yararlanabilmeleri için 3 senelik bir taahhüt imzalamaları gerekiyor. Yani promosyon almak istediğiniz bankadan en az 3 sene maaş alacağınızı taahhüt etmeniz gerekiyor. Bundan dolayı da maaş almayı düşündüğünüz bankayı iyi seçmeniz gerekiyor. Dilerseniz size yardımcı olması açısından emeklilere en yüksek promosyon veren bankalar hangileri bir göz atalım.

Garanti BBVA Promosyon Ödemesi

Garanti Bankası, başvuru yapılması hâlinde emekli müşterilerine 1.800 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapmaktadır. Başvurular sadece banka şubelerinden bizzat nüfus cüzdanı ile birlikte gidilerek yapılıyor.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Promosyon Ödemesi

Emekli maaşını 3 sene (36 ay) boyunca TEB’den almayı taahhüt eden emeklilerimize en az 1.500 TL promosyon ödemesi yapılıyor. TEB’de promosyon ödemesi emekli maaşının miktarına göre değişkenlik göstermektedir. En yüksek miktardan emekli maaşı alan ve en az 2 adet otomatik fatura talimatı veren emeklilerimize 2.400 TL’ye kadar nakit promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Promosyon Ödemesi

Ziraat Bankası da promosyon ödemesini emekli maaşına göre yapmaktadır. Buna göre;

  • En düşük emekli maaşı olan 2.500 TL emekli maaşı alanlara 850 TL,
  • 2.500 TL ile 4.000 TL arasında emekli maaşı alanlara 1.000 TL ve
  • 4.000 TL ve üzeri emekli maaşı alanlara ise 1.250 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

ING Bank Promosyon Ödemesi

ING Bank tarafından emeklilere 1.100 TL’ye varan promosyon ödemeleri gerçekleştirilmektedir. ING Bank’ın promosyon dışında bir diğer artısı ise; emekli maaşını ING Bank’a taşıyan emeklilerimize ihtiyaç kredilerinde uygun faiz fırsatı sunmasıdır.

Akbank Promosyon Ödemesi

Akbank da promosyon ödemesini emekli maaşına göre yapmaktadır. Buna göre;

  • En düşük emekli maaşı olan 2.500 TL emekli maaşı alanlara 1.250 TL,
  • 2.500 TL ile 4.000 TL arasında emekli maaşı alanlara 1.600 TL ve
  • 4.000 TL ve üzeri emekli maaşı alanlara ise 1.900 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.
İlginizi çekebilir:  TEB Yaz Kredisi Kampanyası

QNB Finansbank Promosyon Ödemesi

QNB Finansbank da promosyon ödemesini emekli maaşına göre yapmaktadır. Buna göre;

  • En düşük emekli maaşı olan 2.500 TL emekli maaşı alanlara 1.500 TL,
  • 2.500 TL ile 4.000 TL arasında emekli maaşı alanlara 1.750 TL ve
  • 4.000 TL ve üzeri emekli maaşı alanlara ise 2.100 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Bu yazımızda sizlere promosyon nedir, nasıl alınır, emeklilere en çok promosyon veren bankalar hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Emeklilere En Çok Promosyon Veren Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *