Emekliler İçin 10.500 TL Nakit Avans Fırsatı

Map Anasayfa Genel Rehber Emekliler İçin 10.500 TL Nakit Avans Fırsatı
Emekliler İçin 10.500 TL Nakit Avans Fırsatı

Dünya üzerinde emekli olduktan sonra geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşların en çok bulunduğu ülkelerden biri olduğumuz bir gerçek. Emeklilerimiz senelerce çalıştıktan sonra rahata ermek istiyorlar. Bu noktada emekliler için banka promosyonlarıyla birlikte ek hesap olarak da bilinen nakit avans devreye giriyor. Biz de bu yazımızda Emekli nakit avans ne kadar ? Emekli nakit avans başvurusu, emekli ek hesap nasıl açılır ? gibi merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Nakit Avans Nedir ?

Emekli maaşının alındığı bankadan, geri ödenmek üzere kullanılabilen ek hesaba nakit avans hesabı deniyor. Her bankanın ek hesap kullanım için uygun görmüş olduğu bir faiz oranı mevcutken; emekli vatandaşların şartlarını iyileştirebilmek adına, sadece emeklilere özel olacak şekilde bu faiz oranını kaldırılması düşünülüyor. Emekli vatandaşların aylıklarının 3 katına kadar talep edebilecekleri avans ücreti; en düşük emekli maaşının şu anda 3.500 TL olmasıyla birlikte 10.500 TL‘den aşağı olmayacak.

Emeklilere Verilecek Nakit Avans Tutarı

Normal bir banka hesabından çekilen avansın bankalar arasında ismi değişiklik göstermektedir. Ek hesap, artı hesap, eksi hesap, kredili mevduat hesabı olarak da bilinen bu avans için emeklilere özel bir tarife uygulanacak. Bu tarife neticesinde bankalar, normal banka hesaplarından kullanılan avans için uyguladıkları faiz oranlarını emeklilerin maaş hesaplarında uygulamayacaklar. Henüz tasarı resmileşmediği için, hangi bankaların bu uygulamaya dahil olup olamayacakları belli değil. Belli olduğu düşünülen tek nokta, avans ücretinin miktarı. Yukarıda da belirttiğimiz gibi; emekli bir vatandaşımız, talep etmesi hâlinde bankadan maaşının 3 katına kadar avans ücret kullanabilecek.

Örnek vermemiz gerekirse; 6.000 TL emekli maaşı alan bir vatandaşın talep etmesi hâlinde, banka tarafından 18.000 TL’ye kadar nakit avans verilebilecek. En düşük emekli maaşının 3.500 TL olduğu ülkemizde, verilecek en düşük avans ücretin de 10.500 TL olması öngörülüyor.

İlginizi çekebilir:  Tarım Bakanlığı Destekleri 2020 (Tarımsal ve Hayvansal Teşvikler)

Nakit Avansa Nasıl Başvuru Yapılacak ?

Emeklilerin zaten düşük olan alım güçleri; son zamlarla birlikte daha da düştü. Milyonlarca kişiyi etkileyen bu durumun önüne geçebilmek adına Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çalışma yapılıyor. Nakit avans talebi meclisten geçerek yasallaşırsa, emekli olan her vatandaşımızın yararlanabileceğini düşünebiliriz. Meclisten haber gelmesi durumunda ise nakit avansa nasıl başvuru yapılacağı merak konusu. Şu an için nasıl başvuru yapılacağı hakkında bir bilgi olmasa da, hangi bankaların bu uygulamaya katılacağı belli olduktan sonra başvuruların nasıl yapılacağı da netleşecektir. Bu konu hakkında gelişme olduğunda sitemiz üzerinden siz değerli okuyucularımızı bilgilendireceğiz.

Bu yazımızda Emekli nakit avans ne kadar ? Emekli nakit avans başvurusu, emekli ek hesap nasıl açılır ? gibi merak edilen soruları yanıtlamaya çalıştık. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Emekliler İçin 10.500 TL Nakit Avans Fırsatı Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *